× Sarunu pavediens
Manas piezīmes Grāmatzīmes Šodienas notikumi Laupītāju karte
Visatcera almanahs Arhīvs
 

 

 

Zināšanu testi Kristāla lode Rūnu komplekts Galeonu kalkulators Nomētātās kārtis
Torņu punkti Punkti Grifidors Kraukļanags Elšpūtis Slīdenis
I-Cūkkārpa.lv
  I-Cūkkārpa Torņu punkti Punkti Grifidors Kraukļanags Elšpūtis Slīdenis

Torņu punkti Punkti Grifidors Kraukļanags Elšpūtis SlīdenisSkolas direktors
KRISTIANS ALANS ROSS

Direktora vietnieki
FILIPS BĀRLOVS
DŽEKS SMITS

Lietvedis
KSENONA ROSA

Elšpūtis
FILIPS BĀRLOVS

Grifidors
LANRE LARSENS

Kraukļanags
HERBERTS VILBURS BJŪFORDS

Slīdenis
KURTS TORSENS


 
  | SLĒGTS NOTIKUMS || JAUNS NOTIKUMS |

 VIETAS: Burvju dzīvesvietas Lielbritānijā
Kristians
  Iesūtīts: 03.07.2017 20:12
APTZ un MTA profesors
Grupa: Direktors
Raksti: 4 728
Sirpi: 263 082
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Absolvents 2011./2012.
Kristians Alans Ross
Čuč koptelpas dīvānā

BURVJU DZĪVESVIETAS LIELBRITĀNIJĀ

Ir maz vietu, kur dzīvotu tikai burvji*. Vēl mazāk ir to vietu, kuras ir tā paslēptas no vientiešiem, ka tie tur nevar iekļūt.
Lielākoties burvji Lielbritānijā vēsturiski ir dzīvojuši mazos ciematos Anglijas dienvidu daļā, ārpus lielām pilsētām, mazās kopienās. Šāds process — pārvākšanās ārpus lielām apdzīvotām vietām, sākās no 1692. gada, kad oficiāli spēkā stājās Starptautiskās Magu federācijas Slepenības statūti, kas nosaka burvju pasaules šķirtību no vientiešu sabiedrības. Liela daļa burvju ģimenes pārcēlās uz nelielām apdzīvotām vietām ārpus pilsētām, tādēļ arī šodien gan Stounhendžas apkaimē, gan vēl tālāk uz Anglijas dienvidrietumiem, ir daudzi mazi ciematiņi, kuros sastopams vismaz kāds burvis, tomēr vēsturiski ir izveidojušies tādi, kuros burvju ir vairāk. Otra burvju koncentrēšanās vieta ir Skotijas augstienē, kur atrodama plašākā tikai burvju apdzīvotā vieta — Rokšīlda.
Vietās, kurās dzīvo tikai burvji, un ir uzlikta pretvientiešu aizsardzība, nedarbojas vientiešu ierīces, kuras darbina elektrība (arī ierīces ar baterijām nestrādā).

♢ ♢ ♢

ROKŠĪLDA:
Lietotāja ievietots attēls

ROKŠĪLDA
Vienīgā burvju pilsēta Lielbritānijā! Tā atrodas Skotijas dienvidrietumos, netālu no Ēras**, Dienvidskotijas augstienē, vientiešiem nepieejamā vietā. To aizsargā pretvientiešu maģijas, kuras regulāri tiek uzlabotas, lai pasargātu pilsētu no vientiešu jaunākajām tehnoloģijām. Apkārtnē esošā maģija vientiešus ved visu laiku garām pilsētai, neļaujot piekļūt Rokšīldai.
Sakotnēji Rokšīlda bija neliels burvju ciematiņš, dibināts 12. gadsimtā, pēc Cūkmiestiņa parauga, pakāpeniski ciemats izaudzis lielāks, bet vislielāko izaugsmi piedzīvoja vientiešu rūpnieciskās revolūcijas laikā (19. gadsimta sākumā), kad ļoti daudzas burvju ģimenes pārcēlās uz Rokšīldu, un dažu desmitu gadu laikā no ciemata, Rokšīlda izauga līdz nelielas pilsētas izmēriem.
Cauri Rokšīldai plūst šaura, akmeņaina kalnu upīte.

Rokšīldā raksturīga dažādu laikmetu apbūve. Rokšīldas vecpilsētā atrodamas ēkas no Viduslaikiem. Interesanta ir Veiksmes aka, kura saglabājusies no pašiem Rokšīldas pirmsākumiem. Centrs, ir tā Rokšīldas daļa, kur atrodamas ēkas, ne augstākas par četriem stāviem kā dzīvokļu nami, bet lielāko Rokšīldas daļu aizņem rindu māju apbūve, kas tik ļoti raksturīga Lielbritānijas arhitektūrai. Nelielās ģimeņu mājas ir celtas Lielbritānijā kopš 17. gadsimta (pēc 1666. gada Lielā Londonas ugunsgrēka) un arī Rokšīlda, ierobežotās vietas dēļ, nebija izņēmums.
Jaunākā pilsētas daļa, izveidota 19./20. gadsimta mijā, bet paplašināta 20. gadsimta beigās, atrodas pazemē, zem Šīldas smailes, pilsētas austrumos. Dzīvošanai atvēlēti trīs līmeņi kalnā, kur ir zināms labirints, un iekšienē iebūvētās ēkas atgādina nelielas rindu mājas virszemē. Pazemē tiek nodrošināts maģisks apgaismojums, tuvs reālajam, sinhronizēts ar gaismas režīmu virszemē (naktī ir nakts gaismas, dienā ir dienasgaismas maģija).

Rokšīldā, 1836. gadā tika dibināts Britu Maģiskās dzīvās dabas institūts. Izglītības iestādei pieder plašas teritorijas ap Rokšīldu, gan Rokšīldas ielejā, gan augstāk kalnos, jo ir nepieciešams daudz vietu pētāmajiem dzīvniekiem, būtnēm un augiem. Universitātes mācību korpusi atrodas Šīldas smailes piekājē, Rokšīldas ielejas dienvidos.

Kopš 2017. gada vasaras uz Rokšīldu no Londonas pārcēlās arī Britu Maģijas universitāte un Lielbritānijas Mikstūru institūts, kuri izmanto BMDDI teritorijās ietilpstošās, neizmantotās ēkas Rokšīldas ielejas dienvidos un dienvidrietumos.

No vērā ņemamiem uzņēmumiem, Rokšīldā atrodas "Rosvita"*** meitas uzņēmums "Speculo", kas strādā pie eksperimentālas saziņas sistēmas ar maģiskajiem spogulīšiem. Kā zināms, divi savstarpēji sasaistīti spogulīši var tikt izmantoti, lai ar to palīdzību sazinātos, bet maģijas ierobežojumu dēļ nav iespējams sasaistītu vairāk par diviem spogulīšiem savstarpēji. "Speculo" nodrošina spogulīšu centrāles uzturēšanu un lietotājiem, kas vēlas pieslēgties spogulīšu tīklam un lietot ātrāko saziņas metodi, kāda burvjiem ir iespējama, ir jāiegādājas tikai viens spogulītis, kas ir piesaistīts centrālei, caur kuru ar atspulgu palīdzību tiek informācija nodota mērķa spogulītim. Tā visu spogulīšu otrās pusītes atrodas "Speculo" centrālē, kur strādājošie nodrošina savienojumus starp sistēmas abonētājiem. Tā kā sistēma tikai attīstās (pirmie atvērtie testi sākās 2014. gadā), un publiski jebkuram pieejami šādi spogulīši kļūst tikai no 2017. gada maija, tad to cenas ir ļoti augstas. Lai iegūtu pieslēgumu burvju telefoniem ar videozvanu jeb Speculo spogulīšu tīklam, ir jārēķinās ar 49 galeoniem**** par pašu spogulīti, kā arī 1 galeona un 2 sirpu***** lielu ikmēneša abonēšanas maksu, vai vairāk, ja vēlas bezlimita sarunu iespējas vai vairāk atļauto sarunu skaitu par minimālo. "Speculo" ēka atrodas Rokšīldas centrā, četrstāvu augstā ēkā, kas aizņem veselu kvartālu.

Rokšīldā ir atļauts izmantot uz ielas maģiju, bet ir ierobežota teleportēšanās (tā ir atļauta tikai noteiktās vietās pilsētā, tā sauktajos teleportācijas laukumos), lai nepadraudētu pilsētnieku drošību. Tādi teleportācijas laukumi pilsētas teritorijā ir pieci, tā lai būtu ērti piekļūt jebkurai vietai.
Rokšīldā ir pieejams Lidu tīkla punkts, pūču pasts, kā arī pieejams Ejslēgu centrs (otrs tāds atrodas Londonā, Burvestību ministrijā), kur var pieteikt ejslēgas gan vietējos maršutos, gan arī starptautiskos.
Pilsētā ir arī neliela dziednīca (Sv. Mango filiāle), burvju pirmskolas izglītības iestāde (bērnudārzs) un sākumskola, kurā burvju (un niekkalbju bērni) apgūst lasītprasmi, rakstītprasmi, ģeogrāfiju, matemātikas pamatus utt. Maģisko priekšmetu nav. Sasniedzot 11 gadu vecumu burvji lielākoties turpina mācības Cūkkārpā, bet niekkalbju bērniem ir iespēja turpināt izglītoties turpat Rokšīldā, pateicoties tam, ka Burvestību ministrija pēdējās desmitgadēs ir iesākusi niekkalbju integrācijas politiku burvju sabiedrībā.
Ir pieejama Gringotu filiāle, kur iespējams veikt valūtu (gan uz burvju valūtām, gan uz vientiešu) maiņas darījumus, iemaksāt vai izņemt no sava konta naudu, un veikt citas bankas operācijas. Tiesa, ja ir vēlme fiziski piekļūt savai Gringotu velvei, tad vienalga ir jādodas uz centrālo banku Diagonalejā.

Rokšīldā slikti (visbiežāk (95% gadījumos) nedarbojas vispār) darbojas vientiešu elektroniskās ierīces, taču septiņus kilometrus tālāk, jau zemāk no kalniem, atrodas vieta, kuru nodibinājuši pārītis uzņēmīgu burvju/niekkalbju. Tā ir interneta kafejnīca "Urķis", un tā atrodas meža vidū, netiek maģiski aizsargāta no vientiešiem, tādēļ burvjiem ir jāievēro stingri noteikumi. Pie interneta kafejnīcas pārziņa burvim ir jāatstāj pilnīgi visi maģiskie priekšmeti, kas tam ir līdzi, lai drīkstētu doties pie datoriem. Burvja mantas tiek ieliktas speciālā seifā, lai mazinātu maģijas mijiedarbību ar elektrību. Mēdz gadīties, ka savdabīgajā interneta kafejnīcā ieklīst arī vientieši.

♢ ♢ ♢

CŪKMIESTIŅŠ:
Lietotāja ievietots attēls

CŪKMIESTIŅŠ
Atrodas Skotijā, Invernesas apkārtnē, Hailendas kalnos pie Melnā ezera. Ciematu ieskauj burvju rezervāts (Aizliegtais/Cūkkārpas/Cūkmiestiņa mežs). Ciematu 11. gadsimta vidū dibinājis Hengists Vūdkrafts (bijis elšpūtis), pēc tam, kad Glosteršīrā, kur viņš dzīvoja, vientieši vajājot burvi, iebruka viņa mājās. Vūdkrafts izveidoja sākotnēji tikai "Trīs slotaskātu" krogu, kurā arī dzīvoja, bet ar laiku Cūkmiestiņā pārvācās vairāk burvju ģimeņu, kas nespēja vairs dzīvot starp vientiešiem.

Ciematiņam ir noteikts kultūrvēsturiskā pieminekļa statuss, kas nozīmē dažādus arhitektūras ierobežojumus, kā arī apkārt esošās dabas rezervāta teritorijas nosaka būvniecības ierobežojums. Tādējādi Cūkmiestiņš ir salīdzinoši neliels un neizplešas. Apbūve īpatnējā, tikai Cūkmiestiņam raksturīgā arhitektūras stilā, ar augstiem, slaidiem jumtiem.

Ciematiņš ir populārs tūrisma objekts vasarās, to apmeklē daudz ārvalstu burvju, un arī vietējie burvji labprāt izmanto iespēju papusdienot pie slavenā sviestalus glāzes "Trīs slotaskātos", pēc lieliskas pastaigas pa pastaigu takām Cūkmiestiņa tiešā tuvumā.

Cūkmiestiņā ir atļauts izmantot uz ielas maģiju, bet ir ierobežota teleportēšanās (tā ir atļauta tikai noteiktā vietā ciematiņā, tā sauktajā teleportācijas laukumā), lai nepadraudētu iedzīvotāju un ciemata apmeklētāju drošību. Tāds teleportācijas laukums pilsētas teritorijā atrodas netālu no Cūkmiestiņa dzelzceļa stacijas.

♢ ♢ ♢

GOLDENŠĪRA:
Lietotāja ievietots attēls

GOLDENŠĪRA
Anglijas dienvidi, netālu no Ekseteras, Laima līča krastā.
Neliels burvju ciemats, kūrortvieta.

Goldenšīra arī ir paslēpta no vientiešiem, lai gan maģijas aptver daudz mazāku teritoriju nekā Cūkmiestiņa vai Rokšīldas gadījumā. Arī Goldenšīra ir populārs galamērķis vasarās, pateicoties lieliskajai pludmalei un atpūtas iespējām tajā.
Goldenšīras arhitektūrai raksturīgas ir gaiši apmestas ēkas, ir mazākas rindu mājas, ir lielākas mājas ar dzīvokļiem un viesnīca atpūtniekiem.

Goldenšīrā ir atļauts izmantot uz ielas maģiju, bet ir ierobežota teleportēšanās (tā ir atļauta tikai noteiktā vietā ciematiņā, tā sauktajā teleportācijas laukumā), lai nepadraudētu iedzīvotāju un ciemata apmeklētāju drošību. Tāds teleportācijas laukums Goldenšīras teritorijā atrodas netālu pasta un lidu tīkla punkta, ciematiņa austrumos.


♢ ♢ ♢

BLEKVELLA:
Lietotāja ievietots attēls

BLEKVELLA
Ziemeļīrijas ziemeļi, netālu no Kolreinas.
Neliels burvju ciemats. Raksturīga ļoti krāsaina arhitektūra, kur katra rindu māja bija savā spilgtā krāsā. Zaļas, rozā, dzeltenas, sarkanas un zaļas — burvji izpaudās pēc sirds patikas. Salīdzinoši kompaktais ciematiņš bija paslēpts no vientiešiem.

Blekvellā ir atļauts izmantot uz ielas maģiju, bet ir ierobežota teleportēšanās (tā ir atļauta tikai noteiktā vietā ciematiņā, tā sauktajā teleportācijas laukumā), lai nepadraudētu iedzīvotāju un ciemata apmeklētāju drošību. Tāds teleportācijas laukums Blekvellas teritorijā atrodas ciematiņa dienvidos.


VIETAS, KURĀS DZĪVO BURVJI, BET NAV BURVJU APDZĪVOTAS VIETAS STATUSS

BLODEVEDA
Blodeveda atrodas uz Velsas, Anglijas robežas. Tuvākā lielā vientiešu apdzīvotā vieta ir Herenforda. Blodeveda vēl nesen bija gleznains, mazs ciematiņš ar nelielu iedzīvotāju skaitu, kur lielākā daļa bija vientieši (tikai trīs burvju ģimenes), taču dažos pēdējos gados "Rosvita" izpērk īpašumus no vientiešiem, pa lēnam atbrīvojot ciematu. Plānots, ka ar 2018. gadu process varētu būt noslēdzies. Blodevedas apkārtnē atklātas aizsargājamas burvju augu sugas, kādēļ izveidots liegums, kas nosaka, ka vientiešu klātbūtne apkārtnē samazināma, lai izvairītos no vides piesārņojuma, kas rodas no vientiešu transportlīdzekļu izplūdes gāzēm, lauksaimniecības un rūpniecības.

Pagaidām Blodeveda nav atzīta par tikai burvju dzīvesvietu, un tai nav pretvientiešu aizsardzības, kas nozīmē, ka brīvi uz ielas lietot maģiju nedrīkst. Ir jāievēro visi Burvestību ministrijas noteikumi par slepenības ievērošanu. Teleportācija ir atļauta tikai laukumiņā mežā, aiz Blodevedas kapsētas robežas, vietā, kur burvjus nevar redzēt vientieši.


GODRIKA GRAVA
Neliels ciematiņš Anglijas dienvidos, netālu no Solsberi, kurā dzīvo diezgan daudz burvju, bet tur ir arī vientieši, kas kalpo par iemeslu tam, kādēļ Godrika gravā arī nav pretvientiešu aizsardzības un noteikumi neatļauj publisku maģijas lietošanu.
Dzimtā vieta Godrikam Grifidoram.

TINVĒRTA~
Neliels ciematiņš Kornvolas pussalā, Ķeltu jūras krastā, kurā dzīvo salīdzinoši daudz burvju, bet tā kā tur dzīvo arī vientieši, tad Tinvērta nav atzīta par tikai burvju apdzīvotu vietu, kā arī tai nav pretvientiešu aizsardzības, tādēļ brīvi lietot maģiju publiski nedrīkst, taču Tinvērta ir ļoti līdzīga citiem burvju vēsturiski diezgan iecienītiem ciematiņiem, kas atrodas Lielbritānijas dienvidrietumos.


SVĒTDŪRAINES CIEMS~~
Ciematiņš Devonā, Anglijā, kur arī dzīvo burvji kopā ar vientiešiem, kas nosaka maģijas ierobežojumus un citus nosacījumus.

CITAS DZĪVESVIETAS:

DIAGONALEJA, MANDRAGORU BULVĀRIS, NAKTEŅU ALEJA LONDONĀ
Neliels burvju rajons Londonā, kura robežas iezīmē šīs trīs lielākās burvju ielas. Ierobežotā izmēra dēļ rajons kalpo kā iepirkšanās centrs, tur atrodama Gringotu banka, “Dienas Pareģa” redakcija un citas vietas. Ēku pirmos stāvos atrodas veikaliņi, bet augšstāvos bieži dzīvo to saimnieki, bet ir vietas, kur tiek izīrēti mazi dzīvoklīši.
Rajona iekšienē ir atļauts lietot maģiju, bet arī te teleportācijai jāievēro noteikumi un to ir atļauts darīt tikai noteiktās vietās, viena no tām ir Caurā Katla sēta, pirms sarkanās ķieģeļu sienas, kas ved uz Diagonaleju.
    *Harija Potera grāmatās tāda vieta bija tikai viena. Tikai un vienīgi Cūkmiestiņš. Mums IC ir vairāk, bet arī ne bezgalīgi.** Pilsēta Skotijas dienvidrietumos. Oriģinālvalodā nosaukums 'Ayr', atrodas uz dienvidrietumiem no Glāzgovas. *** Liels daudznozaru burvju koncerns, Rosu ģimenes uzņēmums, dibināts 1843. gadā. Tā priekšsēdētājs kopš 2015. gada septembra ir Karls Adrians Ross.**** 49 galeoni ir 1650,81 EUR***** 1g2s ir 37,65 EUR~ Harijā Poterā, tas bija ciematiņš, kura nomalē atradās "Gliemežvāciņu" mājas.~~ Svētdūraines ciems, Harijā Poterā 'village of Ottery St Catchpole', kurā bija Vīzliju, Digoriju, Mīlabu un Fosetu dzīvesvietas.Piebilde: Saraksts tiks ar laiku papildināts ar vēl citām dzīvesvietām, bet tādu dzīvesvietu skaits, kurās dzīvo tikai burvji paliks ierobežots. Ja jums ir zināma kāda vēl dzīvesvieta Lielbritānijā, lūdzu, atrakstiet administratoram Kristianam Pūču Pasta ziņu, lai varētu to apzināt un iekļaut kopējā reģistrā. /Autors Kristians/


--------------------

Kristians Alans Ross
Direktors, Aizsardzības pret tumšajām zintīm, Maģijas teorijas un analīzes profesors.
Praktiskās maģiskās aizsardzības un Latīņu valodas pulciņu vadītājs.
“Cīnoties pastāv iespēja zaudēt, bet necīnoties jau esi zaudējis.”
Domnīca | Vēstulēm
^
0 lietotāji(s) vēro šo notikumu (0 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

| SLĒGTS NOTIKUMS || JAUNS NOTIKUMS |