× Sarunu pavediens
Manas piezīmes Grāmatzīmes Šodienas notikumi Laupītāju karte
Visatcera almanahs Arhīvs
 

 

Zināšanu testi Kristāla lode Rūnu komplekts Galeonu kalkulators Nomētātās kārtis
  I-Cūkkārpa Torņu punkti Punkti Grifidors Kraukļanags Elšpūtis Slīdenis


  | SLĒGTS NOTIKUMS || JAUNS NOTIKUMS || JAUNA APTAUJA |

» Marta numurs, 31.03.2017.
Bubuļu Kambaris
  Iesūtīts: 03.04.2017 01:39
Grupa: Palīgtēli
Raksti: 194
Sirpi: 232
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Čuč koptelpas dīvānā

virsraksts

REDAKTORES SLEJA
___________________________________________________
Pavasarim strauji tuvojoties un pārņemot gan ārpasauli, ko nabaga skolēni bieži vien redz tikai aiz loga, gan ikdienas dzīvi, arvien vairāk saožams kā pavasara brīvlaiks, tā arī draudošais 1. aprīlis. Kā zināms katru gadu, Cūkkārpā ir visai grūti atrast kādu stūrīti, kur izjokotgribētājs varētu mērķi neuzost. Tāpēc šoreiz "Bubuļu Kambaris" pievienosies pūlim un, nē, nevis centīsies sniegt padomus par to, kā izvairīties no 1. aprīļa, bet gan tieši pretēji - centāmies radīt joku dienas atmosfēru.

Joprojām varēs noskaidrot svaigāko informāciju par kalambola notikumiem, joprojām atklāt kāda profesora būtību, tomēr šoreiz iesakām neticēt visam, kas šajās lappusēs rakstīts. Izredzēto loterijas uzvarētāji numura pielikumā saņems arī Afanasija Spriestspēja informācijas filtru, kas palīdzēs saprast, cik daudz nopietnības nepieciešams katra raksta veselīgai uztveršanai.

Veiksmīgu 1. aprīļa pārdzīvošanu vēlot,
BK redaktore
virsraksts


--------------------

“Bubuļu Kambara” personīgais pasts skolas 2. stāvā
sludinājumiem | baumām | ziņām | idejām
^
Bubuļu Kambaris
Iesūtīts: 03.04.2017 02:20
Grupa: Palīgtēli
Raksti: 194
Sirpi: 232
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Čuč koptelpas dīvānā

virsraksts

PASĀKUMU KALENDĀRS:
1. aprīlis - 1. maijs

___________________________________________________
1. aprīlis: joku diena
Visu dienu | Stundās un ārpus tām

Aprīli ieskandinās joku dienai veltīti pasākumi un atrakcijas, kas visas dienas garumā piesaistīs ikvienu interesentu. Plānojamas spēles, pārsteigumi (un, nē, ne visi nepatīkami), kā arī citi joki gan sev, gan citiem. Iespēja piedalīties spēlē, kurā jāmeklē skolas gaiteņos paslēptas lietiņas joku tematikā, kuras, savācot vairāk par citiem, varēs apmainīt pret tematisku balvu. Kādu? To, lai rāda laiks!

2. aprīlis: pavasara svētki
10.00 | Skolas parka dienvidu daļa

Līdz ar - cerams - pēdējiem aukstuma viļņiem, ko nesa ziema, aprīļa otrajā dienā dodamies kopīgi baudīt pavasarīgo laiku, atrādot bālās sejiņas saulītei. Galu galā... sola lielisku laiku un +17 grādus! Būs gan sportiskas, gan atjautīgas spēles, tāpēc, ja ir vēlme, izveido komandu un piedalies pavasarīgās aktivitātēs! Apbalvošana 17.30 turpat parkā.

7. aprīlis: brīvlaika sagaidīšana
20.00 | Torņu koptelpas

Brīvlaiks tiek sagaidīts ne tikai emocionāli, ik mirkli stundās domājot par to, cik labi varēs tuvākajās dienās izgulēties, bet arī fiziski - šajā dienā plānojamas gan saīsinātās nodarbības (līdz 14.30), gan spēļu vakari koptelpās! Tomēr neaizraujies ar izklaidēm un neaizmirsti sakārtot mantas ceļam mājup!

8. aprīlis: pavasara brīvlaika sākums
11.00 | Cūkmiestiņš

Jau no paša rīta - 11.00 - Cūkmiestiņa stacijā ikviens skolēns varēs kāpt Cūkkārpas ekspresī un atgriezties mājās, kur drīkstēs brīvi laiskoties līdz pat 18. aprīlim (atpakaļbrauciens 10.00). Nepieciešams atgādināt, ka nodarbības pēc saraksta atsākas ar 19. aprīli!

21. aprīlis: karjeras konsultāciju diena
13.00 | Lielā zāle

Ja līdz šim brīdim septītziemniekiem nav skaidrs, kādi varētu būt nākotnes ceļi, vai arī mazākiem kursiem vienkārši interesē tālākā izglītība jau laicīgi, Lielajā zālē no 13.00 līdz 18.00 viesosies augstākās izglītības iestāžu pārstāvji ar informāciju saistībā ar tālākajām mācībām. Lai visi gribētāji paspētu apmeklēt šo pasākumu, nodarbības notiek tikai līdz pusdienām.

22.-23. aprīlis: sporta spēļu dienas
10.00 | Kalambola laukums

Ja ir radusies ilgu sajūta pēc sporta, it īpaši tikko beidzoties kalambola sezonai, kalambola laukumā gan komandās, gan vienatnē iespējams piedalīties dažādās burvju sporta spēlēs. Abās dienās 17.30 būs apbalvošana, kurā labākās komandas vai labākie spēlētāji tiks godam sveikti ar kādām dāvaniņām vai našķiem.

29. aprīlis: vieslekcija
13.00 | Vieslekciju klase piektajā stāvā

Ja agrākās vieslekcijas mikstūrās vai pārvērtībās nebija interesējušas, šoreiz var sarosīties visi, kurus aizrauj maģiskās būtnes, jo 29. aprīlī 13.00 Cūkkārpā viesosies maģizoologs Džonatans Litlvings, kurš beidzamos gadus strādājis Brazīlijā, ar lekciju par Brazīlijas maģisko faunu.

30. aprīlis: SLIMu/SĒRGu iesniegumu pēdējā diena
21.00 | Torņa vecākajam vai direktoram

Šī ir pēdējā diena, kad tiek pieņemti pieteikumi izvēles SLIMu un SĒRGu kārtošanai. Ja tas vēl nav izdarīts, steidzies līdz 21.00 iesniegumus nodot vai nu torņa vecākajam, vai direktoram!


--------------------

“Bubuļu Kambara” personīgais pasts skolas 2. stāvā
sludinājumiem | baumām | ziņām | idejām
^
Bubuļu Kambaris
Iesūtīts: 03.04.2017 02:25
Grupa: Palīgtēli
Raksti: 194
Sirpi: 232
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Čuč koptelpas dīvānā

virsraksts

KO GRIB IZJOKOT CŪKKĀRPIEŠI?

___________________________________________________
Iespējams, katram no mums kaut reizi bijusi vēlme kādu izjokot, tomēr joks dažādu apstākļu dēļ nav izdevies. Jūtot 1. aprīli svilpojam degungalā, esam noskaidrojuši cūkkārpiešu slepenākās vēlmes attiecībā uz izjokošanas plāniem - un, iespējams, arī citas. Tomēr šoreiz dalīsimies tikai ar tām, kas attiecas uz 1. aprīli, jokiem un izjokotajiem.

virsraksts
Žizelle Mertelle
Elšpūtis, 6. kurss

Bez ilgstošām sekām? Protams, ka piedalītos.
Sāktu ar profesoriem. Denai Rīdai pilnīgi noteikti vajag atslābt. Viņas privātās telpas varētu izdekorēt ar ķiršu krāsas spilventiņiem, mazām pudelītēm, kurās ir piesolīts alkohols, bet ir tikai ķiršu sula. Tai sievietei nopietni vajag atslābināt nervus. Varbūt derētu arī elektrošoka terapija, kad viņa iznāktu no dušas ar kailām pēdām.
Grāfs Lucifers varētu burvīgi izskatīties klases priekšā rozā balettērpā. Tas nenoliedzami piešķirtu viņam papildus šarmu.
Direktoram Rosam noteikti nevajadzētu tikt atstātam novārtā, viņam arī būtu jāiemācās, ka tie kaktiņi lūpām var pavilkties uz augšu. Es tiešām gribētu dzirdēt viņu smejamies. Varbūt, ja viņa kabinetu pārvērstu par milzīgu akvāriju? Vai vismaz skolotāju istabu un visus skolotājus par burvīgiem jūras dzelmju iedzīvotājiem. Iedomājieties, atver durvis, bet tur peld profesori, tādi laimīgi, mierīgi, neviens nav dusmīgs, visiem atslābums.
Puse no Grifidora un Slīdeņa torņu studentiem būtu pelnījuši kārtīgu izjokošanu, sākot no pazudušām zeķēm un beidzot ar iekrāsotām ķemmēm.
Pārāk grūti uzskaitīt vienu konkrētu personu. Es uzskatu, ka visi ir pelnījuši kārtīgu izāzēšanu vismaz reizi gadā.

virsraksts
Marsels Marss
Slīdenis, 1. kurss

Oficiāli: ja man būtu iespēja kādu izjokot, es to neizmantotu. Neoficiāli: es par saviem plāniem nevienam nestāstītu, lai samazinātu iespēju tikt atpazīts kā jokdaris.

virsraksts
Džefra Lī
Elšpūtis, 3. kurss

Noteikti Kolbiju Milleru. Domāju, ka jebkurš jociņš derētu - viltus zizlis, smirdbumba mantu lādē vai pat sprāgstošās spalvas... Man ļoti patika Fuu izgājiens ar vasabi tēju. Jā, bet to, kā es izjokošu Milleru, es tomēr paturēšu noslēpumā.

virsraksts
Maksimiliāns Nāvnesis
Kraukļanags, 6. kurss

Es noteikti izjokotu Hadsoni, paziņojot, ka mans bildinājums bija domāts pa īstam.

virsraksts
Emma Vonderfoksa
Slīdenis, 3. kurss

Šeit, Cūkkārpā, ir ļoti, nu, ļoti daudz pirmā aprīļa izjokošanas pretendentu, sākot ar apjukušiem pirmziemniekiem, beidzot jau ar profesoriem no X līdz XXX bīstamības klasifikācijas skalā. Drīzāk būtu jājautā, kurš NEKĀDĀ GADĪJUMĀ nebūtu izjokojams, jo tas apdraud jokdara veselību un/vai dzīvību. Manuprāt, bīstami, ja ne dzīvībai, tad veselībai gan, būtu izjokot profesori Denu Rīdu, it īpaši, ja komplektā vēl nāk kaķis. Protams, mēģināts nav zaudēts, taču par sekām neatbildu.

virsraksts
Savio Drago
Kraukļanags, 3. kurss

Man nepatīk izstrādāt jokus, tostarp arī 1. aprīļa jokus, jo diemžēl ne visi cilvēki tos saprot un ir spējīgi uztvert tos adekvāti un ar humoru. Tādēļ baidos "ieberzties" nepatikšanās un cenšos nejokoties. Taču, ja vien man būtu tāda iespēja un pietiekami fantāzijas, kā gaumīgi pajokoties, tad labprāt izjokotu Kolbiju Milleru. Kaut vai tikai tādēļ vien, lai spētu viņam kaut mazliet atlīdzināt un pateikties par viņa paša paveikto skolas iemītnieku labā. Viņš vienmēr cenšas no sirds rūpēties par citu labo garastāvokli un tādēļ viņš pats taču arī būtu pelnījis kādreiz tikt lieliski izjokots.

virsraksts
Florianna Heizela
Grifidors, 7. kurss

Izjokotu Žizelli un somā ieliktu baltas pelītes ar sarkanām lentītēm ap kaklu.

virsraksts
Hjalle Svatsons
Grifidors, 5. kurss

Uztaisītu telpu, kurā, Gregorijam ieejot, tās durvis aizslēgtos un tur apkārt sprāgtu maisi pilni ar smirdīgām substancēm, un durvis atvērtos, lai upuri izlaistu, tikai 1. aprīļa dienas beigās - pusnaktī!

virsraksts
Eloīza Volfa
Slīdenis, 1. kurss

Būtu ļoti forši izjokot kādu no profesoriem. Domāju, ka vispiemērotākais izjokošanai ir profesors, kurš nēsā brilles. Pirms stundas jānoliek uz galda briļļu futrālis, kurā iekšā saliktas visādas vaboles. Vēl arī pa klasi jāpalaiž vaboles, lai skrien.

virsraksts
Džuljeta Smita
Elšpūtis, 5. kurss

Ja man būtu iespēja izjokot jebkuru cilvēku skolā, tas būtu Džoijs Smits, un es uzdāvinātu viņam kasti cepumu ar zobas pastas pildījumu.

virsraksts
Kerijs Hārpers
Grifidors, 1. kurss

Ja es jums tagad atklāšu savu plānu vai kaut mazāko ideju, tad tas cilvēks vai grupa sapratīs. Uzdodiet šo jautājumu labāk aprīlī. Visu gaišu.

/Raksta autors: Ailejs Mints/


--------------------

“Bubuļu Kambara” personīgais pasts skolas 2. stāvā
sludinājumiem | baumām | ziņām | idejām
^
Bubuļu Kambaris
Iesūtīts: 03.04.2017 02:28
Grupa: Palīgtēli
Raksti: 194
Sirpi: 232
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Čuč koptelpas dīvānā

virsraksts

ĪSS IESKATS CŪKKĀRPAS MONADOLOĢIJAS TEORIJĀ

___________________________________________________
Kā mēs visi labi zinām, substance ir Cūkkārpas ideālistiskā modeļa veidojošais materiāls un monāde ir vienkārša substance, visas substances pamatā nedalāma (tādēļ ideālistiska nemateriāla, jo viss materiālais sastāv no daļām) substances vienība. Monāžu skaits ir potenciāli bezgalīgs, kaut tas nav vienlaicīgs, jo materiālie ķermeņi nevar uzņemt tik daudz monādes vienlaicīgi. Monādēm kā nemateriālām parādībām nav fizisku ierobežojumu, kamēr ķermeņi patērē telpu, kas ir galīga. Monādes arī nav maināmas vai iznīcināmas (ja vienīgi absolvējama, bet arī tad nav garantiju, ka monāde izzudīs. Ārpus kārtas nozīmīgs ietekmētājs ir augstāks spēks, kas līdzīgi izrīkojas arī ar eksistenci kā tādu, un šis augstāks spēks būtu domāts Ross), monādēs nekas nevar iekļūt, un no tām – izkļūt. Tās ir viengabalainas savā uzbūvē un īpašībās. Ja monādēs ir izmaiņas, kustība, tad tikai iekšēja, un iekšēja tā arī paliek, ja vien nepievieno sviestalus katalizatoru, bet ir citas monādes, kas tā iespējamību samazina. Principā monādes pieņem tādas pašas īpašības kā Ross pats. Monādes Rosu "atspoguļo", palīdz izprast Rosa dabu. Monādēs ir daļa Rosa, tātad ir "rosiskas".

Kaut monāde ir vienkārša substance, tai joprojām klātesoša ir daudzība (kā to definētu patīkamais dvēseles paraugs jeb elšpūši). Piemēram, kad viena doma iekļauj dažādību, tātad viena monāde var interakcijā patērēt vairākas monādes. Katra monāde ir unikāla, tajās ir daudzas ieroses un attiecības. Nav divu vienādu, katrai ir savs "skatu punkts" - princips, ka monādes nav vienlīdzīgi ideālas tajā, ko ietver vai uztver. Līdz ar to pastāv monāžu hierarhija, kur pašā augšā ir Ross, ar ideālu izpratni un skaidrību par pilnīgi visu.

Arī skolēns atrodas šajā hierarhijā, jo tam piemīt saprāts, spriestspēja, pašapziņa un citas kvalitātes, vārdu sakot, skolēnam ir gars. Zemāk ir slīdeņu un elšpūšu dvēseles. Hierarhijas apakšdaļā ir vienkāršas entelehijas, kuru izpratne un kvalitāte ir zemāka un ierobežotāka. Vienkāršām entelehijām atbilst grifidoriem un nedzīviem priekšmetiem. Tiem nav atmiņas un apziņas, šādam stāvoklim atbilst arī cilvēks, kad ir paģībis vai aizmidzis bez sapņiem. Slīdeņa dvēselei ir atmiņa, bet ne pilnīga apziņa, darbība ir vairāk balstīta uz pieradumu un funkcionalitāti, nevis skaidru izpratni par darīto. Kraukļanags (salīdzināms ar cilvēka prātu) ir apveltīts ar atmiņu, sapratni, spriestspējām. Var tiekties pretī izpratnei par Rosa dabu. Kraukļanaga prātošanas darbība balstās uz diviem pamatprincipiem – uz pretrunu principu, kas apslēpj patiesību, un pietiekamā pamata principu, kas nevar būt patiess bez pietiekama pamata. Ir arī divu veidu patiesības – nepieciešamās jeb prāta patiesības, kad priekšstati tiek novesti līdz definīcijai, un nejaušās jeb fakta patiesības, kas izved vienu pie otras, bet galamērķim ir jāatrodas ārpus nejaušo detaļu secības.

Katrai monādei ir savs ķermenis. Monādes veids paskaidro, kāda tipa ķermenis tas būs. Piemēram, ja monāde ir gars, tad ķermenis būs kāds sakarīgs skolēns. Ķermenis, ko veidojusi monāde, vienmēr ir organisks. Ķermenis ir salikts, to salikto daļu skaits ir bezgalīgs. Katrai šai daļai ir sava dominējošā monāde. Ķermenis nemitīgi mainās un monāde nav tam mūžīgi piesieta, bet bez ķermeņa arī nevar eksistēt, tātad nav pilnīgas nāves, ir tikai nemitīga attīstība un mainīšanās. Monāde un ķermenis darbojas attiecībā viens uz otru, kaut tie nedala līdzīgas īpašības. Caur attieksmes principu dažas monādes ir īpaši piesaistītas citu monāžu ķermeņiem, citas monādes piesaistās arī pašai, citai monādei, bet stāvoklis mēdz būt arī nestabils. To var ietekmēt arī absolvēšanas risks, kad, lai monāžu saites noturētos, tām ir jābūt pastiprinātām.

Kopumā var secināt, ka monāžu īpašības ir vērojamas ikdienā un pakļaujas Rosa veidotajiem ideālās pasaules noteikumiem, un ir skaidrs, kā monādes savā starpā veido attieksmes un kā tajā ir iesaistīti ķermeņi. Izzinot monadoloģiju, mēs izprotam arī sevi.

/Raksta autors: Gabriels de Leseps/


--------------------

“Bubuļu Kambara” personīgais pasts skolas 2. stāvā
sludinājumiem | baumām | ziņām | idejām
^
Bubuļu Kambaris
Iesūtīts: 03.04.2017 03:24
Grupa: Palīgtēli
Raksti: 194
Sirpi: 232
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Čuč koptelpas dīvānā

virsraksts


SIENU AUSIS IR PLAŠI VAĻĀ:
SKAMANDERA ASTROLOĢIJA, TEĀTRA PULCIŅA AIZKULISES UN CITAS MISTĒRIJAS

___________________________________________________

Par laimi vai nelaimi mums visiem, manam iepriekšējam rakstam tomēr izdevās neskartam iziet cauri oficiālās skolas preses mašinērijas zobratiem. Taču, pirms sākam priecāties, būtu jāpadomā, vai tomēr tas nav tikai vēl viens veids, kā mani un citus patiesības meklētājus diskreditēt. Galu galā, vai tad nebūs daudz tādu, kuri, rakstu ieraudzījuši "Bubuļu Kambarī", nospriedīs, ka, ja reiz Ross ļauj to publicēt, tad jau itin nekam tādam tas urķīgais urkšķis nebūs uzdūries? Palasīsim, pasmiesimies un izliksimies, ka viss ir kārtībā! Un tas nekas, ka teju vai katru Cūkkārpas nostūri līdz pēdējai apmetuma plaisai piepildījušas šermuļus uzdzenošas nojautas, kādas spēj radīt tikai neatklātu, tumšu noslēpumu slānis – tik biezs, ka tā priekšā pat Bolanjo Santateresa liktos kā pēdīgais kūrorts.

Un šobrīd tas ir sevišķi sabiezējis. Ticiet man. Es zinu. Kad nerakstu maģijas vēstures esejas vai nepildu burvestību mājasdarbus, esmu šajos noslēpumos ieracies līdz pat elkoņiem. Atmiņā vēl stāv pati pirmā reize, kad, būdams jauns, naivs un pavisam oficiāls "Bubuļu Kambara" štata darbinieciņš, itin nejauši iekāpu savā pirmajā noslēpumu peļķē, kas izrādījās daudz dziļāka un arī dubļaināka, nekā sākumā bija licies. Tomēr ar to pietika, un nu es katru dienu nirstu aizvien dziļāk un dziļāk, vairs pat necerot kādreiz sasniegt dibenu. Un tas viss tādēļ vien, lai informētu tos, kuriem nav ne laika, ne drosmes, ne izdevības ienirt tieši Cūkkārpas Raganības un burvestību arodskolas aukstajā dzelmē.

virsraksts

Gevina Skamandera tumšās mahinācijas

Ir droši apgalvot, ka lielākā daļa ir pamanījusi profesoru Gevinu Skamanderu, kurš Cūkkārpas gaiteņos uzpeldēja otrā semestra sākumā. Nepamanīt būtu visai grūti, galvenokārt jau tāpēc, ka astronomija ir obligātais priekšmets, ar kuru spiesti mocīties visi. Tāpat daudzi noteikti pamanīja, ka Skamanders bija atgriezies pie agrākā šī priekšmeta pasniedzēja un tagadējā bibliotekāra Filipa le Morfēna mācīšanas metodēm, audzēkņus sagaidīdams ar jauku nodarbību par astroloģiju – fakts, kā ievērošana daudziem neapšaubāmi lika sajusties tikpat kā Šerlokiem Holmsiem. Vai vismaz kā Džekiem Holmsiem, jo baumo, ka arī šī Elšpūša absolventa un tagadējā "Vigtonas klejotāju" dzinēja kontā esot vismaz viena apmeklēta pareģošanas nodarbība. Tomēr galvenais jautājums paliek: vai Gevina Skamandera izvēle patiešām ir nejaušība, iesildīšanās vai varbūt kas vairāk?

Protams, var jau būt, ka Gevins Skamanders, nebūdams līdz galam sagatavojies jaunajam darbam, skolēniem uzgrūda pirmo, kas ienāca prātā, un var jau būt, ka tā bija iesildīšanās pirms patiesā darba, veids, kā radīt šobrīd tik populāro starppriekšmetu saikni. Bet pavaicājiet sev: vai ceļu policists bīstamā ceļa posmā stāv tikai sagadīšanās dēļ? Vai Teds Rouzs slapstās pa tumšiem gaiteņiem prieka pēc? Vai Olīvija Brenta šķērsoja viaduktu tāpēc, ka gribēja nonākt otrā pusē? Manuprāt, atbilde ir skaidrāka par trofeju telpas kristālu pēc kareivīgi noskaņotas Tinkijas uzbrukuma ar lupatu. Gevins Skamanders, cilvēks, kura acīs vien iespējams nojaust patiku pret olīvām, ir tumšais burvis.

Kā gan tas iespējams, jūs vaicāsiet? Kā gan Kristians Ross, kas tusē ar auroriem, varētu nepamanīt, ka skolā iemaldījies tumšais burvis? Itin vienkārši. Skamanders skolā varēja iemaldīties, jo, būdams ļoti viltīgs, nelietīgs ļaundaris, darba intervijas laikā vai nu atnesa divas sava CV kopijas vai nobūra Rosu ar Imperius. Ņemot vērā statistisko analīzi, gaisa temperatūru Enoras Evanudotiras iemīļotākajā siltumnīcā un gravitācijas spēka vērtību kalambola laukuma kreisajā stūrī, ir iespējams ar diezgan ievērojamu precizitāti secināt, ka pareizs ir pirmais variants. Profesoru istabā klīstot baumas, ka divas CV kopijas uz Rosa sirdi ved tikpat nemaldīgi, cik supermoderns armijas GPS. Ne jau tāpēc, ka Ross uzskatītu, ka divu CV kopiju atnešana norāda uz kandidāta īpašu entuziasmu un spēju padomāt par visu. Rosam gluži vienkārši piemīt netikums kandidātu CV lasīt vannā, un nelaimīgie papīra gabali, pat noburti ar aizsargājošu maģiju, agrāk vai vēlāk neizbēgami nonāk tieši biezajās, zemeņu aromātu izdalošajās putās, kuras, kā apgalvo persona, kas pavisam noteikti nav Kolins Ross, esot mūsu dārgās direktorības mazais kosmiskais prieciņš.

Bet kāds gan sakars astroloģijai ar tumšo maģiju? Vēl vienkāršāks. Gevins Skamanders, kā jau liela daļa tumšo burvju starp trīsdesmit un trīssimt, meklē kādu, kam nodod savas zināšanas, nedaudz pamocīt un beigu beigās pavisam nomocīt. Šajā ziņā varētu sacīt, ka Cūkkārpa ir īstā vieta, kur sastapt dvēseles radiniekus. Nav izslēgts, ka tieši tāpēc Odeta Vīlere Ziemassvētku brīvdienās negāja bojā kādā savādā negadījumā vai laupīšanā, kas pārvērtusies slepkavībā, lai gan pat uz sola snaudoša Sanamiela Evansa starp krācieniem spētu pamanīt, ka sākotnēji Gevins Skamanders aci noteikti bija uzlicis pareģošanas profesora amatam. Šķiet, Skamanders ir no tiem, kuri seko uzskatam, ka viņu mokāmajam māceklim vai mācāmajam moceklim ir jābūt dzimušam noteiktā zvaigžņu stāvoklī. Kā gan vieglāk to noskaidrot, ja ne liekot pašiem kandidātiem skaļi sniegt vajadzīgo informāciju?

Tieši tā. Skamandera pirmā nodarbība bija kandidātu atlase. Bet ko tieši viņš meklē? Tumšā maģija ir ļoti agresīva padarīšana, kas cieši saistīta ar varaskāri, kas nozīmē, ka jāraugās uz tādām planētām kā kara dieva vārdā nosauktais Marss, dievu valdnieka vārdu nesošais Jupiters vai ar pazemi saistītais (un vairs ne planētas godā esošais) Plūtons. Un tas, savukārt, ļauj mums iespējamo kandidātu sarakstu kaut nedaudz sašaurināt līdz skorpioniem Meivai Nāvnesei un Džoijam Smitam (skorpions, starp citu, ir arī paša Skamandera zodiaka zīme – sagadīšanās? Nu taču beidziet!) un aunam Zakam Vinglesam; abi mazie elšpūši ir Plūtona pakļautībā, kamēr Zaka "Azkabana ir laba vieta, kur pavadīt vasaras brīvlaiku" Vinglesa gaitas nepārprotami vada Marss. Nāvnese, kuras uzvārds, kā uzdrošinos apgalvot, būtu tumšajai burvei pat ļoti piemērots, un Smits, kura uzvārds gan nav ne tuvu tik iespaidīgs, ar Skamanderu pagaidām saprotas kā jau sīki skorpioniņi, kas ielīduši jaukā skorpionu migā – apstāklis, kas nepārprotami nāk par labu viņu izredzēm uz mācekļa vietu. Tiesa, to pašu gan nevarētu apgalvot par Vinglesu, kurš, tāpat kā Hapijs Londons Holidejs un Fuu Kasumi, jau ir paspējis nedaudz pamīņāties uz Skamandera tumšajām varžacīm. Tām, starp citu, lieliski palīdzētu čokurvīģes uzlējums, kam pievienots kliņģerīšu ekstrakts, kumelīšu ziedi un pavisam, pavisam mazliet Miroslavas "Slavika" Volkovas apņēmības – vaicājet tuvākajā aptiekā! Bet atcerieties, ka nepamatota zāļu lietošana var nodarīt (smagu un taustekļainu) kaitējumu jūsu veselībai.

Taču neviens no šiem indivīdiem neizraisa tādas aizdomas kā Eloīza Volfa. Lai gan pēc zodiaka zīmes šī mazā slīdene ir jaunava, Volfas jaunkundzes acīs ir manāms tumšajiem burvjiem raksturīgais spīdums un īpatnējā attieksme pret olīvām, kuras viņa atzīst par ēdamām un pat garšīgām, vismaz tik, kamēr "tās nav saindētas". Pat pats atbildes formulējums izsauc zināmas aizdomas – galu galā, kāpēc šķietami parasta un miermīlīga pirmziemniece, nekādi neuzvedināta, tik vienkārši aizdomātos līdz indēšanai? Turpinot rakt, tas ir, bibliotēkā runāties ar Volfas jaunkundzi, drīz noskaidrojās, ka šīs meitenes prāts ir kā mazas dzirnaviņas, kur bez mitas maļ nelietīgu plānu gaņģi. Vai gribat uzzināt, kā Eloīza nozagtu Kristiana Rosa dārgās vannasbumbas? Viņa uzspridzinātu vienu no skolas torņiem, lai izvilinātu Rosu no kabineta ("lai Ross iet un meklē vainīgo!" Volfas jaunkundze skaidro un izlaiž savus asos nadziņus, jau sapņodama, kā pati biezu zemeņu putu vannā dzer sviestalu). Tiesa, par profesoru Skamanderu Volfai gan nav viedokļa, jo "neesot pamanījusi, ka ir šāds pasniedzējs". Baisi, mani mīļie lasītāji, tiešām baisi. Varam vien novēlēt, lai Skamanders, pielējis Volfas jaunkundzes zināšanu kausu ar tumšajām zintīm, pats drīzumā neaiziet pa skuju taku.

virsraksts

Vai priekškars drīz kritīs?

Šis ir viens no tiem gadiem, kad audzēkņi un citi zvēri ir ievērojuši, ka Cūkkārpā ir pieejams arī teātra pulciņš (iespējams; varbūt pagājušogad tā tiešām nebija), pie kura vadītājas Margaretas Regetas itin bieži mēdz ierasties viesi. Daudzi mēļo, ka tie esot mīļākie, draugi vai citi pavisam nevainīgi, aizdomas neraisoši un pavisam nekaitīgi apmeklētāji, kuru darīšanas Cūkkārpā nekādi nav saistāmas ar dziļo un melno tumsu, kas biezā kārtā nolaidusies pār skolas jumtiem. Šo daudzu naivums ir ne tikai patiešām piemīlīgs, bet arī nožēlojami neizmērojams. Tiesa, varbūt viņus par to vainot nav gluži taisnīgi – kurš gan būtu spējis aizdomāties, ka sazvērestības savas ķetnās varētu būt sakampušas arī māksliniekus un cilvēkus, kuri šķietami vēlas tikai baudīt dzīvi?

Neaizmirstiet, ka Margareta Regeta, kā jau teātra pulciņa vadītāja, pieprot aktiermākslu, un paturiet prātā arī to, ka Regetai ir sakari gan Cūkkārpā, gan Bosbatonā. Paraugoties uz faktiem no tumšajām dzīlēm, kur gaismu dod tikai tās dīvainās lietas, ar kurām dažas dziļūdens zivis pievilina savus upurus, pirmkārt, varētu minēt, ka Regeta skolā atrodas, lai Rosa uzdevumā sagatavotu tos, kuriem reiz lemts kļūt par jaunās, totalitārās Burvestību ministrijas spiegiem. Un tomēr – ievāktā informācija liecina, ka šajā teorijā ir vairāk caurumu nekā Marsela Marsa zeķītēs. Turklāt šāds – spiegu tīkla – scenārijs būtu pārāk vienkāršs, pārāk acīmredzams, kas liek domāt, ka šoreiz runa ir par sazvērestību vismaz divos līmeņos. Spiegu apmācība ir tikai virspuse, kas paredzēta tādu patiesības mednieku kā es (un varbūt arī Ians O’Braiens, par kura sekmēm "centrāles" meklējumos uzticamu ziņu pagaidām nav) modrības iemidzināšanai. Patiesais iemesls, kura dēļ Regeta otrajā stāvā ir iekārtojusi sev jauku Elšpūštauriņa kokonu, ir nepieciešamība sargāt kādu slepenu eju. Tieši tā. Pierādījumi nemelo. Pēc vairāku dienu ilgas lūrēšanas kristāla lodē līdz pat acu sāpēm, truša kaulu mētāšanas Doloresas Emeredas nosodošā skatiena pavadījumā, Taro kāršu namiņu celšanas un ķēpāšanās Skamandera zvaigžņu kartēs beidzot tapa skaidrs, ka teātra pulciņa telpās atrodas ieeja leģendām apvītajā Noslēpumu kambarī.

Daudzi noteikti vaicās, kāpēc gan uzticēt šo pienākumu bijušajai elšpūtei nevis kādam Slīdeņu torņa absolventam – galu galā, Ministrijas sienas no tādiem gandrīz vai lūst un katrs trešais savu ciltsrakstu dēļ ar degunu baksta mākoņus. Tikpat daudzi noteikti būs skeptiski attiecībā uz pieņēmumu, ka šajā otrā stāva daļā vispār ir kāda slepena eja; citi sacīs, ka, pat ja tāda ir, tas vēl neko nenozīmē – galu galā, Cūkkārpa mudž ne tikai no skolēniem un parazītiem, bet arī no slepenajām ejām. Protams jau protams, ir arī pietiekami daudz pils iemītnieku, kuri, iepriekšējo teikumu izlasījuši, nekavēsies izteikt skaļus protestus. Piemēram, profesori Rīda un Breiks noteikti iebildīs pret nekorekto vārdu "skolēni" un "parazīti" lietojumu (tie esot sinonīmi); citi atkal teiks, ka patiesībā jau Cūkkārpā slepeno eju nav nemaz tik daudz. Un tās, protams, ir pilnīgas, absolūtas un totālas muļķības, jo ko tādu varētu sacīt tikai tādi sausiņi kā Kraukļanaga prefekts Anguss "Angusiņš" Vaitbrenčs un varbūt arī tādi perfekti ex-prefekti kā Džaspers Loids, kuri ikdienas gaitās reti mēdz novirzīties no ērti iemīdītās taciņas. Nav jau nozīmes meklēt jaunus ceļus, ja sagaidi, ka tie vedīs uz tām pašām vecajām vietām, vai ne?

Uz pirmo jautājumu atbildi jau lieliski sniedz K.E.G.S. biedrība: tornim nav nozīmes. Uzticams kadrs ir uzticams kadrs; visticamāk, ka Margareta "balto stīpu sardze" Regeta vienkārši bija labākā kandidāte šim – nebūt ne tīrajam – darbiņam. Turklāt neviens jau nepievērsīs uzmanību elšpūtim, kas aizņemts ar koferu kārtošanu uz teātra pulciņa telpas grīdas, kad visi jau sākuši raudzīties pēc kāda īpaši viltīga slīdeņa. Lai pārbaudītu šo minējumu, arī Regeta, tāpat kā Eloīza Volfa, kādā starpbrīdi tika apturēta un pārbaudīta ar olīvu testu. Tiesa, rezultāti bija pretrunīgi. Regetas jaunkundze pavēstīja, ka olīvas ēd, taču nav tā, ka viņai "tās ļoti garšotu"; turklāt viņa bilst, ka "ja vajadzētu izvēlēties, bet nedrīksētu atteikties," viņa "dotu priekšroku zaļajām". Nākas secināt, ka Margareta Regeta vai nu jau iepriekš ir dzirdējusi par olīvu testu un tādēļ, izmantojot spiega instinktus, ir spējīga pielāgot atbildi gaidītajam vai arī tumsa viņas dvēselē patiešām vēl nav sabiezējusi pietiekami, lai rūgteni gumijotā garša spētu sagādāt patiesu baudījumu. Tāpat iespējams, ka zaļajām olīvām dotā priekšroka norāda, ka Regetas dziļākā – elšpūtiskā – būtība pat ļaunākajā gadījumā neļautu viņai nostāties tumsas un šausmu pusē ar tādu pārliecību, kādu demonstrē Gevins Skamanders un Eloīza Volfa.

Protams, Regetas jaunkundzei it kā zinātniskas intereses vārdā tika lūgts izteikties arī par Noslēpumu kambari. Sākumā atbildes šķiet itin nevainīgas. Ir smiekli un uzjautrināts pretjautājums ("Noslēpumu kambaris? Vai šī leģenda tiešām joprojām klejo pa skolu?") un iegrimšana atmiņu labirintos par skolas gaitām ("Pirmajā gadā, ko pavadīju Cūkkārpā, vecāko kursu audzēkņi mēdza pirmziemniekiem stāstīt, ka Noslēpumu kambaris pēc tam, kad briesmonis tajā nomiris aiz bada vai vecuma – kā nu kurā stāsta versijā –, esot pārbūvēts par slīdeņu koptelpu"), kam seko retoriska piebilde par to, "vai tā nebūtu diezgan atbilstoša atrašanās vieta, ja tāds patiešām kādreiz būtu eksistējis?". Taču tie, kuri ir pieredzējuši sazvērestību uzrakšanā, uzreiz pamanītu vairākus signālus, kas norāda, ka Margareta Regeta nepārprotami kaut ko noklusē. Pirmkārt, ja kāds ir pieķerts situācijā, kad nezina, ko sacīt, vai ir uzķērts uz neērtas tēmas, pretjautājumu uzdošana ir lielisks veids, kā papildus iegūt nedaudz laika pārdomām. Otrkārt, Regeta ne reizi nenoliedz Noslēpumu kambara eksistenci. Izlokās, runā aplinkus un fokusējas uz uzdotā jautājuma otro daļu (t.i. "kur tas [Noslēpumu kambaris] varētu atrasties?"), tomēr nenoliedz. Iespējams, šeit ir runa par kādu nebūt ne reti novērojamu psiholoģisku bloku, kurš atklātu melu vietā daudziem liek izvēlēties vispārīgu, nekonkrētu atbildi. Treškārt, pēc apdomāšanās Regeta cenšas novirzīt intervētāju un potenciālos lasītājus no sliedēm, netieši iedēstot smadzenēs versiju, ka Noslēpumu kambari meklēt nemaz nav vērts. Savukārt retoriskais jautājums, ar ko Regeta noslēdz savu atbildi, jau iekļauj visas iepriekšminētās prāta jaukšanas stratēģijas. Fakts, ka uzmanība tiek vērsta tieši uz Slīdeņa koptelpu, liek domāt, ka tas, visticamāk, ir tikai blefs.

Ja pastāv Noslēpumu kambaris, ir jābūt arī Slīdeņa mantiniekam. Taču kurš? Hektors Nīls Finlijs būtu gatavs likt pāris galeonus uz Gregoriju Einsvertu, jo "viņa [Einsverta] labākais draugs ir Karls – un kur ir Ross, tur ir vara". Finlijs, domīgi raudzīdamies atpūtas telpas griestos, spekulē, ka Einsvers "grifos nonācis, lai novērstu no sevis aizdomas" un "izveidotu samērā normāla skolēna reputāciju, ko vēl jo vairāk uzlabotu fakts, ka viņa tēvs ir aurors, jo neviens neticētu, ka ģimene, kas aizstāv likumu, varētu slepeni turpināt sava priekšteča negantības". Izdzēris tēju, Finlijs ar īstena zinātāja sejas izteiksmi vēl piebilst, ka "ir labi zināms, ka Slīdenis un Grifidors nesatika", tāpēc mantinieka nonākšana Grifidorā būtu lielisks veids, kā pēc vairākiem gadsimtiem morāli atriebties vecajam Godrikam. Galu galā, nav nekāds noslēpums, ka saldākās uzvaras ir tās, kas sagrauj visu, par ko pretinieks iestājies. Tad Finlijs ielej sev vēl nedaudz tējas un nobeidz, sacīdams, ka "Kartāga ir jāiznīcina!".

Savukārt Čārlija Ričardsa savus liekos galeonus liktu uz Kolbiju Milleru, kā patiesi slīdeniskuma eksperte kvēli pasludinot, ka "viņa izdoma un vēlme tikt pie mērķa, nemaz nerunājot par viltību, ar kādu viņš tiek līdz šim mērķim, piemīt vien īstenam slīdenim". Tāpat Kolbiju Milleru par mantinieku uzskatīt steidzas arī meiteņu vecākā Fuu Kasumi, kura gan pēc īsa pārdomu brīža tomēr piebilst, ka Millers varētu būt arī paša Godrika Grifidora pēctecis. Iemesls? Kolbijs Millers esot "spožs" – lai arī ko tas nozīmētu. Pats Millers, sēdēdams uz palodzes un pašapmierināti šūpodams kājas, gan apgalvo, ka "Noslēpumu kambari noteikti atvers Džefra Lī", kuras ieradums pildīt mājasdarbus piektdienās (un to Millers lūdz pasvītrot) vien jau norāda uz "ne gluži sabiedrībai pieņemamām nosliecēm".

Katrā ziņā, nevar nepamanīt, ka gan Millers, gan Lī, gan Regeta ir elšpūši. Vai iespējams, ka Salazara Slīdeņa mantinieks nudien ir iefiltrējies gaišajā pagraba koptelpā un, likdams lietā visu savu iedzimto izmanību un glumo harizmu, padarījis tā iemītniekus par saviem sekotājiem? Galu galā, ir pietiekami daudz cilvēku – gan vientiešu, gan burvju –, kas teju vienmēr ir gatavi šādiem indivīdiem sekot. Tieši sekotājos taču ir spēks. Topošais diktators bez sekotājiem nav nekas vairāk par tracinošu jefiņu.

/Raksta autors: Pagrīdes korespondents X,
kurš savu vārdu aizvien neatklāj un joprojām meklē patiesību "tur ārā"/--------------------

“Bubuļu Kambara” personīgais pasts skolas 2. stāvā
sludinājumiem | baumām | ziņām | idejām
^
Bubuļu Kambaris
Iesūtīts: 03.04.2017 03:28
Grupa: Palīgtēli
Raksti: 194
Sirpi: 232
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Čuč koptelpas dīvānā

virsraksts

SCIENTIA POTENTIA EST JEB ZINĀŠANAS IR SPĒKS

___________________________________________________
Nullam suscipit velit nulla, at sollicitudin enim finibus non. Vivamus non elementum neque. Nunc placerat malesuada leo pulvinar mollis. Vivamus accumsan augue orci, in molestie massa mollis sed. Integer mattis congue ultrices. In varius, ante at convallis posuere, urna mauris egestas nulla, at maximus neque mi vitae nisl. Phasellus fermentum convallis diam quis viverra. Vestibulum felis libero, sagittis egestas molestie vel, pretium non dolor. Aenean luctus quam et neque cursus, sed pellentesque urna sollicitudin. Nullam nec velit vel leo ultricies laoreet a et velit. Fusce in suscipit erat.

Fusce id dui sit amet ligula ultrices imperdiet eu sit amet lectus. Mauris non nisl porttitor, posuere purus nec, ultrices libero. Curabitur eget tellus ut dolor feugiat luctus vitae a dolor. Phasellus sit amet libero consectetur, molestie metus nec, mattis diam? Suspendisse ac euismod massa. Sed nec libero euismod, sagittis metus sit amet, finibus libero. Fusce ac lorem id tortor auctor gravida. Maecenas eu neque ac lorem dapibus aliquet vitae vitae nisl. Etiam rutrum libero et tincidunt efficitur. Morbi suscipit, dui vitae suscipit lacinia, nulla leo tincidunt elit, id ornare erat sem in enim. Praesent id justo eu eros accumsan hendrerit - quis id enim. Sed placerat justo id felis lobortis lacinia.

Sed tincidunt fermentum aliquam. Nulla viverra fringilla purus. Proin sit amet lorem ultricies, tristique est et, placerat metus. Curabitur lectus dui, tincidunt sit amet feugiat ac, facilisis sed justo. Aliquam erat volutpat? Suspendisse ut malesuada nulla, ac finibus leo. Proin ut accumsan quam, consectetur venenatis nibh.

Nam sit amet dolor ornare, iaculis tellus vitae, suscipit enim. Mauris volutpat vulputate sagittis. Nulla facilisi. In ut ante diam. Nam convallis urna non convallis vestibulum. Pellentesque convallis tortor at ornare varius. Quisque venenatis neque vel aliquam aliquam.

Vivamus vestibulum nisl magna, in cursus tellus rhoncus vitae. Vivamus porttitor bibendum - malesuada. Cras dictum diam quam, eu porta purus elementum ac. Sed semper est urna, vitae bibendum turpis imperdiet nec. Quisque maximus dui placerat lacus blandit sagittis. Praesent ut leo lacinia, congue eros eget, gravida arcu. Nulla purus quam, pulvinar accumsan diam vel, sagittis - commodo lectus. Nulla non turpis at nunc placerat congue. Etiam augue enim, consequat quis rutrum ac, sagittis nec nisi.

/Raksta autors: Gabriels de Leseps/--------------------

“Bubuļu Kambara” personīgais pasts skolas 2. stāvā
sludinājumiem | baumām | ziņām | idejām
^
Bubuļu Kambaris
Iesūtīts: 03.04.2017 03:31
Grupa: Palīgtēli
Raksti: 194
Sirpi: 232
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Čuč koptelpas dīvānā

erm_bilde

GRIBU, LAI MANS VĀRDS IR UZ GRĀMATAS VĀKA!

___________________________________________________
Vai tevi, dārgais lasītāj, kaut kad ir nomākušas domas un vīzijas par to, kā būtu, ja tavs vārds un uzvārds būtu atrodams bibliotēkas kartotēkā starp citiem autoriem? Vai tevi ir ķērusi doma, ka varētu sarakstīt grāmatu? Pat ja šādas domas nav tevi vajājušas Cūkkārpas gaiteņos kā uzmācīgs poltergeists, tev par to nevajag kaunēties, jo tādēļ mēs esam šeit, lai tev palīdzētu izvēļu džungļos atrast ceļu pie civilizācijas.

Protams, "gribu, lai mans vārds ir uz grāmatas vāka" ir viegli atrisināms huligāniskā veidā — dodieties uz bibliotēku, izvairieties no abu Filipu visuredzošās acs un atstājiet uz kādas grāmatas vāka savu autogrāfu. Tiesa plānam ir dažas ēnas puses: jūs var viegli atrast un tad likt visu atlikušo mūžu berzt Pūču torņa kāpnes. Taču ir citas iespējas:
a) nepieciešams sarakstīt savu grāmatu un veiksmīgi to izdot;
b) nepieciešams nolīgt "ēnrakstnieku" un uzdot viņa darbu par savējo.

Kā rakstīt? Parasti jauno autoru pašpalīdzības grāmatas iesaka meditēt, izpildīt hatha jogas vingrojumus un lūgties mājas gariņu svētību, lai vispār varētu ģenerēt jebkādu ideju, kas varētu pārtapt grāmatā, taču veiksmīgu autoru pieredze ir daudz vienkāršāka — lielākā daļa no tiem, kuri ir skaidrā jautājuma uzdošanas brīdī, apgalvo, ka vajag tikai sēsties pie lapas un rakstīt, bet tie, kuri nav skaidrā, atbild, ka esot tikai jāturpina dzert. Mēs redakcijā labi zinām, ka tikai piesēžoties un rakstot var izdot skolas avīzi.

Lai tev, lasītāj, būtu vieglāk izprast grāmatas izdošanas procesu, piedāvājam īsu, kodolīgu un vienkāršu shēmu, kas attēlo procesu no idejas līdz gatavam izdevumam Diagonalejas grāmattirgotavā.

erm_sheema

Novēlam tev, lasītāj, sadūšoties un piepildīt savus sapņus! Lai tavs vārds nonāk uz grāmatas vāka!

/Raksta autore: Gvendolīna Vatersa/--------------------

“Bubuļu Kambara” personīgais pasts skolas 2. stāvā
sludinājumiem | baumām | ziņām | idejām
^
Bubuļu Kambaris
Iesūtīts: 03.04.2017 22:07
Grupa: Palīgtēli
Raksti: 194
Sirpi: 232
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Čuč koptelpas dīvānā

virsraksts

2016./2017. MĀCĪBU GADA KALAMBOLA KOMANDAS:
GRIFIDORS

___________________________________________________
Tāpat kā iepriekšējos "Bubuļu Kambara" numuros, arī tagad sava vieta tiek atvēlēta arī skolas kalambolistu tuvākai iepazīšanai. Tātad arī šomēnes jaukajā skolas avīzītē var palasīt par pēdējās kalambola komandas spēlētājiem, viņiem labprātīgi sniedzot interviju, kurā pastāstījuši par savām attiecībām ar sporta veidu, pieredzi, kas gūta to spēlējot torņa komandā vai ārpus skolas, un vēl daudz citu lietu, ko ikdienas dzīvē mēs droši vien nemaz neuzzinātu. Tā kā visas pārējās komandas jau ir pabijušas publiskā apskatē, vēl ir atlikusi tikai tā viena, kurai nācās gaidīt visilgāk - Grifidora kalambola komanda.

virsraksts

Ignācijs O'Henigens
V kurss | dzinējs

Kā pirmajam šajā rubrikas rakstā bija tas gods iekļūt Grifidora kalambola komandas dzinējam - piektziemniekam Ignācijam O'Henigenam, kurš izteicās visai īsi, tādējādi ātrāk sniedzot iespēju izteikties komandas biedriem. Savā īsajā stāstījumā dzinējs pavēstīja, ka līdz šim kalambolu esot skatījies tikai no malas, jo ir Korkas kalambola komandas fans. Viņš arī teica, ka Cūkkārpā kalambolu spēlē tāpēc, ka tā viņam šķiet normālākā nodarbe šajā skolā: "Neiešu jau uz kaut kādu jauklodīšu pulciņu.''

virsraksts

Anna Nimuē Blēra
II kurss | dzinēja

"Pieteicos kalambola komandā, jo nepiesakoties es nevarētu spēlēt kalambolu," savu stāstu sāk otrziemniece Anna Nimuē Blēra, un atliek vien saprast, ka viņas teiktais satur savu daļu loģikas. Viņa uzskata, ja tev ir prasmes un pieredze, tad šajā gadījumā pieredze skolas komandai ir mazsvarīgāka. "Nu, tiešām, kāda vēl pieredze? Kalambolu bērnudārznieku līgā nespēlēju, Kraukļanaga komandā arī ne," Blēra saka. Viņa ir arī vienīgā, kas pastāsta par to, kas viņai kalambolā nepatīk. "Nepatīk tiesneši - lielākoties viņus gribas piekaut. Nepatīk arī tas, ka jātiek galā arī ar visādiem žurnālistiem," dzinēja dzēlīgi piebilst, liekot mūsu reportierim sajusties neomulīgi. "Patīk... Patīk spēlēt komandā, izvairīties no āmurgalvām, cīnīties ar pretinieku, lidot. Tā ir lieliska sajūta."

virsraksts

Hapijs Londons Holidejs
IV kurss | dzinējs

"Kalambolu spēlēju vairākus gadus. Trīs, šķiet. Jā, trīs. Īsti neatceros, kāpēc aizgāju uz pirmo atlasi. Varbūt bija iemesls, ka gribēju tomēr kaut ko interesantāku par nepārtrauktu sēdēšanu iekšā. Iepriekš kalambolu nebiju spēlējis, bet komandā tomēr iekļuvu," savu sākotnējo ceļu stāsta Londons. Viņš arī pavēsta, ka spēlēs novērtē draugu, fanu, sekotāju, sponsoru un arī mecenātu atbalstu. Komandā Holidejs novērtējot centību. "Āmurgalvas gan mūs neieredz, bet tas jau arī ir tas adrenalīns, ko mums vajag. Turklāt meitenes uzreiz uzmanību pievērš. Vismaz viena."

virsraksts

Gregorijs Einsverts
VI kurss | triecējs

"Zināju, ka torņa komandai ir spēlētāju trūkums, tāpēc šogad nolēmu pieteikties atlasei," saka sestziemnieks Gregorijs Einsverts, un mēs varam vien noprast, ka iepriekš kalambolu skolas līmenī viņš nav spēlējis. "Neesmu spēlējis kalambolu torņa komandā līdz šim, bet ne jau tikai kalambola treniņos vai spēlēs ir iespēja kāpt uz slotas, lai uzrautu kādu spēli starp draugiem. Kalambolā man patīk dinamika un tas, ka tur ir arī jāpieliek smadzene, jāpadomā un jālieto stratēģija." Ja Einsverta plānos nekas nemainīšoties un komandas kapteine būs ar mieru uzņemt viņu atpakaļ, Gregoriju varēsim redzēt uz slotas arī nākamgad.

virsraksts

Hjalle Kornēlijs Svatsons
V kurss | triecējs

Piektziemnieks Hjalle, kurš Grifidora komandā spēlē triecēja pozīcijā, apgalvo, ka uz atlasi devies tāpēc, ka viņam nebija, ko darīt: "Iepriekšējā skolā spēlēju kalambolu, un agrāk man visas istabas sienas bija nolīmētas ar zviedru komandu plakātiem." Svatsons pastāsta, ka sākotnēji esot pretendējis gan uz triecēja, gan arī uz dzinēja pozīciju, bet, kā redzam, viņu izvēlējās tieši pirmajai. "Kas palīdzēja iekļūt komandā? Nezinu, noteikti jau mana iepriekšējā pieredze Noršēpingā."

virsraksts

Līva Mellezere
II kurss | sardze

"Pieteicos kalambola komandā, jo kalambols ir mana sirdslieta. Visu dzīvi esmu spēlējusi kalambolu, mājās kopā ar brāli, māsu, brālēniem un māsīcām. Biju ļoti priecīga, kad tiku komandā, jo tas jau ir jauns līmenis. Tas vairs nav parasts ģimenes kalambols. Šis ir kas nopietnāks," lepni stāsta Cūkkārpas otrā kursa audzēkne Līva Mellezere. Viņa apgalvo, ka vienmēr ir bijusi sportiska un ka sports viņai vienmēr ir paticis. Meitene nevarot dzīvot bez treniņiem un bez kaut kā darīšanas. "Kalambolā man patīk viss - pat traumas, ko iegūstu. Traumas ļauj atcerēties par to, ko es esmu darījusi, ko ieguvusi, kas ir noticis ar mani. Es lepojos ar sevi."

virsraksts

Luī Volfa
V kurss | meklētāja un komandas kapteine

Kapteine Luī Volfa stāsta, ka lidošana viņai gājusi pie sirds jau no mazām dienām, kad viņa ar māsīcām un brālēniem spēlēja visādas spēles, kas būtībā bija tādi kā kalambola atvasinājumi. Komandā Volfa pirmo reizi pieteikusies pirms gada. "Šis piedzīvojums - ļoti pārsteidzoši - beidzās ar manu nonākšanu kapteiņa lomā. Tā kā man patīk atbildīgas un svarīgas lietas, tad kapteiņošana ir super. Vasarā, sporta nometnē, organizēju arī vairāku spēlētāju un absolventu kalambola sadraudzības spēli, kas bija ļoti jautri. Es ceru, ka manā vadībā Grifidoru komanda pēc iespējas ātrāk tiks pie zelta!"

/Raksta autors: Džoijs Smits/


--------------------

“Bubuļu Kambara” personīgais pasts skolas 2. stāvā
sludinājumiem | baumām | ziņām | idejām
^
Bubuļu Kambaris
Iesūtīts: 04.04.2017 00:45
Grupa: Palīgtēli
Raksti: 194
Sirpi: 232
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Čuč koptelpas dīvānā

virsraksts

KALAMBOLA SPĒĻU APSKATI - PUSFINĀLS
___________________________________________________

GKK : KKK

18. MARTS
virsraksts virsraksts virsraksts
Pēc garas pauzes, kopš pēdējās spēles novembrī, ir pienācis sezonas noslēgums, ko uz laukuma sagaida Grifidora un Kraukļanaga komandas. Protams, kā jau ierasts, vienīgi skatītāji ir spējuši atpūsties un emocionāli sagatavoties mačam (varbūt arī fiziski, ja tiek taisīti plakāti), jo jau vairākus mēnešus abas komandas ir sūri gatavojušās martam. To, vai šī sagatavošanās ir tikai treniņos vai arī, piemēram, Kraukļanaga komandas kapteine Beilija Hārpera biedrus nelika mierā pat vēlu naktī, ielaužoties istabiņās un izprašņājot par stratēģiju - to mēs nezināsim. Tomēr šī diena ir klāt, kad uz laukuma kāpj divas komandas - sarkanā un zilā tērptas.

10:00
00:02
00:07
01:14
01:17
03:46
04:03
04:07
04:09
06:34
Izspēlē uzvar grifidors.
Ignācijs veic veiksmīgu metienu.
Cauri stīpām trāpa arī Lulū. Nimuē ar roku iesit Lulū pa plecu.
Sods grifidoriem, metienu izpilda Selīna, gūst 10 punktu.
Jeļena tēmē āmurgalvu uz Londonu, trāpa pa plaukstu.
Londons iemet sviedeni.
Selīna lido uz Nimuē tarāna paņēmienā, kas nav atļauts.
Kraukļanagiem sods, soda metienu met Londons, iemet.
Blūberijs mēģina dabūt bumbu, Gregorijs trāpa gar ausi.

30:20

07:02
07:04
10:16
10:17
10:19

11:04

11:11

Luī pietuvojas zibsnim.
Selīna iemet 3 punktus pēc kārtas, arī Lulū 3.
Hjalle lido uz priekšu, manevrējot abas āmurgalvas.
Viena no tām tiek raidīta Lulū, bet Jeļena bumbu pārtver. Sviedene pie Ignācija.
Otru āmurgalvu Hjalle tēmē Eirpilai, bumba trāpa viņai pa sānu, novirzot no trajektorijas.
Gregorijs atņem Jeļenai āmurgalvu un triec uz Andrē, kuram gan netrāpa, jo Jeļena atkal nosargā.
Beilija lido abu triecēju virzienā, bet pa ceļam gadās gan āmurgalva, gan Luī, kura dabū ar bumbu pa zodu un nav spējīga turpināt spēli. Tiek izludināts pārtraukums.

40:80

16:17
16:45

18:04
19:01
19:16
19:52

19:58
20:06
21:58

22:56
23:09
Luī nomaina Ārija. Izspēlē uzvar Kraukļanags, sviedene Selīnai.
Bumba Nimuē, viņu gandrīz notriec garām lidojoša āmurgalva, bet viņa pasper bumbu malā, lai iemestu punktu.
Trijstūra principā nomainās visi grifidoru dzinēji - punkts Ignācijam un Londonam.
Beilija triec āmurgalvu Līvai. Gregorijs bumbu atsit.
Eiprila pikē pēc zibšņa, cerot izbeigt spēli.
Selīna dabū bumbu, nodod Blūberijam, kurš to padod Lulū, jo virsū lido Hjalle un āmurgalva.
Blūberijs paspēj izvairīties no lodes, Selīna ne. Viņa dabū pa plecu ar āmurgalvu.
Eiprila vēlreiz ķer zibsni. Lulū iemet stīpās.
Hjalle mēģina trāpīt kādam no dzinējiem, bet viņu aptur Beilija, trāpot ar āmurgalvu pa celi.
Ignācijs gūst punktu.
Nimuē gūst punktu.

80:90

23:13
23:17

23:24
23:30
23:32

23:37
23:45
23:52
23:58
24:06

24:07
24:09

24:16

24:17
24:25

24:49

Hjalle raida uz Nimuē āmurgalvu, bet Jeļena aizsargā.
Jeļenas atsistā sviedene paliek riņķojot ap kraukļanagu stīpām, neļaujot nevienam pietuvoties.
Sviedene Blūberijam, tiek izdarīts metiens, taču tas ir neveiksmīgs.
Netrāpa arī Selīna un Lulū, kas izdara metienus.
Pie Kraukļanaga stīpām, ap kurām joprojām lido āmurgalva, parādās zibsnis. Gan Ārija, gan Eiprila lido tam pakaļ.
Gregorijs raida āmurgalvu uz Eiprilu, kas līdzās Ārijai pietuvojusies zibsnim.
Āmurgalva pārsit Eiprilai lūpu un trāpa zibsnim. Zibsnis pazūd no redzesloka.
Beilija abas āmurgalvas reizē sit Londona virzienā.
Hjalle lido, lai apturētu āmurgalvas, bet neveiksmīgi.
Viena no tām trāpa Hjallem pa plecu. Otra trāpa Londonam, izsitot sviedeni. Tiek gūta elkoņa trauma.
Sviedene Lulū, viņa izdara metienu, metiens precīzs. Otru metienu Līva atvaira.
Bumba nonāk pie Grifidora dzinējiem, kuri veic saspēļu sēriju stīpu priekšā, neizdarot nevienu metienu.
Jeļena mēģina izjaukt trio saspēli, raidot āmurgalvu Ignācijam. Gregorijs uzbrukumu aptur.
Viņš raida āmurgalvu atpakaļ Jeļenai, kura pati to atsit.
Abu komandu triecēji laukuma centrā veic saspēli ar āmurgalvām, neraidot tās uz nevienu citu spēlētāju.
Pie grifidoru stīpām Līva sāk zaudēt modrību un pietuvojas zemākās stīpas apakšmalai.

80:100

25:03

25:17
25:23
25:25
25:26
25:57

26:08

26:17
26:27
26:34
26:53
27:12
27:26

27:21
30:44
30:53
31:05
Grifidori turpina saspēli savā starpā, tāpat arī triecēji. Iespēja, ka Līva aizmigs, arvien palielinās.
Gregorijs veic metienu Beilijas virzienā, viņa to atsit uz Līvas pusi.
Āmurgalva sardzei netrāpa, bet minimāli deformē stīpu, pie kuras atrodas Līva.
Dzinēji novēršas no savstarpējās spēles, Ignācijs izdara metienu.
Divi veiksmīgi Nimuē metieni. Bumba Ignācijam, viņš met, punkti netiek gūti.
Āriju ielenc āmurgalvas, viņai manevrējot pakaļ zibsnim, tomēr tās nepietuvojas bīstamā attālumā.
Grifidoru meklētāja pikējumā atraujas no āmurgalvām, sekojot zibsnim otrā laukuma galā. Viņai pievienojas Eiprila, bet zibsnis netiek notverts.
Sviedene Blūberijam, Gregorijs raida uz viņu āmurgalvu, Beilija to atsit.
Blūberijs izdara metienu, Līva sviedeni notver. Atsisti arī Selīnas un Lulū metieni.
Gregorijs tēmē āmurgalvu uz Andrē, Jeļena bumbu atsit.
Nimuē iemet sviedeni.
Jeļena raida āmurgalvu Gregorijam, radot plaukstas lūzumu.
Ignācijs divreiz sekmīgi iemet sviedeni stīpās. Tiek pieprasīts pārtraukums, kura laikā medpersonāls sadziedē Gregorija plaukstu.
Nimuē metienu stīpās atvaira Andrē, bumba Blūberijam.
Hjalle tēmē āmurgalvu uz Blūberiju, Beilija atsit, sviedene Lulū.
Tiek izdarīts metiens pa Grifidora stīpām, Līva bumbu noķer.
Lulū met vēlreiz, gūst 1 punktu. Luī atgriežas laukumā.

130:110

31:20
32:34

32:40
32:57
33:26
33:38
34:13
34:49
36:07
37:26
38:42
38:54
40:01

Sviedene Ignācijam, piespēle Londonam. Metiens pa stīpām, bet tas nav precīzs.
Bumba Lulū, viņa šķērso laukumu, gandrīz notriec Nimuē, izdara metienu, gūstot 10 punktus.
Otro reizi punktu nav gūti, jo Nimuē metienu iztraucē un gūst sviedeni.
Nimuē veic precīzu metienu, nodod bumbu Ignācijam.
Trāpīgs Ignācija metiens, bumba Londonam, vēl 10 punkti Grifidoram.
Jeļena triec āmurgalvu uz Londonu, Gregorijs atsit.
Ignācijs izdara pārkāpumu, velkot Selīnas slotu aiz astes, Grifidoram sods.
Metienu izpilda Selīna, bet Līva to atvaira.
Beilija tēmē āmurgalvu uz Hjalli, Gregorijs atsit. Āmurgalva tiek novirzīta uz Selīnu.
Jeļena atvaira metienu.
Ignācijs dodas uzbrukumā stīpām un gūst punktu.
Grifidoru dzinēji izpilda trijstūra paņēmienu, katrs veicot trāpīgu metienu.
Blūberijs mēģina atņemt sviedeni, viņam tas izdodas. Tiek izdarīts neveiksmīgs metiens Andrē stīpās.

200:120

40:07
40:14
40:20
40:46
40:55
41:11

41:16
41:28

42:00
42:15
42:18
42:30
42:47
Lulū atņem Blūberijam sviedeni, bet veiktais metiens tiek atvairīts.
Nimuē manevrē, lai atņemtu bumbu, viņu aptur Beilijas raidīta āmurgalva.
Nimuē sviedeni negūst, bet Hjalle atvaira āmurgalvu pirms tā sasniegusi meiteni.
Sviedene Lulū, tiek izdarīts metiens, bet tas arī nav veiksmīgs.
Piespēle Selīnai, viņa gūst punktu.
Kraukļanags izpilda dzinēju trijstūra paņēmienu, bet tas veiksmīgs tikai daļēji - punktus gūst tikai Blūberijs.
Bumba Londonam, Ignācijam, Blūberijam.
Blūberijs dodas izdarīt metienu, bet lidojumu apgrūtina divas āmurgalvas, divi grifidoru triecēji un zibsnis, kas lido viņam virsū.
Tiek veikta manevru sērija, izvairoties no sadursmes. Sviedene Selīnai.
Viņa izdara metienu, tas nav veiksmīgs. Neprecīzs arī Lulū mēģinājums.
Blūberijs atgūst sviedeni, izdara metienu, gūstot punktu.
Otrais metiens tiek atvairīts. Sviedene lidojumā sastopas ar zibsni.
Eiprila un Luī sacenšas meistarībā, traucoties pēc zibšņa, tomēr uzvar Eiprila.

200:200/Raksta autors: Ailejs Mints
Ilustrāciju autors: Rūdis Pūķis/


--------------------

“Bubuļu Kambara” personīgais pasts skolas 2. stāvā
sludinājumiem | baumām | ziņām | idejām
^
Bubuļu Kambaris
Iesūtīts: 04.04.2017 17:33
Grupa: Palīgtēli
Raksti: 194
Sirpi: 232
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Čuč koptelpas dīvānā

virsraksts

KALAMBOLA SPĒĻU APSKATI - FINĀLS
___________________________________________________

EKK : SKK

25. MARTS
virsraksts virsraksts
Arī fināls pēc ilgās un nogurdinošās sezonas ir sagaidīts, kad beidzot tika noskaidrots zelta kausa ieguvēji, šogad izvēlei esot starp slīdeņiem un elšpūšiem. Tā kā pēdējai komandai šāda cīņa par zeltu nav ikgadējs notikums, dzeltenā komanda uz laukuma kāpa manāmi pacilāti un uztraukušies, gatavi spēlei ar pretinieku komandu, zaļam un dzeltenam vizot skatītāju rindās.

10:00
00:02
00:05
02:34
03:15
03:46

04:03
04:45
05:20

06:38
09:03
09:58
12:13

12:15
13:02

13:46

14:05
15:20
16:38
16:45
17:23
17:38
Pēc izspēles sviedene Martinam. Martins izdara metienu, tas ir veiksmīgs.
Emma ķer zibsni, bet tas ir pārāk tālu.
Sviedene Raīsai, arī viņas metiens precīzs.
Nīls iegūst bumbu, pārlido laukumu un gūst 10 punktu.
Adrians trāpa ar āmurgalvu Nīlam pa apakšstilbu. Nīls pārsteiguma iespaidā izsviež bumbu no rokām, un tā izlido cauri vidējai stīpai.
Sviedene Džuljetai, metiens neprecīzs.
Vinifreda trāpa Džuljetai pa pakausi ar āmurgalvu.
Nīls uzskrien virsū Vinifredai, kamēr Džuljeta nobloķē Raīsu lidojumā, Adrians atvelk Džuljetu aiz slotas astes atpakaļ.
Sākas asa vārdu apmaiņa, kuras laikā Zaks gūst 40 punktu.
Abām komandai tiek piespriests pa soda metienam par pārkāpumiem sadursmes laikā. Kolbija izpildītais metiens precīzs, tāpat arī Martina.
Adrians tēmē āmurgalvu Nīlam, kurš grib iegūt sviedeni pie Elšpūša stīpām, bet trāpa Bleikam pa vēderu.
Nīls izpilda soda metienu, bet Ians nosargā.
Džefra raida āmurgalvu uz Ianu, Vinifreda un Adrians reizē lido tās virzienā, līdz reizē to arī atsit.
Nīls un Kolbijs veic četru metienu saspēli, Kolbijam iemetot divus no trim metieniem, bet Nīlam - vienu.
Adrians triec uz Kolbiju āmurgalvu, bet Džefra to atsit.
Vinifredas raidīta āmurgalva trāpa Džefrai pa krūškurvi.
Džuljeta gūst 10 punktu, Zaks atņem sviedeni veic precīzu metienu.
Džuljet atgūst sviedeni, lai iegūtu vēl 10 punktu.
Emma un Fuu sānu pie sāna lido pretim pamanītajam zibsnim, tomēr to nenoķer.
Vinifreda trāpa Artēmijam pa skaustu.

80:100

17:55
18:04
18:16
18:46
19:19

19:30
20:24
22:11
22:56
23:57

24:02
24:31
24:46
26:15
26:33
26:47
26:59
Artēmijs triec āmurgalvu atpakaļ, bet tā novirzās uz Martina pusi. Adrians atsit.
Elšpūšu dzinēju trio mēģina izpildīt trijstūra paņēmienu, bet negūst nevienu punktu.
Sviedene Zakam, viņš apspēlē Bleiku stīpu priekšā.
Divi precīzi Raīsas metieni.
Vinifreda trāpa Džuljetai pa vēderu. Džefra lido uz viņas pusi, bet aptur Adriana āmurgalva, ko Džefra pati atsit.
Nīls mēģina iegūt sviedeni, Vinifreda raida āmurgalvu, ko atsit Artēmijs.
Martina metiens nav precīzs, toties Zaka ir.
Sviedene Kolbijam. Elšpūši otro reizi izpilda neveiksmīgu trijstūra paņēmienu.
Adrians raida āmurgalvu uz Kolbiju, Džefra atsit.
Vinifreda mēģina ar vāli panākt Džefru. Tas neizdodas, tādēļ tiek raidīta āmurgalva uz Artēmiju. Džefra atvaira bumbu.
Nīls pielidojis stīpām no otras puses un mēģina izmest cauri sviedeni vai izlīst pats.
Tiesnesis lūdz Nīlu atgriezties laukuma centrālajā daļā.
Emma un Fuu veic garu virāžu sēriju, divas reizes pietuvojoties zibsnim.
Zaks veic metienu, bet tas ir neprecīzs.
Fuu, izrāvusies no Emmas sāncensības, mēģina panākt zibsni, taču nesekmīgi.
Raīsas metienu atvaira Bleiks.
Martins gūst 10 punktu.

90:150

27:22
28:14

28:16
28:51
29:02
29:50
30:14
30:33
35:56
36:19
38:14

38:35
41:01
41:12
45:57
47:31
48:00
48:44
49:04
52:06

Fuu ķer zibsni, bet tas pēdējā mirklī izvairās.
Zaks veic divus neprecīzus metienus.
Sviedene Džuljetai, viņa apspēlē Ianu, bet Vinifreda ar āmurgalvu trāpa pa plecu.
Artēmijs plāno ar āmurgalvu notriekt Raīsu no slotas, bet Adrians atsit āmurgalvu un novirza to Artēmijam.
Džefra aptur bumbu, bet Artēmijs izlaiž no rokām vāli, ko noķer Raīsa.
Raīsa atdot Artēmijam vāli un lido uz stīpām.
Slīdeņi izpilda trijstūra paņēmienu. Punktus gūst tikai Martins.
Raīsa met vēlreiz, bet netrāpa.
Fuu ķer zibsni. Tas neizdodas, spēle turpinās.
Sviedene Džuljetai, piespēle Kolbijam, viņš gūst 10 punktus.
Nīls ir pagriezies uz slotas ar skatu pret asti un mēģina iemest stīpās sviedeni - metiens precīzs.
Adrians raida uz Nīlu āmurgalvu, Artēmijs atsit.
Emma pikē pēc zibšņa, bet mazliet pietrūkst līdz notveršanai.
Raīsa veic precīzu metienu.
Kolbija metiens tiek atvairīts.
Millera metiens tiek atvairīts. Divreiz.
Džefra mēģina trāpīt Ianam ar āmurgalvu, Vinifreda atsit.
Zaks izdara precīzu metienu.
Martins netrāpa, Nīls gūst 10 punktu, Martins netrāpa.
Fuu ierauga zibsni virs Vinifredas slotas astes un iegūst Elšpūtim 50 punktu, pirms zibsnis ir pretinieku komandas aizslaucīts.

180:180/Raksta autors: Ailejs Mints
Ilustrāciju autors: Rūdis Pūķis/


--------------------

“Bubuļu Kambara” personīgais pasts skolas 2. stāvā
sludinājumiem | baumām | ziņām | idejām
^
Bubuļu Kambaris
Iesūtīts: 04.04.2017 17:37
Grupa: Palīgtēli
Raksti: 194
Sirpi: 232
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Čuč koptelpas dīvānā

virsraksts

AIZVADĪTĀ KALAMBOLA SEZONA SKAITĻOS

___________________________________________________
Nupat ir noslēdzies ikgadējais KALAMBOLA SKOLAS KAUSS, un, nu, varam apkopot rezultātus. Pavisam notika astoņas spēles, un rezultātā esam ieguvuši ļoti negaidītu un vēsturisku rezultātu — šogad ir gan dalītas zelta medaļas, gan sudraba. Tā nemēdz būt, ka uz kausa viena gada laikā tiek virsū gravētas divas komandas, bet šogad tā notika. Zelts — Slīdeņa un Elšpūša torņiem, bet sudrabs tiem, kas mīt Kraukļanaga un Grifidora torņos.
Mēs pieredzējām trīs spēles ar neizšķirtu iznākumu.
Pavisam spēlēs ar sviedenēm tika gūti 4430 punkti (EKK 1160; SKK 1150; KKK 1070; GKK 1050).

tabula

Ir laiks noskaidrot labākos meklētājus. Pēc astoņām šīs sezonas spēlēm, labākā meklētāja turnīrā ir Eiprila L. Hārpera, kura zibsni notvēra 3 reizes. Otro vietu dala Fuu Kasumi un Emma Vonderfoksa, katra ar diviem notvertiem zibšņiem, bet trešā vieta ir Luī Volfai ar notvertu zibsni vienā spēlē.

tabula

Pievērsīsimies dzinējiem. Šogad spēlēs dzinēju posteņos pabija 17 spēlētāji. Visvairāk savai komandai punktus guvusī dzinēja ir Lulū Vinglesa (46 precīzi metieni pretinieku stīpās), bet tas nav šī gada lielais pārsteigums. Otrajā vietā no visiem dzinējiem šajā kategorijā ir neviena cita kā jaunā SKK zvaigzne Raīsa Vasvani, kuras kontā ir 43 precīzās sviedenes turnīra laikā. Ja mums jāpaskatās otrā virzienā, tad jāatzīst, ka KKK lēmums mainīt Blūberiju Gammu no triecēju posteņa uz dzinējiem ir vērtējams kā neveiksmīgs, jo otra tik nerezultatīva dzinēja no komandu pamatsastāviem nav. Divās spēlēs Blūberijs Gamma ir stīpās iedabūjis vien piecas sviedenes.
Tomēr, ja pievēršamies tam, cik aktīvi dzinēji spēlējuši pie pretinieku stīpām, tad te jāatzīst, ka aktīvākā arī ir bijusi Lulū Vinglesa, kura pa pretinieku stīpām ir izdarījusi kopsummā 80 metienus, otrajā vietā ir Raīsa Vasvani (66), trešajā - Nīls Finlijs (64), ceturtajā - Zaks Vingless (63), bet ja skatāmies vidēji vienas spēles laikā kopumā izdarīto metienu kopskaitu, tad arī te pirmajā vietā ir Lulū Vinglesa (18,5), aiz kuras seko Vinifreda Harisa (17,5) un Raīsa Vasvani (16,5), un Nīls Finlijs (16). Arī šajā izvērtējumā pamatsastāva dzinējs ar viszemāko uzbrukumu daudzumu pretinieku stīpām ir Blūberijs Gamma (7,5) un turpat ir arī Martins Trusis (9) un Kolbijs Millers (9).
Kuri ir precīzākie metēji stīpās no pamatsastāva spēlētājiem? Nē, neuzminējāt, tā nav Lulū Vinglesa, bet gan Ignācijs O`Heningens (68,75% no visiem metieniem pretinieku stīpās ir rezultatīvi). Aiz grifidora seko Martins Trusis, kurš, lai arī met maz, bet trāpīgi, sasniedzot 66,6%. Nākamā ir Raīsa Vasvani ar 65,5%, tieši aiz viņas ir Džuljeta Smita ar 65%, pēc tam Hapijs Londons Holidejs — 62,9% un Nīls Finlijs ar 62,5%.
Visneprecīzākie metieni ir Blūberijam Gammam, kuram izdodas stīpās rezultatīvi iemest vien trešo daļu (33,3%) savu metienu.

tabula

Laiks sargiem. Pavisam uz laukuma pabija seši spēlētāji sarga postenī. Izvērtējot sniegumu, ir redzams, ka visvairāk atvairītās sviedenes, kopskaitā 74, ir Iana O`Braiena kontā, un nedaudz no viņa atpaliek Bleiks Linns ar 72 atvairītām sviedenēm. Vismazāk atvairītās sviedenes no pamatsastāva spēlētājiem ir Līvai — vien 18, bet ja mums jānosauc spēlētājs, kurš sarga postenī neatvairīja itin nevienu sviedeni, tad tas ir Džoijs Smits, kurš stīpās, kamēr spēlē pret grifidoriem atradās notriektā Bleika Linna vietā, ielaida visas astoņas pretinieku mestās sviedenes.
Procentuāli, ja vērtējam attiecību starp ielaisto un atvairīto sviedeņu skaitu, situācija ir nedaudz citādāka. Emma Vonderfoksa visās spēlēs kopsummā ir veiksmīgi atvairījusi 60% sviedeņu, aiz viņas seko Ians O`Braiens ar atvairītām 52,1% sviedenēm. Bleikam Linnam izdevies atvairīt mazāk par pusi sviedeņu — 45,2%, aiz viņa seko Līva Mellezere (30,2%) un Andrē Foss (29,4%), kuriem izdevās atvairīt mazāk par trešdaļu sviedeņu.

tabula

Kārta triecējiem. Pavisam triecēju postenī šī turnīra laikā spēlēja 11 spēlētāji. Ja vērtējam, cik labi spēlētāji strādāja aizsardzībā, atvairot āmurgalvas kritiskās situācijās no savas komandas biedriem, tad šeit ar 19 epizodēm izceļas Beilija K. Hārpera, aiz viņas ar 16 epizodēm seko Adrians Bruks un Džefra Lī. Hjalle K. Svatsons tādos gadījumos izcēlās 15 reizes, Kolbijs Millers — 14 reizes, bet Gregorijs Einsverts pavisam 13 reižu turnīra laikā. Vismazāk šādu epizožu ir uzskaitītas Artēmija Harknesa kontā — vien 4.
Bet, ja mēs izvērtējam šos rādītājus, skatoties vidēji vienas spēles laikā šo efektīvo epizožu skaitu, tad situācija nedaudz mainās. Pirmajā vietā ar 4,75 epizodēm uz spēli joprojām ir Beilija K. Hārpera, bet aiz viņas seko Kolbijs Millers ar 4,6, tālāk Vinifreda Harisa ar 4,5 un tikai tad ar uzskaitītām 4 epizodēm vidēji spēles laikā ir Adrians Bruks, Džefra Lī, Lēna Kovaļenko un Artēmijs Harkness. Vidēji spēlē vismazāk uzskaitītas ir Blūberijam Gammam — vien 2,5.

Mēs gan zinām, ka lielākoties triecējiem patīk nevis pasīvi spēlēt aizsardzībām, bet gan aktīvi doties uzbrukumos. Izvērtējot triecēju uzbrukumu iniciatīvas procentuāli visa turnīra laikā, ir secināms, ka visaktīvākais uzbrukumos, varētu teikt, visagresīvākais triecējs ir slīdeņu komandas pārstāvis Adrians Bruks ar 32,5% vidēji spēles laikā veiktiem uzbrukumiem pretinieku virzienā. Aiz viņa ar 31,7% seko Beilija K. Hārpera, tad Martins Trusis ar 27,5%. Pēc Martina Truša seko Lēna Kovaļenko (26%), Džefra Lī (25%) un Kolbijs Millers (24,6%). Vismazāko uzbrukumu iniciatīvu izrādīja Artēmijs Harkness — elšpūšu mieramika — , kurš fināla spēlē neizraisīja nevienu pašu reāla apdraudējuma epizodi, sakrājis vien 16%.
Ir laiks paskaitīt spēlētāju izraisītās apdraudējuma epizodes. Pirmajā vietā ar izraisītām 13 epizodēm atrodas Adrians Bruks, aiz viņa ar 10 seko Beilija K. Hārpera un Džefra Lī, bet aiz viņas Gregorijs Einsverts ar 7 izraisītām apdraudējuma epizodēm. Vismazāk, kā jau minēts iepriekš, apdraud Artēmijs Harkness, bet aiz viņa ir vēl Blūberijs Gamma, kurš izraisa vien tikai 1 apdraudējuma epizodi. Ja skatāmies izraisītās apdraudējuma epizodes vidēji vienas spēles laikā, tad šajā rādītājā arī Adrians Bruks izvirzās vadībā (3,25), aiz viņa seko Lēna Kovaļenko (3), bet aiz viņas Džefra Lī un Beilija K. Hārpera abām pa 2,5 izraisītām epizodēm spēles laikā.

tabula

Kas būtu kalambols bez traumām? Jā, taisnība. Te nu ir laiks saskaitīt, cik nervus kutinoši mirkļi bijuši visa turnīra laikā, kurās iesaistītas āmurgalvas un spēlētāji. Mūsu spēles novērotāji ir uzskaitījuši pavisam 63 bīstamās epizodes, no kurām piecos gadījumos spēlētājs uz laiku (vai pavisam) bija spiests pamest laukumu, nonākot dziednieku aprūpē. Komanda ar vismazāk gūtajām traumām ir SKK (11), tiem seko EKK (12), trešajā vietā ir KKK (14), bet GKK ir pabijuši traki sāpīgās situācijās pavisam 26 reizes. Pie dziedniekiem pabija pa diviem spēlētājiem no EKK un GKK komandām un viens spēlētājs no SKK komandas.
Mums ir iespēja nosaukt arī spēlētāju, kurš visa turnīra laikā ir bijis visvairāk reižu bijis iesaistīts epizodēs ar āmurgalvu trāpījumiem — tas ir Hjalle K. Svatsons (6). Vienā spēlē visvairāk tādu epizožu ir bijis Džuljetai Smitai (3).

Jūs jautāsiet, kurš ir bīstamākais kalambolista postenis? Veicot trāpījumu uzskaites, secināms, ka vidēji spēlē vismaz 3,8 reizes pastāv iespēja, ka āmurgalva trāpīs dzinējam. 2,25 reizes āmurgalva spēles laikā vidēji var savainot kādu no triecējiem, tieši 1 reizi kādu no meklētājiem un visbeidzot 0,75 reizes kādu no abiem sargiem. Ja mēs blakus noliekam individuāli, cik liela iespēja ir atsevišķam spēlētājam satikties ar āmurgalvu, tad noskaidrojam, ka visbīstamākais postenis ir tieši dzinēja postenis. Galu galā, trīs no spēlētājiem, kuriem vajadzēja nopietnu dziednieku palīdzību, bija tieši dzinēji. Otrs bīstamākais postenis ir triecēja postenis, kur katram individuāli pastāv 56% iespējamība, ka nāksies spēles laikā ciest. Meklētājiem ir 50% iespējamība tikties ar āmurgalvu, bet sargiem vien 37%, bet, kā jau mēs zinām, tas nepasargā no neveiksmīgām traumām, jo turnīra laikā tika notriekts arī viens sargs (piektā notriektā bija grifidoru meklētāja). Varam secināt, ka, ja vēlies spēlēt kalambolu, bet ir bail no āmurgalvām, tad visdrošākais postenis ir un paliek sarga vieta.
Dzinējs, kuram klājies visgrūtāk, spēlējot kalambola bīstamākajā postenī, ir neviens cits kā Hapijs Londons Holidejs, kuram nav izdevies izvairīties no traumām visās spēlēs, no kurām trešajā pret EKK dzinējam nācās arī spēles beigas pavadīt dziednieku aprūpē. Vienīgais pamatsastāvu dzinējs, kuram izdevies visa turnīra laikā izvairīties no traumām spēlējot dzinēja postenī, ir Kolbijs Millers. Te varam atzīmēt arī vienu no diviem rezervistiem, kuram iznākot uz laukuma aizstāt kādu no savas komandas, ir izdevies palikt neskartam — tas ir Džaspers Loids. Otra rezerviste ir Ārija M. Hārpera, kura spēlēja kādu brīdi Luī Volfas vietā.

tabula

/Raksta autore: Liliāna Feltone/


--------------------

“Bubuļu Kambara” personīgais pasts skolas 2. stāvā
sludinājumiem | baumām | ziņām | idejām
^
Bubuļu Kambaris
Iesūtīts: 04.04.2017 17:39
Grupa: Palīgtēli
Raksti: 194
Sirpi: 232
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Čuč koptelpas dīvānā

virsraksts

KALAMBOLS ABSOLVENTU GAUMĒ

___________________________________________________
Saulainā 11. marta dienā, kad gaiss bija iesilis līdz pavasarīgiem +10 grādiem pēc Celsija, pulksten vienos dienā kalambola laukums uzņēma skolas viesus, kuri mērojās spēkiem absolventu kalambola spēlē. Koši zilās marta debesīs bija izkaisīti sīki mākonīši, bet uz laukuma izgāja divas absolventu komandas — viena melnos formas tērpos, bet otra — baltos. Šajā spēlē komandu sadalījumu noteica izloze pēc nejaušības principa.

Kāds tad ir kalambols absolventu gaumē? Jau Cūkkārpas kalambolam raksturīgas ir personisko lietu kārtošana un ārpuslaukuma attiecību ienešana laukumā, spēli noturot augstumaugstos toņos, bet kalambols absolventu gaumē ir kā labi nogatavināts siers un vīns — daudz asāks, izteiksmīgāks un ātrāk sit pa galvu. O, jā — šajā spēlē tiešām jau pirmajās minūtēs sitieni pa galvu izrādās pārāk smagi pāris spēlētājiem.
Absolventu kalambols ir ģimeniska asinsizliešana, tur vīd romance starp triecējiem (mums uz laukuma sanāk divi triecēju pāri. Mini, lasītāj, kurš ar kuru?) un komandas biedru pretnostatījums, katram atrodoties savā komandā.tabula

MELNĀ KOMANDA
Kapteinis/dzinējs — Džeks Holmss [Elšpūšu absolvents 2014]
Dzinēja — Efija Džoija Mazīnī [Slīdeņa absolvente 2016]
Dzinēja — Evita Dēmo [Slīdeņa absolvente 2015]
Triecējs — Džeroms Ridlijs [Kraukļanaga absolvents 2016]
Triecēja — Gabriela Valerusa-Velša [Grifidora absolvente 2012]
Sardze — Alija Grota [Grifidora absolvente 2013]
Meklētājs — Kolins Aidens Ross [Slīdeņa absolvents 2013]

BALTĀ KOMANDA
Kapteine/dzinēja — Misija de Fantoma [Kraukļanagu absolvente 2011]
Dzinēja — Elonora Ridlija [Elšpūša absolvente 2016] / Emma Grīnvuda-Linna [Elšpūša absolvente 1997]
Dzinēja — Kerija Halka [Grifidora absolvente 2010]
Triecējs — Edijs Jurge [Cūkkārpā bijis Slīdenī, bet absolvējis Švarcvaldes Burvestību arodskolu 2016. gadā]
Triecēja — Franciska Amona Bīra [Elšpūša absolvente 2016]
Sargi — Margareta Regeta [Cūkkārpā bijusi Elšpūtī, bet absolvējusi Bosbatonas Maģijas akadēmiju 2014. gadā] / Samanta Ziediņa [Slīdeņa absolvente 2015]
Meklētāji — Reinis Šusts [Slīdeņa absolvents 2013] / Ilze Venderte [Grifidora absolvente 2013]

tabula

Starp citu, interesanti papētīt, kas raksturīgs burvjiem, kurus vieno kalambols un kuri atgriežas Cūkkārpā.
Varam ieskatīties tajā, kādi tad ir kalambolistu zižļi:

tabula

Un te vēl citi fakti par kalambolistiem:

tabula
Spilgtākie spēles mirkļi:
Baltās komandas meklētājs Reinis Šusts gandrīz notver Zibsni spēles ceturtajā minūtē.
Spēles ceturtajā minūtē āmurgalvas notriec divus spēlētājus — Reini Šustu un Misiju de Fantomu (no laukuma noiet pavisam trīs — arī baltās komandas sardze Margareta Regeta). Spēles sešdesmit sestajā minūtē Džeroms Ridlijs notriec no laukuma nost savu dvīņumāsu Eleonoru Ridliju, viņas vietā uz laukuma iznāk Emma Grīnvuda-Linna, kura jau pēc pāris minūtēm gūst pirmos savus desmit punktus absolventu spēlē.
Zibsnis notverts spēles 188 minūtē!

Runājot par spēles stilu — absolventu spēle parādīja īpaši ātru notikumu attīstību, daudz ātrāku dzinēju spēli, bija tādi brīži, kad pēc kārtas stīpu virzienā sviedenes lidoja viena pēc otras. Īpaši spilgti momenti bija no spēles 27. līdz 34. minūtei, kad Melnās komandas dzinēju trio ieguva +120 punktus. Spilgtas piruetes dzinējas Evitas Dēmo izpildījumā, veiksmīgi manevri “Vigtonas klejotāju” dzinēja Džeka Holmsa izpildījumā un lieliska spēja sadarboties komandā no Efijas Džoijas Mazīnī puses.

Dzinēju gūtie punkti spēles laikā (stunda:minūtes no spēles laika):

tabula

tabula

Interesanti, ka, lai arī no laukuma prom un dziednieku aprūpē pavadījuši praktiski stundu no spēles laika, Misija de Fantoma un Reinis Šusts pierādīja, ka ir sīksti kalambolisti, jo spožu sniegumu tie bija gatavi sniegt arī pēc tam, kad atgriezās atpakaļ uz laukuma. Reini Šustu prombūtnes laikā aizvietoja rezerviste Ilze Venderte, bet Misiju no 31. minūtes līdz spēles laika pārtraukumam aizvietoja Margareta Regeta, kura gan nekādu īpašo atbalstu Baltajai komandai nedeva, tā arī negūstot nevienu pašu punktu desmitu. Misija atlikušajā spēles laikā Melnās komandas stīpās raidīja pat 29 sviedenes — praktiski tikpat, cik citi dzinēji visas spēles laikā.

Lai arī meklētājiem, kuri abi zināmi kā zibensspēles stila meklētāji, kad zibsni spēlēs notver mazāk nekā pusstundas laikā —, neizdevās šajā spēlē realizēt ātru zibšņa noķeršanu, lai arī Reinis Šusts spēles trešajā minūtē bija ļoti tuvu. Iespējams, ja nebūtu bijis kapteines pieprasītais pārtraukums, spēle jau būtu beigusies zem pusdienlaika saules, taču misēklis deva mums iespēju vērot daudz garāku un saturīgāku spēli par dažu minūšu bliezekli ar dzinēju dauzīšanas elementiem.

Spēle notika pēc profesionālā kalambola noteikumiem, kur zibšņa notveršana ir vērta 150 punktus (nevis 50 kā skolas kalambola turnīrā), kas arī nodrošināja Baltās komandas uzvaru, par spīti tam, ka pirms zibšņa notveršanas komanda atpalika par deviņdesmit punktiem. Mēs guvām pierādījumu, ka vienā zeltītā lodītē ar spārniņiem ir ļoti liels spēks izmainīt to, kura komanda varēs izgaršot uzvaras saldmi.

Līdz nākamajai reizei, kad kalambola laukums uzņems tos, kuri aiz sevis aizvēruši Cūkkārpas pils durvis sava septītā gada mielasta izskaņā! Mēs ticam, ka tā pienāks ātrāk nekā "reizi simts gados"!

/Raksta autore: Liliāna Feltone/--------------------

“Bubuļu Kambara” personīgais pasts skolas 2. stāvā
sludinājumiem | baumām | ziņām | idejām
^
Bubuļu Kambaris
Iesūtīts: 04.04.2017 17:40
Grupa: Palīgtēli
Raksti: 194
Sirpi: 232
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Čuč koptelpas dīvānā

virsraksts

INTERVIJA AR EVITU DĒMO

___________________________________________________
No skolas laikiem atceramies šerpo zvaigzni Evitu Dēmo, kura ienāca kalambola laukumā un sāka tajā dominēt ne tikai slīdeņu komandas ietvaros, bet pat visa skolas turnīra laikā. Uz sarunu aicinu spožo Slīdeņa kalambolisti, kuras zilie mati ne vienam vien neiziet no skolas gadu atmiņas. Tiekamies noskaņu meistares noteiktajā satikšanās vietā, viņas noteiktajā laikā — ziemas brīvlaika novakarē Nakteņu alejā, krogā "Zaļais pūķis"—, lai parunātu par kalambolu Cūkkārpā, kas pagājis Dēmo zīmē.

Lai iesildītos... Kādēļ tu sāki spēlēt kalambolu?
Iespējams, ar līdzīgu iemeslu, kādēļ piekritu kļuvu par prefekti. Ja vēlies, lai kaut kas tiktu izdarīts, tad jādara pašai. Nevaru sacīt, ka man kalambols bija bērnības sapnis vai kas tamlīdzīgs, bet, redzot komandu tik nožēlojamu, kāda tā bija manā laikā, tad bija grūti pieņemt tādu realitāti un vienkārši noskatīties zaudējumos. [Interesanti, ka Evita Dēmo komandai pievienojās pēc tukšā gada, kad kalambola sezona tika atcelta Trejburvju turnīra (TBT) dēļ, bet pirms tam SKK komandai pārmest zaudēšanu noteikti nevar, jo sezonā pirms TBT kalambolu kausu, uzvarot visās turnīra spēlēs, ieguva tieši Slīdeņa nama komanda — aut. piez.]
Ja es daru, tad daru tikai ar uzvaru prātā. Nav brīnums, ka, redzot manu pārākumu, man piešķīra kapteiņa vietu un deva iespēju salauzt un no jauna veidot komandu, līdz tā atbilda uzvaras standartiem.

Tu sāki spēlēt 2013. gada septembrī, kad Reo [Reo Vendīcijs — aut. piez.] jau bija savu kapteiņa vietu nodevis Efijai [Efija Džoija Mazīnī — aut. piez.], pats pievēršoties citām lietām bez kalambola. Bet Efija komandas vadības grožus nodeva tev, no dzinējiem pārrotējot uz meklētāja posteni. Vai šis lūzums SKK notika tāpēc, ka savā pirmajā spēlē pret Kraukļanaga torņa komandu Efijas vadībā jūs zaudējāt?
Varbūt. [E. Dēmo parausta plecus un vārdiski piedāvā intervētājai radošo brīvību rakstīt "kaut ko sirdi plosošu" — aut. piez.]

Labi, atgriezīsimies pie tā, ko darīji, kļūstot par kapteini. Minēji, ka tev tika dota radošā brīvība "salauzt" komandu, lai veidotu to no jauna. Ar kā salaušanu tu sāki?
Protams, ka ar tiem, kurus neapmierināja mana pēkšņā kāpšana amatā.

Piemēram?
Ar spēlētājiem, kuri bija daudz pieredzējušāki par mani un vēl turēja tuvu sirdij kapteiņa Reo diktaktūru.

Kāpēc bija svarīgi lauzt slīdeņus?
Lojalitāte pret citu personu ir grūti izskaužama, bet man nebija laika ļaut komandai kavēties saldās atmiņās par pagātni, kad zāle bija zaļāka un debesis zilākas. Es biju kļuvusi par kapteini, un neviena cita vārdu viņi nedrīkstēja turēt augstāk par manu. Varbūt tādi iedomīgi vārdi no manis, bet tas atšķir kapteini no pārējās komandas. Labs kapteinis spēj izspiest pēdējo talanta pilienu no katra spēlētāja, lai pildītu uzvaras kausu — slikts kapteinis tikai spēj mierināt savus draugus pēc zaudējuma. Es vispirms biju viņu kapteine, tikai tad komandas biedrs un tikai pēdīgi — draugs, tiem, kuri to vēl vēlējās. Komandām, kurām šī attiecību secība ir citādāka, tik raženi ar kausiem neiet.

Kādi bija šie tavi īpašie paņēmieni?
Konkrētāk par indivīdu salaušanu es nestāstīšu. [E. Dēmo smaids robežojas ar smīnu — aut. piez.] Labāk to pavaicājiet maniem bijušajiem padotajiem — viņu iztēle ir daudz bezgalīgāka par manējo. Būtu interesanti palasīt, kādi pārsteigumi mani gaidītu, ja viņi tiktu intervēti par manu kāpšanu tronī.

Labi. Nešaubīgi, protams, var atzīt, ka tavs vārds uz trīspadsmitā/četrpadsmitā gada sezonas kausa, protams, nenosūbē. Arī savā absolvēšanas gadā biji kapteine — kā izlēmi grožus nodot Adrianam Brukam? Metu spēļu kauliņus.

Neinteresēja komandas nākotne, vai kā?
Nē. Labāk ļaut "liktenim" izlemt situācijā, kad visas izvēles šķiet draņķīgas. Laikam pie vainas nedaudz biju, jo iemācīju viņus klausīt kā suņus, bet beigās nepadomāju, ka kādam no viņiem vajadzēs arī aizvietot mani pēc tam, kad absolvēšu. Varbūt cerēju, ka pievienosies kāds jauniņais ar cerīgu talantu, jo toreizējie spēlētāji neviens neatbilda tam, kādam būtu jābūt cienīgam kapteinim.

Minēji to, ka draudzības saites komandas vidū ir pēdējais, un tomēr — kuri izlauzās cauri?
Draudzība ir relatīvs jēdziens, un katram tas var nozīmēt kaut ko citu. Un, ja mīlestība var būt vienpusēja, tad draudzība arī tāda var gadīties.

Konkrētāk?
Nebūs no manis.

Tad pievērsīsimies citām tēmām. Tā kā komanda nav tikai kapteiņa personība, pakavēsimies atmiņās par spilgtākajiem spēļu momentiem — kas tev visizteiktāk palicis atmiņā no abu sezonu kalambola spēlēm? Ar kuriem spēlētājiem no citām komandām izvērtās vislielākā sāncensība?
Laikam ar elšpūšu triecējiem, bet tur tā vaina, ka biju triecēja, tāpēc tas tiešāk skāra manu personīgo pieredzi. Uz laukuma kā kapteinei man jāizseko visam līdzi, bet tas nenozīmē, ka pēc spēles tas viss paliek prātā — lasot septiņas grāmatas vienlaicīgi ir grūti paturēt lietas prātā. Var pateikt, kas notiek vienā, ja tajā brīdī pajautā, bet, ja pēc dienas uzdod jautājumus, tad vieglāk izteikties par to grāmatu, ko sanāca lasīt viscītīgāk no visām.

Kas bija tas, kas tevi aizrāva triecēja spēlē?
Draudzīgā saspēle un vārdu apmaiņa laukumā.

Spēlē ir laiks vārdu apmaiņām?
Jā, vienmēr, bet diemžēl skatītājiem tās nedzirdēt... varbūt tā arī ir labāk.

Vai, to divu gadu laikā, kad spēlēji kalambolu skolā, apsvēri domu iemēģināt roku profesionālajā kalambolā?
Nē, vai tad es izskatos pēc bezcerīga indivīda, kuram galvā nekā nav, kā dēļ jācer uz iespēju, ka turot starp kājām slotu, sanāks nopelnīt sirpus šokolādes vardei? Ja iepazīstas ar statistiku par šiem brīnumu ķērājiem, tad redzams, ka liela daļa pēc pāris gadu vilšanās iestājās kādā no augstākās izglītības mācību iestādēm, lai vismaz sev nodrošinātu kādu prasti garlaicīgu vietiņu Ministrijā, vai vispār krīt kaunā un dibina kārtējo "izmeklētāju" aģentūru, kurai lemts bankrotēt. Burvjiem reizēm problēmas ar tālredzību.

Kāda ir tava tālredzība pašlaik?
Pieņemot, ka pašlaik neiegūstu izglītību, lai tikai atvērtu kaut kādu kūciņu beķereju, tad visticamāk manā darbības nozare būs saistīta ar augiem un mikstūrām.

Vai studējot [E. Dēmo studē Britu Maģiskās Dzīvās Dabas institūtā herboloģiju — aut. piez.] tev ir iespēja kādreiz uzspēlēt kalambolu vai kādu citu slotu spēli, piemēram, triecēji esot iecienījuši bliezekli... nu jā, bliezekli? Vai arī kalambols ir nogulsnējies tikai atmiņās?
Muļķīgas izklaides bez kausiem? Mja, mazliet var atļauties. Vāles un triecēja krampis arī citur sadzīvē noder. Augi paciņās vairs nekustās. [Pie komentāra E. Dēmo pasmīn — aut. piez.] Ar slotām švakāk, jo lidot var arī bez tām, ja ir zināmi burvji ar vajadzīgām spējām.

Muļķīga izklaide... Dzīve ir sacensība? Vai tāds ir tavs moto?
Nē. Tas izklausās pārāk pēc vientiešu anime. Nekad neesmu to moto definēšanas jēgu sapratusi. Cilvēki, kuri vadās pēc kāda īpašā dzīves moto, izklausās viendimensionāli un spējīgi funkcionēt tikai savā personīgās kastes ierobežotajā telpā.

Protams, dzīve nav tikai moto.
Nav gan.

Vai tev, jauši vai nejauši, ir sanācis pasekot līdzi tam, kas notiek skolas kalambola laukumā, kopš aizpērnās vasaras, kad absolvēji?
Ne daudz — zinu tikai to, ko man pastāsta paziņas no skolas, ar kuriem uzturu sakarus. Cūkkārpā nav daudz nekā cita bez mācībām kā kalambolu baļļu.

Kā kalambolisti izklaidējās tavā laikā?
Hm, laiku jātērē ir tikai treniņiem, bet esmu dzirdējusi, ka pretinieku komandas reizēm atrada savas formas rozā krāsā. Slotas izdvešam savādas skaņas. Cimdus kožam pirkstos. Slīdeņus gan tādas likstas nepiemeklēja. Savādi... [E. Dēmo to saka ar smaidu lūpās — aut. piez.]
Cūkkārpa galu galā ir internāts, kurā nav daudz izklaižu iespēju, tādēļ atliek daudz laika treniņiem. Visādiem treniņiem.

Slīdeņiem pēcspēļu ballīšu nebija?
Protams, ka ne. Mēs atbildīgi gājām atpūsties, lai nākošajā dienā varētu spirgti doties uz stundām... [E. Dēmo ietur daudznozīmīgu klusuma pauzi — aut. piez.]

Tad tā to tagad sauc. Ko tu novēli šī gada slīdeņu komandai?
Lai viņi sarauj? Iedvesmojošas runas strādā tikai uz vietas laukumā, ne te.

Martā tuvojas absolventu kalambola spēle. Vai mēs tevi redzēsim laukumā?
Droši vien nē. Visticamāk būšu aizņemta. [Un tomēr mēs redzējām. 11. marta absolventu mačā E. Dēmo spēlēja Melnās izlases dzinēju rindās — aut. piez.]

Paldies par sarunu!

/Raksta autore: Liliāna Feltone/--------------------

“Bubuļu Kambara” personīgais pasts skolas 2. stāvā
sludinājumiem | baumām | ziņām | idejām
^
Bubuļu Kambaris
Iesūtīts: 04.04.2017 17:42
Grupa: Palīgtēli
Raksti: 194
Sirpi: 232
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Čuč koptelpas dīvānā

virsraksts

SOLI TUVĀK PROFESORIEM:
GEVINS SKAMANDERS

___________________________________________________


1. Kāda ir Jūsu spilgtākā bērnības atmiņa?
Hmm... Mana bērnība bija diezgan mierīga, un es sevišķi netiecos pēc sabiedrības, tāpēc neko īpaši spilgtu arī neatceros. Pirmais, kas nāk prātā, laikam ir tā reize, kad vakarā pirms astronomijas pārbaudes darba meitene, kas man tobrīd patika, mani noskūpstīja, lai es viņai palīdzētu ar gatavošanos darbam. Nekas vairāk arī nenotika, un es biju ļoti vīlies.

2. Vai astronomija vienmēr ir bijusi Jūsu prioritāšu sarakstā?
Ar astronomiju ir tā, ka skolas laikā man tas bija mīļākais priekšmets. Profesors, kas to pasniedza, prata mācīt šo priekšmetu ļoti labi, un viņš visiem patika. Arī augstskolā es specializēti apguvu tieši šo zinātni, lai gan tā daudziem šķiet viena no garlaicīgākajām maģijas nozarēm. Jā, bet kāpēc astronomija? Daudzi noteikti domās, ka Tritona Skamandera mazmazdēlam noteikti vajadzētu pasniegt maģisko būtņu kopšanu vai vismaz izrādīt interesi par to. Redzi... To, ka manos senčos ir tik slavens maģizoologs, es uzzināju tikai studiju gados, kad bija jau par vēlu mainīt savu darbības lauciņu. Protams, mani interesēja arī maģiskās būtnes, tomēr... Es nolēmu palikt pie tā, ko biju iesācis.

3. Kā izlēmāt kļūt par profesoru te, Cūkkārpā?
Tas bija spontāni. Pirms tam es strādāju Diagonalejas zooveikaliņā un centos saprast, kad atradīsies vieta izaugsmei. Un tad es "Dienas Pareģī" pamanīju, ka Cūkkārpā uz astronomijas profesora vietu ir brīva vakance. Tā kā man šis priekšmets šķita saistošs, un astronomija bija tā nozare, kurā es vēlējos darboties, es nolēmu izmēģināt laimi. Un te nu es esmu!

4. Kāpēc, pēc Jūsu domām, skolēniem vajadzētu apgūt astronomiju?
Laikam es izteikšos visai netipiski profesoram, kuram patīk viņa pārstāvētā nozare. Ir tā, ka es neuzskatu, ka audzēkņiem būtu obligāti jāmācās astronomija. Tas ir ļoti specifisks priekšmets, kuru ne visiem ir ļauts izprast. Mans mērķis nav sabojāt audzēkņu atzīmes, tāpēc es uzskatu, ka šim drīzāk būtu jābūt izvēles priekšmetam vai vismaz priekšmetam, kuru māca, sākot no noteikta kursa. Bet vispār - kāpēc man pašam patīk astronomija - tā ir pietiekami sarežģīta, lai būtu jāpiepūlas, to izprotot. Turklāt tā liek mums raudzīties zvaigžņotajās debesīs, kuras, manuprāt, ir neaptverami skaistas.

5. Kādam jābūt perfektam skolēnam Jūsu stundās?
Mans perfektais skolēns laikam būtu ļoti klasisks. Centīgi mācās, pilda mājasdarbus... Viņam nav obligāti jābūt izcilniekam astronomijā, tomēr šim priekšmetam ir viņu jāsaista. Apgūt kaut ko, kas nepatīk, ir neproduktīvi. Dzīve ir pārāk īsa, lai to izniekotu, darot lietas, kas nepatīk!

6. Vai 1. aprīlī Jūs varētu sevi dēvēt par izjokotāju vai izjokoto? Un kāds vispār ir Jūsu uzskats par šīs dienas tradīcijām?
Hmm... Neesmu par to domājis. Droši vien jau, ka izjokotais, jo es reti atceros, ka ir pirmais aprīlis. Vai "Bubuļu Kambaris" grasās mani izjokot? Mana attieksme... Es pret šo dienu attiecos visai neitrāli. Viss ir labi un jauki, kamēr vien neiziet ārpus rāmjiem. Ja kādai no pusēm šī izjokošana sāk kļūt nepatīkama, tad vairs nav labi.

7. Tā kā līdz mācību gada beigām ir vien divi mēneši, kāds ir Jūsu novēlējums skolēniem?
Mācieties kārtīgi! Vasarā un visā turpmākajā dzīvē būs atliku likām laika atpūtai un izklaidēm. Tagad ir jāmācās. Pie tam kārtīgi! Īpaši tiem, kuriem priekšā SLIMi vai SĒRGi. Veiksmi!

/Raksta autore: Džena Leitmane/


--------------------

“Bubuļu Kambara” personīgais pasts skolas 2. stāvā
sludinājumiem | baumām | ziņām | idejām
^
Bubuļu Kambaris
Iesūtīts: 04.04.2017 18:44
Grupa: Palīgtēli
Raksti: 194
Sirpi: 232
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Čuč koptelpas dīvānā

virsraksts

HOROSKOPI:
01.04.-01.05.

___________________________________________________
Auns
(21.03.-19.04.)
virsraksts
Populārs piemērs:
Melnā Feja Vontamsa

Aprīlī aunus gaidīs neparastas enerģētiskās svārstības, kas pieļauj sardeles un svaigu biešu salātus čībās mēneša pirmajā pusē. Zvaigznēm mainot savu pozīciju, iestāsies labvēlīgāks periods, un auni sajutīs iedvesmu zelta rakšanai, kviecmutīšu pārstādīšanai un izgaisušo pakāpienu dziļuma pārbaudīšanai. Ieteicams ļauties šīm vibrācijām, tāpat arī konsultēties ar ezera kalmāru mīlas jautājumos.

Vērsis
(20.04.-20.05.)
virsraksts
Populārs piemērs:
Pētersīle Sūrpraizfereta

Līdz ar pirmajām siltajām dienām sajutīsi zemes vibrācijas, kas ļaus nodibināt īpašu saikni ar augiem. Var parādīties vēlme adoptēt kādu no Vālējošā vītola atvasēm, tomēr tādā gadījumā var gadīties, ka par mīlestību nāksies pacīnīties. Cīņas sparam mazinoties, nenokar degunu, jo aiz skolas siltumnīcām ir daudz bez vecākiem palikušu augu, kas, saskaņā ar zvaigžņu stāvokli, tieši šomēnes ir vispateicīgākie pieņemšanai ģimenē.

Dvīņi
(21.05.-21.06.)
virsraksts
Populārs piemērs:
Mārsils Jupiters

Spēcīgi izpaudīsies personības duālisms, tādēļ ilgi nevarēsi izvēlēties, ko ēst brokastīs. Gatavojies, ka dzīve atnesīs pārmaiņas. Sevišķi noderīgi pārmaiņu gadījumos ir pārtikas krājumi, tādēļ nodrošinies ar tiem. Tāpat padomā par pajumti - ļoti noderīgas ir pagultes -, ja nu gadījumā dzīves atnestās pārmaiņas būtu ļoti straujas. Šādā situācijā daudzpusīgā personība būs noderīga, jo spēsi divreiz ātrāk domāt.

Vēzis
(22.06.-22.07.)
virsraksts
Populārs piemērs:
Sānielas DD Avanss

Sapņosi par ceļojumiem uz dienvidiem, tikai ņem vērā, ka mācību gada beigas, lai arī tuvu, tomēr vēl nav pienākušas. Ir iespējama vīziju redzēšana un sapņi, kuros parādās pingvīni un zālēdāji, piemēram, zebras. Neignorē šādus sapņus, jo tie ir zīme, ka noteikti jāpiedalās totalizatorā, loterijā vai vismaz derībās. Veiksme būs tavā pusē, tādēļ nebremzē ne mirkli, lai sasniegtu lielo laimestu!

Lauva
(23.07.-22.08.)
virsraksts
Populārs piemērs:
Gaišā Salātlapiņa

Ja 1. aprīlis ir tavs lauciņš izjokošanas ziņā, zvaigznes novērtēs, ja šogad no šī uzdevuma atkāpsies pēc iespējas tālāk - katrs joks un jociņš, lai cik liels tas arī nebūtu, atmaksāsies divkārt, ja tiks veikts tieši aprīļa pirmajā dienā. Ja tomēr ir vēlme pastrādāt kādu velnišķību, viss atgriezīsies līdzsvarā jau no nākamās dienas. Šogad arī jāliek aiz auss, ka citi būs īpaši naski uz tevis izāzēšanu, tāpēc uzmanies!

Jaunava
(23.08.-22.09.)
virsraksts
Populārs piemērs:
Franku Smaragds

Ja vien nav pavisam nepieciešams, jāizvairās no jebkura cilvēka, kura vārds vai uzvārds sākas ar "A", "K" un "D" burtiem, jo katru reizi šī komunikācija liks sadurties diviem pilnīgi pretējiem enerģijas avotiem. Šoreiz zvaigznes gan pilnīgi atbalsta draugu lokā paturēt ikvienu ar "O", "M" un "G" personvārdu sākumā, jo šie cilvēki ļaus ne tikai 1. aprīlī, bet arī pārējās mēneša dienās izvairīties no citu negatīvisma un jokiem. Ja tomēr gadās pavadīt laiku ar pirmo grupiņu, pēc komunikācijas ieteicams uz pāris stundām paslēpties pēc iespējas tukšajā vietā, kur nelaimes nedraud!

Svari
(23.09.-23.10.)
virsraksts
Populārs piemērs:
Pjērs Fosīlijs

Neieplāno ātru steigšanos pa gaiteņiem mēneša beigās, jo var gadīties, ka kļūsi par upuri klupinošajam Vilttepiķes lāstam, kas Venēras novietojuma dēļ kļūs atkal populārs tieši šajā pavasarī. Venēra ir tava vadošā planēta, tādēļ pastiprināta riska zonā ir tieši šīs zīmes pārstāvji. Lai izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem, ieteicams skaļi dziedāt, ejot pa gaiteņiem, jo balss izkustina gaisa masas, kas ir spējīgas sašūpot maģiskās vibrācijas, lai izjauktu Vilttepiķes lāstu.

Skorpions
(24.10.-21.11.)
virsraksts
Populārs piemērs:
Nikns Terjerfords

Dienās, kad sanāks būt ne tik jaukam pret kādu, sajutīsi lielu vēlmi pēc blakšu cepumiem. Neparastie kuņģa signāli saistīti ar Saules uzliesmojumiem, kuri tuvākajā laikā šīs zīmes pārstāvjus ietekmēs sevišķi spēcīgi. Šis laiks būs pateicīgs arī jaunu diētu uzsākšanai, tomēr uzmanies, jo krasa ēdienkartes maiņa var radīt straujas garastāvokļa maiņas, kuru dēļ neiecietīgāk izturēsies pret apkārtējiem, kas savukārt atsauksies blakšu cepumos.

Strēlnieks
(22.11.-21.12.)
virsraksts
Populārs piemērs:
Arktiskais Moskīts

Gaidāms saspringts posms, jo zemapziņas domas šķērsos ņergļu karavāna no Indonēzijas. Tomēr, ja tiešām centīsies koncentrēties, iespējams, nekādas pārmaiņas nejutīsi. Pie atsevišķiem centības gadījumiem var būt novērojama arī spēcīga vēlme doties diendusā jau pēc otrās stundas. Tas norāda to, ka smadzenes uztver ņergļu sūtītos signālus, tādēļ lēmums paklausīt iekšējai balsij būs tikai un vienīgi saprotams un atzīstams.

Mežāzis
(22.12.-19.01.)
virsraksts
Populārs piemērs:
Gusis Brančs

Pavasara vidus būs īpaši labvēlīgs, lai sakārtotu dažādas lietas. Nav galvots, ka pievērsīsies tieši mācībām, bet, iespējams, piemeklēs iedvesma zeķu atvilktnes satura klasificēšanai vai vidējā cūkkārpiešu matu skaita noteikšanai. Jupitera novietojums pret Marsu norāda, ka gribēsi sasniegt labākos rezultātus itin visā, tādēļ ieteicams veikt vingrināšanu domu garīgai pacilāšanai. Tam lieliski noderēs lēkāšana pa batutu Lielajā zālē pēc vakariņām un burbuļu pūšana, izmantojot degunu, jo elpas vingrinājumiem šajā laika posmā dzimušajiem ir sevišķi liela nozīme, lai pievilinātu veiksmi un atbrīvot domu spēku.

Ūdensvīrs
(20.01.-18.02.)
virsraksts
Populārs piemērs:
Fobe Ārkanzasa

Lai arī ziemas drēgnums šķietami ir garām un beidzot pa logiem spīd pavasara saulīte, nevajag iedomāties, ka var doties pastaigās plānākās drēbēs. Joprojām ieteicams vilkt biezos džemperus, krekliņus garām rokām un vilnas zeķes, kā arī papildus uzmaukt kādu apģērba gabalu drošībai, citādi visai drīz attapsies gultā ar nejauku saaukstēšanos! Un šoreiz pat nelīdzēs karstas tējas (ja vien, protams, tās nav ar pretsaaukstēšanās mikstūru)!

Zivis
(19.02.- 20.03.)
virsraksts
Populārs piemērs:
Vandelīna Ūdenskrese

Ja pēc joku dienas rodas vēlme pēc manikīra, ieteicams šo sajūtu neapspiest un pēc iespējas ātrāk sameklēt ceriņkrāsas, gaiši rozā vai zilganzaļu nagu laku, ar ko varētu izrotāt nadziņus - tas nesīs veiksmi, neatkarīgi no dzimuma. Ja nu tomēr puišiem ir kauns staigāt apkārt rozā nagiem (kas, starp citu, palīdzēs tieši tādās jomās kā mikstūras vai burvestības), kāju nagi ir iespējama alternatīva. Jebkura cita krāsa diemžēl nesīs nelaimes, tāpēc neitrālam rezultātam var iztikt arī ar nelakotiem nagiem!

/Raksta autores: Eiprila Lira Hārpera un Beilija Kasiopeja Hārpera/


--------------------

“Bubuļu Kambara” personīgais pasts skolas 2. stāvā
sludinājumiem | baumām | ziņām | idejām
^
0 lietotāji(s) vēro šo notikumu (0 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

Notikuma opcijas | SLĒGTS NOTIKUMS || JAUNS NOTIKUMS || JAUNA APTAUJA |
| Pievienot grāmatzīmi |