× Sarunu pavediens
Manas piezīmes Grāmatzīmes Šodienas notikumi Laupītāju karte
Visatcera almanahs Arhīvs
 

 

 

Zināšanu testi Kristāla lode Rūnu komplekts Galeonu kalkulators Nomētātās kārtis
Torņu punkti Punkti Grifidors Kraukļanags Elšpūtis Slīdenis
I-Cūkkārpa.lv
  I-Cūkkārpa Torņu punkti Punkti Grifidors Kraukļanags Elšpūtis Slīdenis

Torņu punkti Punkti Grifidors Kraukļanags Elšpūtis SlīdenisSkolas direktors
KRISTIANS ALANS ROSS

Direktora vietnieki
FILIPS BĀRLOVS
DŽEKS SMITS

Lietvedis
KSENONA ROSA

Elšpūtis
FILIPS BĀRLOVS

Grifidors
LANRE LARSENS

Kraukļanags
HERBERTS VILBURS BJŪFORDS

Slīdenis
KURTS TORSENS


 
 Informācija interesentiem!

Foruma noteikumi Palīgs tēla veidošanā Vasaras reģistrācija
Lomu spēles noteikumiVispārīgie vietnes noteikumi, vadlīnijas reģistrācijā, tehniskie noteikumi par tēla attēliem, parakstiem u.c.
Jauna tēla veidošanaSadaļā aprakstīts, kā izveidot labu tēla aprakstu, izveidot tam gan raksturu, gan citas īpašības, kas to padara par labu tēlu.
Ir atvērta reģistrācija!Nepalaid garām iespēju mācīties Cūkkārpā!

  | SLĒGTS NOTIKUMS || JAUNS NOTIKUMS |

 Palīgs tēla veidošanā
Kristians
Iesūtīts: 06.06.2018 01:46
APTZ un MTA profesors
Grupa: Direktors
Raksti: 4 729
Sirpi: 263 084
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Absolvents 2011./2012.
Kristians Alans Ross
Čuč koptelpas dīvānāPALĪGS TĒLA VEIDOŠANĀ
___________________________________________________

Ja esi ienācis šajā sadaļā, tad visticamāk vēlies pievienoties mūsu burvju pasaules rakstveida lomu spēlei. Šis pavediens tev sniegs galveno informāciju, kas noderēs rakstot tēla biogrāfiju (dzīvesstāstu), tēla raksturu un izskatu, kā arī palīdzēs izvēlēties zizli.

Satura rādītājs:

IC vadība


--------------------

Kristians Alans Ross
Direktors, Aizsardzības pret tumšajām zintīm, Maģijas teorijas un analīzes profesors.
Praktiskās maģiskās aizsardzības un Latīņu valodas pulciņu vadītājs.
“Cīnoties pastāv iespēja zaudēt, bet necīnoties jau esi zaudējis.”
Domnīca | Vēstulēm
^
Kristians
Iesūtīts: 06.06.2018 02:50
APTZ un MTA profesors
Grupa: Direktors
Raksti: 4 729
Sirpi: 263 084
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Absolvents 2011./2012.
Kristians Alans Ross
Čuč koptelpas dīvānā

REĢISTRĀCIJAS FORMA
___________________________________________________

Reģistrācijas forma ir atrodama te — REĢISTRĀCIJAS FORMA —, un tā sastāv no sekojošām daļām:
 • Lietotājvārds
 • Parole
 • E-pasta adrese
 • Tēla dzimšanas datums
 • Tēla vārds
 • Tēla uzvārds
 • Tēla dzimums
 • Tēla izskats
 • Tēla raksturs
 • Tēla biogrāfija
 • Tēla zizlis
 • Šķirmices anketa
Lietotājvārds ir pieslēgšanās (“login”) vārds, ar kuru notiek pieteikšanās vietnē. Tam ir obligāti jāsakrīt ar Tava tēla vārdu, vai vārdiem, vai uzvārdu. Ja Lietotājvārds sastāv no vairākiem vārdiem, starp tiem liekamas atstarpes. Citas zīmes (cipari vai citi simboli) nav pieļaujami. 
 
Paroli kopā ar Lietotājvārdu izmanto, lai pieteiktos vietnē, ieietu sava tēla kontā. Parolei jābūt 3 līdz 32 simbolus garai, bet mēs iesakām paroles minimālajam garumam būt ne īsākam par 6 zīmēm, iekļaujot arī speciālos simbolus. Paroles ir reģistrjutīgas — tajās tiek atšķirti lielie un mazie burti.
 
E-pasta adrese tiek izmantota, lai apstiprinātu reģistrēšanos forumā, kā arī citu apstiprinājumu nosūtīšanai (piemēram, mainot konta paroli). 
 
Tēla dzimšanas datums ir jānorāda obligāti. 2023. gada vasaras pirmziemniekiem dzimšanas datumam jābūt laika periodā no 2011. gada 1. septembra līdz 2012. gada 31. augustam.
 
Tēla vārds ir tēla vārds vai vārdi (ja to ir vairāki), kuri tam ir doti oficiāli (ierakstīti pasē). Tā kā foruma valoda ir latviešu, visi vārdi ir latviskojami un pierakstāmi latviešu valodā. Izvēloties tēla vārdu vēlams paturēt prātā tēla izcelsmi un izvēlēties viņa tautībai atbilstošus vārdus. Noderīgs resurss vārdu meklēšanai ir: behindthename.com, kur iespējams atlasīt gan britu, gan citu tautību vārdus un uzzināt to nozīmes. 
 
Tēla uzvārds ir uzvārds (vai uzvārdi), kuri oficiāli ir doti tēlam (ierakstīti pasē). Arī uzvārdi, tāpat kā tēlu vārdi ir latviskojami. Noderīgs resurss uzvārdu meklēšanai ir: surnames.behindthename.com, kur iespējams uzvārdus atlasīt no ļoti plaša tautību saraksta.
 
Tēla dzimuma ailītē tiek norādīts tēla bioloģiskais dzimums.
 
Tēla izskats ir tēla vizuālā izskata apraksts — var aprakstīt, kāds ir tēla auguma garums (īss varbūt vidējs, bet varbūt garš), kādas miesasbūves, kādā krāsā ir mati, acis un minēt citas vizuālas raksturīgas pazīmes, kuras citi tēli redz, sastopoties ar aprakstīto tēlu. Aprakstam jābūt vismaz 300 zīmes garam (tie ir aptuveni 40 vārdi), bet tas nedrīkst pārsniegt 3000 zīmes. 
 
Tēla raksturs ir apraksts, kas raksturo tēla rakstura īpašības, tēla vājās un stiprās puses, kā arī tēla saskarsmes spējas (vai tēls ir draudzīgs, izpalīdzīgs, saprotošs, godīgs utt.?). Lai arī rakstura apraksta minimālā garuma robeža ir viens vārds, mēs vēlētos, lai apraksti būtu pilnīgāki un plašāki par to. Maksimālais apraksta garums nedrīkst pārsniegt 3000 zīmes.
 
Tēla biogrāfija ir tēla dzīvesstāsts (jeb “leģenda”), kurā apraksta tēla ģimeni, bērnību, skolas gaitas utt. Tēlam, lai uzsāktu mācības Cūkkārpā, jābūt pilniem vienpadsmit gadiem. Aprakstam jābūt vismaz 300 zīmju (tie ir aptuveni 40 vārdi) garam, bet tas nedrīkst pārsniegt 3000 rakstzīmes.
 
Tēla zizlis ir galvenais maģiskais artefakts, kuru tēls iegādājas pirms skolas gaitu uzsākšanas. Burvju zizli veido koks, maģiska materiāla serde. Zižļa garumu izvēlies no 9 līdz 14 collām. Zižļa apraksta garums nevar pārsniegt 200 rakstzīmes.
Kādu koku izvēlēties? Patiesībā kā materiālu var izvēlēties jebkuru koksni, no kuras būtu iespējams izgatavot koka nūjiņu, taču burvju pasaulē noteikti zižļu koki tiek asociēti ar noteiktām īpašībām. Par to vairāk vari uzzināt SADAĻĀ PAR ZIŽĻIEM, kur arī ir uzskaitīti materiāli, kuri izmantojami kā zižļa serdes materiāls.
 
Šķirmices anketa palīdz Šķirmicei noteikt, kurā tornī Tavs tēls vislabāk iederētos. Ir desmit jautājumi, kuros ir doti atbilžu varianti, un to vēlams pildīt no sava tēla skatpunkta (kā uz tādiem jautājumiem atbildētu tavs tēls?)


--------------------

Kristians Alans Ross
Direktors, Aizsardzības pret tumšajām zintīm, Maģijas teorijas un analīzes profesors.
Praktiskās maģiskās aizsardzības un Latīņu valodas pulciņu vadītājs.
“Cīnoties pastāv iespēja zaudēt, bet necīnoties jau esi zaudējis.”
Domnīca | Vēstulēm
^
Kristians
Iesūtīts: 06.06.2018 04:13
APTZ un MTA profesors
Grupa: Direktors
Raksti: 4 729
Sirpi: 263 084
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Absolvents 2011./2012.
Kristians Alans Ross
Čuč koptelpas dīvānā

IETEIKUMI TĒLA APRAKSTU VEIDOŠANĀ
___________________________________________________

Tēlu veidošana ir interesants, radošs process, kurā izprātojot detaļas par tēlu raksturojošajām īpašībām, tēls iegūst tādu īpašību kopumu, kas to padara neatkārtojamu un arī atmiņā paliekošu. Pieredze rāda, ka interesantāk un patīkamāk rakstīt ir tos tēlus, par kuriem zināms vairāk — dažādas detaļas, pazīmes, kas vieglāk ļauj saprast, kā tēls rīkotos katrā situācijā, kurā tas nonāk. Šajā aprakstā ir dota dažāda informācija, kas var palīdzēt iedot tēlam gan miesu, gan dvēseli.

TĒLA DZIMŠANAS LAIKS
Ja tēls grasās uzsākt mācības Cūkkārpas Raganības un burvestību arodskolā 2023. gada septembrī, tad tam jābūt dzimušam laika periodā no 2011. gada 1. septembra līdz 2012. gada 31. augustam (2023. gada 31. augustā (ieskaitot) tēlam jābūt pilniem 11 gadiem, lai tas tiktu uzņemts Cūkkārpā). Savu ielūgumu uzsākt mācības Cūkkārpā tēls, neatkarīgi no tā, kad tam ir dzimšanas diena, saņem jūlija mēnesī tajā gadā, kura septembrī uzsāks mācības skolā.

DZĪVESVIETAS IZVĒLE
Cūkkārpas Raganības un burvestību arodskola atrodas Lielbritānijā, Skotijā, un tajā mācās jaunie burvji un raganas no Lielbritānijas (Anglija, Velsa, Skotija un Ziemeļīrija) un Īrijas, tātad lielākā daļa tēlu dzīvo tur, taču ir iespējami iebraucēju, cittautiešu bērni, kuri arī tiek aicināti uz Cūkkārpu.
Ja bērns ir citas valsts pilsonis, kas pastāvīgi nedzīvo Lielbritānijā vai Īrijā, tad vēstuli no Cūkkārpas tas nesaņem. Tad iespējams ir uzsākt mācības, ja vecāki vai aizbildņi sazinās ar skolu un lūdz uzņemt bērnu, taču tad mācības ir par maksu (tātad tādam bērnam ir rados burvji, kas zina par Cūkkārpu un kuriem ir nauda, lai apmaksātu bērna mācības ārzemju skolā — Cūkkārpā).

Vietu, kurās sastopama tikai burvju kopiena, nav daudz — tā ir viena burvju pilsēta Skotijā — Rokšīlda —, un vairāki ciemati: Goldenšīras ciemats Anglijas dienvidos pie jūras, Blekvellas ciemats Ziemeļīrijā un Blodevedas ciemats uz Anglijas un Velsas robežas (ar nosacījumu, ka ģimene ievākusies ciematiņā pēdējo 3 gadu laikā), un mazais, vēsturiskais Cūkmiestiņš Skotijā, netālu no Cūkkārpas arodskolas. Jebkurās citās dzīvesvietās burvji dzīvo līdzās vientiešiem, kas nozīmē, ka brīvi lietot maģiju savā apkaimē tie nedrīkst. Vairāk informācijas — Par burvju dzīvesvietām Lielbritānijā.

Ir, protams, iespējams izvēlēties reālās pasaules vietas — tad jums varētu google.com kartes. Pēc tam derīgi ir apskatīties izvēlētās dzīvesvietas attēlus internetā, kā tur izskatās, lai būtu vieglāk iztēloties apstākļus, kādos tēls dzīvo.

TĒLA TAUTĪBA UN IZCELSME
Mūsdienās Lielbritānija un Īrija ir labi pazīstamas kā valstis, kurās sastopami vai praktiski visu tautību iedzīvotāji, eksistē dažādu integrācijas pakāpju kopienas. Ir iebraucēji, kuri uz Lielbritāniju devušies vēl 20. gadsimta sākumā, un ir tādi, kas iebrauc tur pēdējos gados, tāpēc nevajag baidīties veidot tēlus, kuriem ir atšķirīgas tautības, vai dažāds kultūras fons. Taču ir vēlams papētīt ko vairāk par konkrēto tautību, kultūru utt., taču tas neliedz spēlēt arī tēlus, kas krasi atšķiras no stereotipiskā uzskata par kādu tautību, kultūru vai tamlīdzīgi.
Tēla izcelsme raksturo to, vai viņš ir piedzimis burvju, jauktā vai vientiešu ģimenē. Burvju ģimene nozīmē, ka abi vecāki ir cilvēki ar maģiskām spējām, jauktajā ir viens no vecākiem burvis, vientiešu ģimenē vecāki ir nemaģiski, taču ir derīgi atcerēties, ka ir vēl dažādas iespējas, kā var veidoties ģimene — tā kā arī burvju ģimenēs (vai jauktajās) dzimst bērni, kuriem nav burvju spējas (niekkalbji), tie var būt gan integrēti burvju pasaulē, gan arī būt šķirti no tās. Nevajag baidīties no kombinācijām: mamma vientiese, tēvs niekkalbis, vai teiksim abi niekkalbji utt. Arī niekkalbji var dzīvot burvju pilsētās vai ciematos!

Aristokrātija
Jā, Lielbritānijā joprojām eksistē monarhija, kas nozīmē, ka ir iespējama aristokrātiska izcelsme, taču, lai ticami izspēlētu aristokrātiju, ir jāpārzina Lielbritānijas vēsture, jāpārzina aristokrātu tradīcijas, likumi, ģimenes un tamlīdzīgi. Aristokrātija nebūt nenozīmē automātisku bagātību. Neaizmirsīsim par nabadzīgajām dzimtām uz bankrota robežas, kas cenšas ieprecināt savus bērnus bagātajās dzimtās, lai neizputētu.
Ņemot vērā, ka aristokrātijas izspēlēšana prasa īpašas zināšanas, vadība kopš 2012./2013. m./g. atļauju veidot un spēlēt aristokrātu tēlus piešķir, izvērtējot tēla vadītāja zināšanas šajā jomā, un aristokrātija, tāpat kā īpašas spējas, tiek piešķirtas tikai tad, ja tēlu veido vadītājs, kurš jau ir uzkrājis pieredzi šajā lomu spēlē. Šo jautājumu risina, pirms tēla veidošanas sazinoties ar administrāciju.

TĒLA ROCĪBA
Lielākoties tēlus cilvēkiem patīk veidot visai bagātus un tas nav nekas slikts, taču der skaidri padomāt par to cik bagāts ir bagāts, un kāda ir tēlu patiesā rocība un, galvenais, kādēļ tiem pieder tas, kas tiem pieder? Vadība vienīgi grib likt aiz auss, ka stāsts par miljonu saņemšanu mantojumā, parasti nav pārlieku ticams. Visieteicamākais ir pieturēties pie vidējā slāņa, vai augstākā vidējā slāņa, kas nozīmē, ka rocība ir pietiekama, lai atļautos daudz ko, saglabājot ticamības aspektu.
Protams, ir gadījumi, kad tiek atspēlēta arī nabadzība, taču arī ar to nevajadzētu pārspīlēt — tēliem nevajag radīt apstākļus, kādos reāls cilvēks nebūtu spējīgs izdzīvot.

TĒLA ĢIMENES NODARBOŠANĀS, VECĀKU PROFESIJAS
Pasaulē ir neskaitāmas profesijas kurās strādāt un visi tie ir vajadzīgi, tāpēc tēla vecākiem nav jābūt tikai auroriem vai dziedniekiem. Tie var būt pavāri, grāmatveži, drēbnieki, kurpnieki, cepurnieki, pārdevēji, konditori, mednieki, pasta šķirotāji pūču pastā, arhitekti, arhīvisti, frizieri, floristi, dzīvnieku kopēji, mākslinieki, žurnālisti un tā tālāk. Iespēju jūsu tēlu vecāku nodarbēm ir daudz. Izmantojiet tās. Iedvesmu var gūt šeit: lm.gov.lv

Pūķaudzētavas, zirgaudzētavas utt.
Lielbritānijā un Īrijā nav privātu pūķaudzētavu. Daži pūķi ir Skotijā un Velsā, rezervātā nepieejamos kalnos, kas pieder ministrijai un kuru pārrauga Britu Maģiskās dzīvās dabas institūts. Tāpat der ielāgot, ka ģimenei, protams, var piederēt zirgu staļļi vai ferma, kurā ir dažādi dzīvnieki, taču tad ir ieteicams šo jomu papētīt, lai rakstot būtu skaidrs, kā tāda ferma funkcionē, ka tur ir vairāk par vienu, diviem cilvēkiem, un kāds ir ikdienas ritms un tamlīdzīgi. Drošāk, ja jums ir padomā kāda zvēraudzētava, būtu par to apjautāties administrācijai un saskaņot, jo, iespējams, administrācijai ir informācija, kas tēla vadītājam varētu lieliski noderēt aprakstot sava tēla ģimenes rūpalu.

TĒLA MAĢISKĀS SPĒJAS
Parasti bērniem pirmās maģiskās spējas izpaužas 3 līdz 7 gadu vecumā, tas notiek neapzināti un nekontrolēti, parasti lielā emociju uzplūdā, piemēram dusmās, bailēs, lielā priekā vai sajūsmā. Parasti bērns nav spējīgs atkārtot konkrēto maģijas izpausmi citas reizes apzināti. Kā piemērus var minēt, priekšmetu pārvietošanos, pārkrāsošanos, saplīšanu, izgaišanu vai kaut kādus citus līdzīgus efektus. Par novēlotu maģisko spēju izpausmi uzskata, ja tā notiek pēc septiņu gadu vecuma, bet par agru, ja tā notiek pirms trīs gadu vecuma.

Īpašās maģiskās spējas
Eksistē burvji ar neparastām iedzimtām spējām, piemēram, pareģot nākotni, mainīt savu izskatu, kontrolēt vides elementus, pārvietot priekšmetus ar domu spēku utt., taču tādas īpatnas spējas ir reti, un to atspēle prasa diezgan lielu informācijas bagāžu un sadarbību ar vadību, kas sniedz dažādu papildu informāciju par to, kā tieši konkrētās spējas izpaužas, kādi ir blakusefekti un dod idejas to atspēlei, tādēļ arī īpašas spējas ir jāsaskaņo ar vadību, un tās netiek piešķirtas tiem, kuriem forumā nav uzkrāta pietiekoša pieredzes bagāža. Īpašās spējas, līdzīgi kā aristokrātija, būtu saskaņojamas pirms tēla izveides, sazinoties ar administrāciju.

TĒLA DOTĪBAS UN TALANTI
Apdāvināti un talantīgi tēli nav retums, taču der vienmēr prātā paturēt, ka bērns, kurš tikai grasās uzsākt mācības skolā ir tikai 11 gadus vecs, kas nozīmē, ka tā talanti vēl nav attīstījušies. Tāpat arī jebkuram talantīgajam cilvēkam ir kāda joma, kas padodas slikti. Vislabāk izvēlēties vienu jomu, kurā tēlam ir dotības, piemēram, tēlam ir dotības zīmēšanā, un viņš katru dienu zīmē, tā turpinot attīstīt savu talantu. Tāds tēls būs daudz interesantāks un patīkamāks par tēlu, kuram padodas viss un kuram pat nevajag censties, lai nekas nesagādātu problēmas.
Otra galējība ir tēli, kuriem nepadodas pilnīgi nekas. Arī tā dzīvē mēdz būt reti, un tā kā vislabākie tēli top, iedvesmojoties no dzīves, tad var sacīt — visticamāk tam tēlam noteikti būs kāda joma, kurā viņš nav tik nožēlojams kā citās. Piemēram, tēlam nepatīk mācīties, viņam ir knapi sekmīgas atzīmes, bet viņam patīk taisīt lietas no koka. Varbūt viņš to neprot augstā līmenī un nepārsteigs ar filigrāniem grebumiem, taču tā būs joma, kas tam tēlam ir tuva.

TĒLA RAKSTURS
Veidojot raksturu der pievērst uzmanību tam, lai īpašības nebūtu pretrunā viena ar otru. Piemēram, viltīgs un mērķtiecīgs cilvēks diez vai teiks visiem acīs ko patiesībā domā un tamlīdzīgi. Taču veidojot raksturus droši balstieties savā pieredzē vai aizņemieties īpašības no cilvēkiem, kurus pazīstat, jo tas palīdz veidot ticamus tēlu raksturus.
Labs veids, kā iepazīt savu tēlu, ir izpildīt kādu personības testu, no tēla skatpunkta, un pēc tam izlasīt tā raksturojumu, tur ir aprakstītas tādu cilvēku stiprās un vājās puses, kuras var aizņemties savam aprakstam. Latviski ir iespējams pildīt šādu testu.

TĒLA AUGUMS UN IZSKATS
Desmit līdz divpadsmit gadus vecu bērnu auguma garums raksturojams šādi:

Zēnam:
Norma: 1,36 m — 1,50 m
Ļoti gariem zēniem, nepārkāpt augšējo robežu 1,60 m
Ļoti īsiem zēniem, nebūt īsākiem par zemāko robežu 1,22 m

Meitenei:
Norma: 1,39 m — 1,53 m
Ļoti garām meitenēm nepārkāpt augšējo robežu 1,64 m
Ļoti īsām meitenēm, nebūt īsākām par zemāko robežu 1,22 m

Tēli izskatās kādi nu cilvēki reālajā pasaulē mēdz būt, taču novirzes no normas (arī invaliditāti) vajadzētu saskaņot ar vadību. Ja Tu reģistrē savu pirmo tēlu forumā, nesatraucies, saskaņot varēsi arī pēc tēla reģistrācijas, jo visas vasaras garumā būs iespēja tēlu koriģēt. Tēliem ir cilvēkiem normāli esošas acu krāsas un to variācijas, un izņēmumi arī saskaņojami ar vadību.--------------------

Kristians Alans Ross
Direktors, Aizsardzības pret tumšajām zintīm, Maģijas teorijas un analīzes profesors.
Praktiskās maģiskās aizsardzības un Latīņu valodas pulciņu vadītājs.
“Cīnoties pastāv iespēja zaudēt, bet necīnoties jau esi zaudējis.”
Domnīca | Vēstulēm
^
Kristians
Iesūtīts: 06.06.2018 12:43
APTZ un MTA profesors
Grupa: Direktors
Raksti: 4 729
Sirpi: 263 084
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Absolvents 2011./2012.
Kristians Alans Ross
Čuč koptelpas dīvānā

ANKETAS PARAUGAM
___________________________________________________

Emīlija Redbrika

Izskats: Auguma ziņā Emīlija nespēja aizsniegties pāri lielākās daļas sava vecuma meiteņu galvām, kā arī varbūt bija nedaudz apaļīgāka nekā citas vienaudzes, kā dēļ dažkārt no atsevišķu klasesbiedru puses ir bijis nācies dzirdēt arī savu daļu ķircinošu piezīmju. Tomēr tas nekad nebija liedzis viņas kustībām, kaut šķietami smagnējām, dvest pamatīgumu un stingru apņēmību, kas tikpat droši atspoguļojās arī Emīlijas iedegušajā sejā. Tajā, starp citu, sajaucās dažādas formas — uzmetot vienu paviršu skatienu, varēja likties, ka valda aplis, bet, veroties ciešāk, parādījās arī zem bērna apaļumiem slēptais meitenes kvadrātveida zods. Meitenes seju ierāmēja tumši brūni mati, kuru cirtas lielākoties tika savaldītas augstā zirgastē, kas parasti tika sastiprināta ar košām matu gumijām vai apģērbam pieskaņotām auduma lentām. Arī Emīlijas acis bija brūnganas, tomēr dažkārt, kad gaisma krita pareizā leņķī, tajās varēja manīt rotaļājamies arī zaļo toņu atblāzmas.

Raksturs: Neatlaidīga, pat ietiepīga persona, kura, ja reiz ko uzsāk, to vienmēr vismaz centīsies novest līdz galam, vienalga, vai viņai pretim stājās tikai īdzīga kaimiņiene vai vesels karaspēks, un kurā, it sevišķi reizēs, kad bija dzimusi kāda, viņasprāt, spoža ideja, Emīlijā varēja pamosties arī entuziasma apdvests valdonīgums. Viņa bija viena no tiem cilvēkiem, kam bija viedoklis par visu un visiem — sākot no pa pusei interesējošiem politiķiem un beidzot ar kaimiņu kaķi —, kuru meitene parasti arī nebaidījās paust skaļi pat gadījumos, kad kāds pieredzējušāks būtu sacījis, ka patiesībā labākā izvēle būtu bijusi vienkārša paklusēšana.

Biogrāfija: Dzimusi 2012. gada 12. jūlijā, Mančestrā. Un Emīlija nemaz nebrīnītos, ja kāds apgalvotu, ka viņa bija piedzimusi vienā no Eiropas garlaicīgākajām vientiešu ģimenēm, kas, kopš meitene sevi vispār atminējās, bija mitusi nelielā pilsētas nomales dzīvoklītī. Meitenes māte Anne Redbrika bija menedžere kādā, vismaz Emīlijasprāt, nepavisam ne superīgā mārketā un vakaros kvēli sapņoja par rakstnieces karjeru, rakstot visnotaļ pikantus dāmu romāniņus, kamēr tēvs Reimonds Redbriks bija kaislīgs futbola entuazists, kurš priekšroku bija devis grāmatveža profesijai. Emīlijai bija arī piecus gadus jaunāka māsa Alīsija, kura apmeklēja bērnudārzu un kuras hobiji bija lielās māsas mājasdarbu sašvīkāšana ar flomasteriem un dažādu jandāliņu celšana. Protams, nedrīkstēja aizmirst par ģimenes rudo runci Ņurcekli, kā galvenā nodarbošanās bija alpīnisms un snauduļošana.

Bet Emīlija? Emīlija apmeklēja skolu, apgūdama tās piedāvātās zinības tik čakli, cik vien spēdama, kas gan nevienmēr izrādījās pietiekami. Galu galā, kā gan var rēķināt tās garās, nogurdinošās skaitļu virknes vai lasīt kārtējo vingrinājumu, ja pa televizoru rādīja kādu foršu multeni? Vai kad visas viņas draudzenes bija pieslēgušās Skype un gāja vaļā visjautrākās sarunas? Tieši tā. Bet pat ar visu dabisko slinkumiņu Emīlijas atzīmes tomēr bija turējušās pietiekami labā līmenī, lai ne skolotājiem, ne vecākiem uztraukumam nebūtu pamata.

Nebūdama no “grūtajiem” bērniem, Emīlija reti bija sagadājusi arī citāda veida problēmas. Ja vien par tādām, protams, neuzskatīja savādus notikumus, kas ap viņu bija vijušies jau vismaz kopš četru gadu vecuma, kad spēļu biedra sabradātā smilšu pils piepeši tika uzcelta no jauna. Dīvainības, varbūt ne bieži, turpināja notikt arī vēlāk, liekot viņai pašai cerēt, ka vainojams ir spoks vai kaut kas vismaz tikpat interesants, kamēr vecāki parasti ātri atrada izskaidrojumus, kas vismaz viņiem pašiem tobrīd šķita racionāli.

Tomēr viss tika atspoguļots pavisam jaunā gaismā, kad meitenes dzimšanas dienas rītā viņas pirmais sveicējs izrādījās ļoti skaista polārpūce, pie kuras kājas bija piesiets ielūgums uzsākt mācības Cūkkārpas Raganības un burvestību arodskolā.

Zizlis: Ozols, pūķa sirds dzīsla, 11 collas, lokans

 

Džons Smits

Izskats: Džons nebija pieskaitāms pie tiem zēniem, kas izskatījās tā, it kā ragana no stāsta Ansīti un Grietiņu būtu turējusi viņu gūstā, tomēr arī par kaulainu nosaukt viņu nebija iespējams. Ja vaicātu Džonam, puisis atbildētu, ka viņam pašam vislabāk patika apzīmējums “veselīgs”, jo auguma, svara un fiziskās sagatavotības ziņā Džons varēja tikt uzskatīts par izteiktu viduvējību. Un, ja runājam pavisam godīgi, viņu tas arī diži neuztrauca, lai gan Džonam noteikti nebūtu nekādu iebildumu pret nelielu pastiepšanos garumā.

Zēna ādas krāsa bija tumšāka nekā vidusmēra britam, arī iesauļoties viņam bija vieglāk, taču par šokolādē izmērcētu Džonu uzskatīt nudien nebija nekāda pamata. Nedaudz stūraino seju, kas apveltītu ar nesamērīgi smalku apakšžokli, ieskāva sprogainu brūnu matu jūklis, kas parasti nebēdnīgi spurojās uz visām pusēm, jo Džons bija pārāk slinks, lai tos ķemmētu. Tādēļ reiz viņa māte bija piedraudējusi tos vienkārši nogriezt — zēns toreiz atkal atcirta, ka grasoties audzēt tos tik garus, lai varētu sasiet mazā astītē. Viņš arī bija apveltīts ar tumšām, gandrīz melnām acīm.

Raksturs: Džons Smits pavisam noteikti varēja tikt nodēvēts par ekstrovertu personību: viņam jaunu cilvēku iepazīšana nesagādāja problēmas, viņa draugu loks arvien pletās plašumā un ilga runāšana tika drīzāk uzskatīta par izpriecu nekā apgrūtinājumu. Tomēr tam bija arī savas ēnas puses, jo draudzīgums, kad tas tika savienots ar vēlmi iegult otra atmiņā, dažos gadījumos varēja arī pārtapt uzbāzīgumā. Viņš bija arī visai apzinīgs un centīgs, taču ar sīkumiem zēns sevi nekad neapgrūtināja, jo daudz svarīgāka likās kopaina. Bieži mēdza izvairīties no konfliktiem — gan fiziskiem, gan verbāliem —, jo zēns uzskatīja, ka tos taču var atrisināt mierīgā ceļā, kā dēļ dažas personas no viņa paziņu loka Džonu sauca par naivu ideālistu.

Biogrāfija: Dzimis 2012. gada 28. aprīlī. Savu līdzšinējo dzīvi Džons ir pavadījis kādā nelielā lauku ciematiņā Ziemeļīrijas vidienē, kopā ar vecākiem mitinoties tikpat nelielā mājā. Viņa māte Liza bija vientiese ar afrikāniskām saknēm un strādāja ciema skolā, mācīdama literatūru, bet tēvs Aloīzijs nodarbojās ar maģisko augu audzēšanu un, atminoties savu bērnību, bija zvērējis dot savām atvasēm pēc iespējas vienkāršākus un populārākus vārdus. Jāatzīst gan, ka Džons, pašam par lielu nepatiku, bija vienīgais bērns, tādēļ jau samērā agrā bērnībā, meklējot sev tīkamu sabiedrību, viņš visbiežāk savu brīvo laiku pavadīja kopā ar citiem ciema bērniem.

Zēns vienmēr par savu pienākumu ir uzskatījis cītīgu mācīšanos. Daļēji savas mātes profesijas dēļ, kas tomēr lika pakļauties noteiktām gaidām un dažkārt arī liedza tik lielu brīvību kā citiem, daļēji arī aiz vēlmes tikt pamanītam un izcelties no miljonos mērāmā citu Džonu Smitu skaita. Jau izsenis zinādams, ka tēvs manāmi atšķīrās no pārējiem ciemata iedzīvotājiem, Džons bērnībā bieži bija centies tīšām atmodināt sevī kādas apslēptas spējas, tomēr lielākoties visi mēģinājumi beidzās ar neveiksmēm. Bļoda, kurai no zilas bija jātop zaļai, tika aizķerta ar roku un nogāzta zemē, bet krūzītes, par spīti sirsnīgajiem lūrēšanas cēlieniem, palika stāvam augstākajā virtuves plauktā, mēmi smīnēdamas gluži tādā pašā veidā, kā to darīja trauki, kas pēc no tēva slepeni aizlienētā zižļa vēzieniem spītīgi atteicās nomazgāties paši.

Pat zēna tēvs, pats būdams vientiesiskas izcelsmes, mēdza apgalvot, ka nebūtu brīnums, ja Džons spēju pielietot maģiju tomēr nebūtu mantojis, vienmēr uzreiz gan piemetinot, ka tas nebūt nenozīmējot, ka dēls ir mazvērtīgāks vai tiks mīlēts mazāk. Arī Džons pamazām bija sācis ar savu stāvokli samierināties, novirzot savu enerģiju uz zīmēšanu, tomēr... pēc zēna vienpadsmitās dzimšanas dienas, ieradās pūce ar vēstuli no Cūkkārpas.

Zizlis: Lapegle, vienradža astrs, 10 collas.

 

Felīsija Ketflovera

Izskats: Gara un izstīdzējusi meitene ar gaiši pelēkiem matiem, kuri bija apgriezti tik īsi, ka tik tikko sniedzās pāri Felīsijas ausīm, pirmajās tikšanās reizēs nereti liekot svešiniekiem noturēt viņu par zēnu, it sevišķi reizēs, kad apģērba ziņā priekšroka ir tikusi dota neizteiksmīga piegriezuma tērpiem. Par spīti tam, ka pašai Felīsijai šis kļūmes lika īgnumā sakniebt lūpas, par matu audzēšanu meitene tomēr pagaidām pat negrasās domāt, uzskatīdama, ka mazākas noņemšanās ar frizēšanos un mazgāšanu dēļ tamlīdzīgas sīkas neērtības paciest bija vērts. Līdzīgi kā daudziem citiem gaišmatainiem cilvēkiem, Felīsijas ādas krāsa bija visai pabāla, un vasaras saulē viņa biežāk mēdza apdegt nekā iedegt. Meitenes seja bija gara un šaura, un viņas pierē — kā šķita — gandrīz vienmēr bija iesēdusies kāda dziļa rūpju rieva, zem kuras vīdēja divas gaišu skropstu iekļautas apaļas zilganpelēkas acis un mazliet uzrauts deguns.

Raksturs: Svešinieku sabiedrībā Felīsija mēdza būt visai klusa un nedroša, tomēr, kad reiz bija izdevies citus iepazīt tuvāk un viņu klātbūtnē sajusties pavisam ērti, meitene atvērās, dažkārt gandrīz kļūdama par vienu no pļāpīgākajiem cilvēkiem telpā. Pārsvarā meitene mēdza izturēties visai mierīgi un labprātāk izvēlējās noslēpties stūrī, lai palasītu grāmatu, nekā atrasties pūlī vai nodoties sportiskām izklaidēm. Pieklājīga, laipna un ārkārtīgi pacietīga gan attiecībā uz apkārtējo cilvēku uzvedību, gan vienkāršu gaidīšanu rindā, taču tajās retajās reizēs, kad vadzis lūza, Felīsijas dusmas varēja kļūt gandrīz nekontrolējamas.

Biogrāfija: Felīsija nāca pasaulē 2011. gada 30. oktobrī Sv. Mango dziednīcā, Londonā kā pirmais kopīgais Keitas un Metjū Ketfloveru bērns. Kā noprotams no viņas dzimšanas vietas, ar maģiju meitene ir bijusi saskarē jau kopš saviem pirmajiem elpas vilcieniem, jo spēja to izmantot piemita abiem viņas vecākiem. Keita Ketflovera bija izbijusi kraukļanadze, kura pēc skolas beigšanas savu turpmāko dzīvi bija nolēmusi saistīt ar fotografēšanu, pēc dažādu burvju dabas žurnālu pasūtījumiem ceļodama un iemūžinādama maģisko floru un faunu. Tikmēr Metjū Ketflovera, kas, tāpat kā Keita, mācījies Cūkkārpā — tikai Elšpūša namā —, pamatnodarbošanās bija ārstniecisko un skaistumkopšanas mikstūru brūvēšana. Tā kā šī bija Felīsijas mātes otrā laulība, meitenei bija arī divi vecāki pusbrāļi (dvīņi) Konrāds un Olivers, kuri daudzmaz sekmīgi bija nokārtojuši SLIMus un tagad gatavojās uzsākt savu sesto mācību gadu kā Grifidora audzēkņi.

Arī par Felīsijas maģiskajām spējām šaubu nav bijis, jo jau agrā bērnībā spēcīgu emociju uzplūdos un niķu lēkmēs lietas ir sākušas sprāgt un lidot pa gaisu. Meitenei reiz pat gadījās salauzt Konrādam degunu pēc tam, kad viņš no mazās māsas slepenajiem saldumu krājumiem nočiepa Felīsijas pašu iemīļotāko šokolādi. Bērnībā laikā, kad vecāki bija prom, pārsvarā atradusies vecvecāku gādībā, kas arī nodarbojušies ar dažādu zinību mācīšanu līdz brīdim, kas Felīsija kļuva pietiekami veca, lai varētu sākt apmeklēt burvju bērniem paredzētu sākumskolu Rokšīldā.

Zizlis: Liepa, fēniksa astes spalva, 9 collas.--------------------

Kristians Alans Ross
Direktors, Aizsardzības pret tumšajām zintīm, Maģijas teorijas un analīzes profesors.
Praktiskās maģiskās aizsardzības un Latīņu valodas pulciņu vadītājs.
“Cīnoties pastāv iespēja zaudēt, bet necīnoties jau esi zaudējis.”
Domnīca | Vēstulēm
^
Kristians
Iesūtīts: 06.06.2018 12:44
APTZ un MTA profesors
Grupa: Direktors
Raksti: 4 729
Sirpi: 263 084
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Absolvents 2011./2012.
Kristians Alans Ross
Čuč koptelpas dīvānā

ZIŽĻU MATERIĀLI UN GARUMS 
___________________________________________________

1. ZIŽĻA KOKS
Katrs zizlis ir unikāls, un tā raksturs ir atkarīgs no konkrētā koka un maģiskās būtnes, no kuriem ņemti materiāli to radīšanai. Vēl jo vairāk — katrs zizlis jau no mirkļa, kad tas beidzot ir atradis ideālo īpašnieku, sāks mācīties un mācīt savu partneri. Un tādēļ sekojošais ir jāuzskata par drīzāk vispārīgu aprakstu par katru koka tipu un nedrīkst tikt uzskatīts par striktu katra atsevišķa zižļa atspoguļojumu.

Tikai neliela daļa koku var piedāvāt kvalitatīvu koksni, kas patiešām izmantojama zižļu veidošanā. Ir nepieciešama desmitiem gadu ilga pieredze, lai noteiktu, kuriem no kokiem piemīt šī īpašā velte, kaut gan šo darbu nedaudz vieglāku padara koklīžas, kas mitinās starp to lapām — tās nekad nedzīvo parastos kokos.

Šajā grāmatā lasāmais var tikt uzskatīts tikai par pašu sākumpunktu, jo zižļu zintis un pareizo koku izvēle ir mācība, kas gūstama visu mūžu, ikkatram jaunam zizlim, ko meistars izmanto, kļūstot par vēl vienu unikālu nodaļu tā pieredzē.

AKĀCIJA
Zižļi, kas veidoti no akācijas, ir izvēlīgi un bieži vien atsakās darboties burvju, kas nav to saimnieki, rokās. Tie ir tendēti savu patieso spēku atklāt tikai pašiem talantīgākajiem burvjiem un raganām. Turklāt, tā kā akācijas zižļi nav paredzēti ārišķīgai zibšņu un smaku maģijai, to īpašnieki pārsvarā ir piezemēti cilvēki.

ALKSNIS
Lai arī alksnis ir nepakļāvīgs koks, no tā veidota zižļa ideālais saimnieks ir nevis spītīgs vai stūrgalvīgs cilvēks, bet gan kāds, kurš ir izpalīdzīgs, iejūtīgs un visnotaļ patīkams. Jo, kamēr citi zižļi dod priekšroku sev līdzīgiem raksturiem, no alkšņa veidots zizlis meklē iedabu, kas būtu ja ne tam pilnīgi pretēja, tad vismaz radikāli atšķirīga. Ielikts pareizās rokās, alkšņa zizlis var kļūt par brīnišķīgu un uzticamu palīgu; salīdzinot ar citiem kokiem, alksnis ir visvairāk piemērots tieši bezvārdu maģijai, tādēļ ir iemantojis reputāciju kā koks, no kura veidotie zižļi ir piemēroti tikai pašus augstākos maģijas līmeņus apguvušiem burvjiem un raganām.

ĀBELE
Zižļi no ābeles ir reti sastopami. Tie ir spēcīgi un piemēroti tiem, kuri sev uzstāda augstus mērķus un ideālus, turklāt šie zižļi slikti sadarbojas ar tumšo maģiju. Tiek uzskatīts, ka ābeles zižļa īpašnieki ir iemīļoti un nodzīvo ilgu mūžu. Starp ābeles zižļu īpašniekiem bieži ir sastopami cilvēki, kuriem piemīt talants attiecībā uz citu saprātīgo maģisko būtņu valodu mācīšanos un komunikāciju ar tām.

OSIS
Oškoka zizlis ir uzticīgs tikai vienam saimniekam, tādēļ to nevajadzētu mēģināt nodot vai uzdāvināt kādam citam, jo tas zaudēs savu spēku (šī tendence ir sevišķi izteikta tiem oškoka zižļiem, kuru serdēs ir vienradža astri). Oša zižļa īpašnieki mēdz būt stūrgalvīgi un viegli neatsakās no savas pārliecības vai mērķiem. Taču tajā pašā laikā zizlis slikti kalpo tiem, kam piemīt strauja daba vai kas ir pārlieku pašpārliecināti — jo, kaut gan oškoka zižļa īpašnieki mēdz būt spītīgi un drosmīgi, viņi nekad nebūs rupji un augstprātīgi.

APSE
Zižļu darināšanai piemērots apseskoks ir gaišs un smalks un tiek augstu novērtēts starp zižļu meistariem tā līdzības ar ziloņkaulu un apbrīnojamās piemērotības tieši burvestībām dēļ. Apses zižļu īpašnieki bieži ir apdāvināti duelanti, jo šie zižļi ir īpaši piemēroti kaujas maģijai — kāds slepens bēdīgi slavens 18. gadsimta dueļu klubs, saukts Sudraba Šķēpi, esot ļāvis pievienoties tikai tiem, kuru zižļi bija no apses. Šo zižļu īpašnieki lielākoties ir neatlaidīgi un mērķtiecīgi, zinātkāri un ar patiku pret jaunas kārtības ieviešanu. Zižļa koks revolucionāriem.

DIŽSKĀBARDIS
Vislabākais dižskābarža zižļa partneris būs pieaugušais ar plašu pieredzi un dziļu izpratni par dzīvi vai savam vecumam nobriedis jaunietis. Dižskābarža zižļi slikti sadzīvo ar aprobežotiem un netolerantiem īpašniekiem — daudzi šādi cilvēki, kuri ieguvuši dižskābarža zizli nevis tādēļ, ka tas ir viņus izvēlējies, bet gan tādēļ, ka vēlējušies iegūt skaistu, prestižu zizli, bieži vien ir vērsušies pie zižļu meistariem, vēloties zināt, kādēļ zizlis ir kļuvis tik vājš. Tomēr, ja no dižskābarža veidots zizlis ir nonācis īstajās rokās, tas ir spējīgs uz piezemētu virtuozitāti, kādu tikai retām var redzēt citu zižļu izpildījumā, tādējādi iegūstot spožu reputāciju.

DZELOŅPLŪME
Dzeloņplūme, kas ir ļoti reti sastopams zižļa koks, tiek uzskatīta par koku, kurš vislabāk ir piemērots karotājam. Tomēr tas nenozīmē, ka zižļa īpašnieks noteikti ir saistījies ar tumšajām zintīm (kaut gan nav noliedzams, ka tie, kas ieinteresēti šajā maģijas jomā, novērtēs dzeloņplūmes zižļa spēku); no šī koka veidotos zižļus var atrast gan Azkabanas iemītnieku, gan auroru rokās. Ir interesanti, ka ar ērkšķiem pilnais dzeloņplūmes krūms vissaldākās ogas pēc visspēcīgākās salnas — varbūt tādēļ no šī koka veidotajiem zižļiem ir nepieciešams pārciest briesmas un grūtības, pirms tie kļūst patiesi vienoti ar saviem īpašniekiem, kļūstot par vislojālākajiem un uzticamākajiem kalpiem, kādus vien var vēlēties.

TUMŠAIS RIEKSTKOKS
Sastopami retāk nekā no parastā riekstkoka veidotie, tumšā riekstkoka zižļi meklē saimnieku ar labiem instinktiem un augstu spēju izprast. Lai gan tumšā riekstkoka zižļi ārēji ir ļoti skaisti, tos nav viegli savaldīt. Tiem ir izteikta dīvainība, proti, tie ir ļoti jūtīgi pret iekšējo konfliktu un ievērojami zaudē spēku, ja saimnieks jelkādā ziņā nodarbojas ar pašapmānu. Ja cilvēks nevēlas vai nav spējīgs būt godīgs pats pret sevi vai citiem, zizlis bieži vien zaudē spēju darboties pieņemami, tādēļ tam ir nepieciešams jauns īpašnieks. Taču kopā ar godīgu, pašapzinīgu saimnieku, zizlis no šī koka var kļūt par vienu no uzticamākajiem un iespaidīgākajiem zižļiem, demonstrējot īpašu meistarību arī burvestībās.

CIEDRS
Ciedra zižļu īpašniekiem ir raksturīgs gara spēks un neparasti izteikta uzticamība; tiek sacīts, ka nav iespējams apmuļķot raganu/burvi, ko izvēlējies ciedra zizlis, jo tas meklē asas uztveres spējas un vērīgumu. Ciedra zižļiem piemērotiem īpašniekiem ir potenciāls kļūt par biedējošiem pretiniekiem, it sevišķi, ja ir cietuši tie, kuri viņiem ir mīļi, bieži liekot piedzīvot šoku tiem, kas viņus vieglprātīgi izaicinājuši.

ĶIRSIS
Ķirsis ir ļoti rets zižļa koks ar savādu spēku, īpaši novērtēts starp Japānas burvju skolas Mahoutokoro audzēkņiem — tur ķirškoka zižļa īpašniekiem tiek piedēvēts īpašs statuss. Savukārt rietumniekam, kas grasās pirkt zizli, vajadzētu atbrīvoties no domas, ka zižļi no šī koka ar rozā ziediem der tikai kā rotājums, jo tiem, neatkarīgi no serdes, bieži vien piemīt patiesi nāvējošs spēks. Vēl jo vairāk, savienojumā ar pūķa sirds dzīslas serdi, ķirškoka zizlis nekad neizvēlēsies burvi vai raganu, kam nepiemistu ārkārtēja paškontrole un spēcīgs prāts.

KASTANIS
Kastanis ir ļoti īpatnējs, vairākslāņains koks, no kā veidoto zižļu raksturs atkarībā no to serdes var izpausties dažādi un izteikti ietekmēties no tā saimnieka iedabas. Kastaņa zižļus piesaista burvji un raganas, kam piemīt talants savaldīt maģiskos zvērus, kas ir spējīgi herboloģija vai lidošanā. Tomēr, kad kastaņa zizlim ir pūķa sirds dzīslas serde, tas vislabāk sadarbojas ar personām, kuras pat nedaudz pārāk mīl greznību un materiālas vērtības un ne vienmēr uztraucas par to, kā tās iegūtas. Savukārt trīs Viedo kapitula priekšsēdētājiem pēc kārtas ir piederējuši kastaņkoka zižļi ar vienradža astra serdēm, jo šī kombinācija izrāda stipru tieksmi izvēlēties burvjus/raganas, kurus uztrauc taisnīgums.

CIPRESE
Cipreses zižļi tiek saistīti ar augstdzimušajiem. To īpašniekiem, kā ticis novērots viduslaikos, ir bijusi tendence mirt varoņa nāvē, un nav šaubu, ka daudzi no tiem cipreses zižļu īpašniekiem, kam sanācis dzīvot ne tik asinskāros laikos, vajadzības gadījumā nevilcinātos rīkoties tāpat. Cipreses zižļi savus saimniekus atrod starp drošsirdīgajiem, tiem, kuri gatavi pašuzupurēties, un tiem, kuri nebaidās stāties pretim ēnām pašu un citu dvēselēs.

KIZILS
Kizila zižļi ir untumaini un draiskulīgi; tiem ir jautra iedaba, un tie dod priekšroku īpašniekiem, kas spēj tiem sagādāt satraukumu un jautrību. Tomēr būtu nepareizi spriest, ka kizila zižļi nav spējīgi uz nopietnu maģiju; tieši otrādi, tie arī sarežģītos apstākļos spēj radīt izcilas burvestības un, kļūstot par partneriem atjautīgiem un ar izdomu bagātiem burvjiem/raganām, ir spējīgi uz žilbinošiem nobūrumiem. Taču kizila zižļiem ir interesanta vājība — tie atsakās burt bez vārdiem un mēdz dažkārt uzvesties diezgan trokšņaini.

MELNKOKS
Šim melnajam kokam ir iespaidīgs izskats un reputācija; tas ir piemērots visādu veidu kaujas maģijai un pārvērtībām. Melnkoka zižļi vislabāk jūtas, atrazdamies rokās tiem, kam piemīt drosme būt pašiem. Nonkoformisti, izteikti individuālisti vai apmierināti ar izstumtā statusu, melnkoka zižļa īpašnieki ir atrodami gan starp auroriem, gan starp noziedzniekiem. Vislabākais melnkoka zižļa īpašnieks ir kāds, kas zem spiediena neatsakās no savas pārliecības un mērķa.

PLŪŠKOKS
Plūškoka, visretākā no visiem zižļu kokiem, kuru uzskata arī par ļoti neveiksmīgu, zižļus pakļaut ir visgrūtāk. Tam piemīt spēcīga maģija, taču tas necieš palikt kopā ar personu, kas sava loka hierarhijā neieņem visaugstāko vietu; ir jābūt ievērības cienīgam burvim, lai ilgi paturētu plūškoka zizli savā īpašumā. Vecā māņticība, ka burvjiem, kam pieder plūškoka zizlis, nekad neveicas, ir daļa no iemesla, kādēļ daudzi no šiem zižļiem izvairās, taču tai nav pamata. Zižļu meistari, kuri atsakās strādāt ar plūškoku, to biežāk dara tādēļ, ka baidās, ka tos nespēs pārdot. Patiesībā plūškoka zižļi izvēlas tikai ārkārtīgi neparastus cilvēkus, un, kad šāda satikšanās notiek, tā ir zīme, ka raganu/burvi sagaida īpašs liktenis. Interesants ir arī fakts, ka plūškoka zižļu īpašnieki teju vienmēr labi saprotas ar pīlādža zižļu īpašniekiem.

GOBA
Kaut gan pastāv uzskats, ka tikai tīrasiņu burvji var iedarbināt gobas zižļu maģiju (šo baumu, bez šaubām, ir sācis kāds gobas zižļa īpašnieks, kas vēlējies pierādīt savu tīrasiņa statusu), tie ir nonākuši arī vientiešu ģimenēs dzimušo rokās. Tomēr gobas zižļi tiešām dod priekšroku īpašniekiem ar stāju, maģisku izveicību un arī zināmu iedzimtu pašcieņu. Salīdzinot ar pārējiem zižļiem, no gobas veidotie rada vismazāk negadījumu, vismaz tādu, kam pamatā muļķīgas kļūdas, un burvestības ar vislielāko eleganci. Tie ir izsmalcināti zižļi, kuri pareizajās rokās ir spējīgi uz visaugstākā līmeņa maģiju (kas ir vēl viens iemesls, kādēļ tos īpaši ir iecienījuši tie, kas atbalsta asiņu tīrības teorijas).

OZOLS
Vienalga, vai tiek piedzīvoti labi vai slikti laiki, ozolkoka zižļi ir partneri, kuri ir tik uzticami, cik burvis ir to pelnījis; ozolkoka zižļi pieprasa drosmīgu, uzticīgu un spēcīgu īpašnieku. Mazāk zināma ozolkoka zižļu īpašnieku īpatnība ir to spēcīgā intuīcija un bieži vien arī saikne ar dabu. Tā kā periodā starp ziemas un vasaras saulgriežiem ozols tiek saukts par Meža karali, tādēļ to vajadzētu ievākt tieši šajā laikā (akmensozols kļūst par karali, kad dienas atkal sāk sarukt, un to vajadzētu ievākt, gadam beidzoties; šī atšķirība ir iemesls māņticībai, ka laulība starp vīrieti ar ozolkoka zizli un sievieti ar akmensozola zizli nebūs laimīga). Tiek uzskatīts, ka ozolkoka zizlis ir piederējis arī Merlinam (bet, tā kā viņa kaps nav ticis atrast, šo pieņēmumu nav iespējams pārbaudīt).

BALTEGLE
Zižļi no baltegles dažkārt tiek saukti par izdzīvotāju zižļiem; to īpašniekiem bieži vien izdodas no nāves briesmām izkļūt bez nevienas skrambiņas. Baltegles zižļi no saviem īpašniekiem pieprasa uzticību mērķiem un neatlaidību, tādēļ tie ir slikti darbarīki mainīgo un neizlēmīgo rokās. Baltegle zižļi ir īpaši piemēroti pārvērtībām, un dod priekšroku īpašniekiem, kas ir mērķtiecīgi, enerģiski un dažkārt spēj radīt arī biedējošu iespaidu.

VILKĀBELE
Daži uzskata, ka vilkābeles zižļi ir savādi un pilni ar pretrunām un paradoksiem, kā jau gaidāms no koka, kas dzemdē, kura lapas un pumpuri dziedē, kamēr tā grieztie zari smaržo kā nāve. Gan vilkābeles zižļu, gan to saimnieku iedaba ir sarežģīta un intriģējoša. Kaut gan vilkābeles zižļi ir piemēroti dziedniecībai, tajā pašā laikā tie ir izveicīgi arī lāstos; tiek uzskatīts, ka vilkābeles zižļi savas mājas atrod pie tiem burvjiem un raganām, kuri izjūt iekšēju nemieru. Vilkābeles zizli ir grūti pakļaut, tādēļ to vajadzētu izmantot cilvēkiem, kas jau sevi ir pierādījuši, citādi sekas var būt bīstamas. Tiem piemīt vērā ņemama savādība: nemākulīgi veiktas burvestības var radīt neparedzamu rezultātu.

LAZDA
Jūtīgs zizlis, kas bieži atspoguļo sava īpašnieka emocionālo stāvokli; vislabprātāk lazda sadarbojas ar cilvēku, kas izprot un spēj kontrolēt savas izjūtas. Lazdas zizli aizņemoties, citiem būtu jāuzmanās, ja tā īpašnieks nesen ir zaudējis pacietību vai piedzīvojis nopietnu sarūgtinājumu, jo zizlis šādu mēdz uzsūkt un tādēļ var veikt spontānu tās izlādi. Tomēr neērtības atsver zižļa pozitīvās īpašības — prasmīgās rokās lazdas zizlis ir spējīgs uz pārsteidzošu maģiju un ir tik uzticīgs savam īpašniekam, ka pēc viņa vai viņas nāves tas nereti novīst (t.i. tas izmet savu maģiju un atsakās darboties, tādējādi radot nepieciešamību izņemt serdi un ievietot to citā kokā, ja zizlis joprojām ir vajadzīgs; taču, ja serdē ir vienradža astrs, šī metode nedarbojas, tādēļ var uzskatīt, ka zizlis patiešām ir miris). Lazdas zizlim piemīt arī unikāla spēja noteikt pazemes ūdens avotus — šķērsojot slēptus avotus un akas, tas izdala sudrabainus asaras formas dūmu mutuļus.

AKMENSOZOLS
Viens no retākajiem zižļu kokiem; tradicionāli tiek uzskatīts par sargājošu, un vislabāk sadarbojas ar tiem, kuriem ir nepieciešamība palīdzība pārvarēt noslieci uz dusmām un pārsteidzību. Tajā pašā laikā akmensozola zižļi bieži izvēlas arī tādus īpašniekus, kuri iesaistīti bīstamos un nereti garīgos ceļojumos. Akmensozols ir viens no tiem kokiem, kuru darbība atkarībā no dažādām serdēm var ievērojami atšķirties — šis koks ir slavens, ka to ir ārkārtīgi grūti savienot ar fēniksa astes spalvu, jo akmensozola svārstīgums savādi kontrastē ar tās atsvešinātību. Tomēr, ja šāds zizlis atrod savu ideālo īpašnieku, nevienam nevajadzētu stāvēt to ceļā.

SKĀBARDIS
Skābarža zizļi kā savus īpašniekus izvēlas talantīgus burvjus un raganas ar vienu, noteiktu un tīru kaislību (ko citi būtu gatavi saukt pat par apsēstību), kura vienmēr tiks īstenota. Šie zižļi sava īpašnieka maģijas stilam piemērojas daudz ātrāk nekā lielākā daļa citu zižļu un drīz vien kļūs pie tā kļūs tik pieauguši, ka citiem būs ļoti grūti tos izmantot pat visvienkāršākajām burvestībām. Tāpat skābarža zižļi sekos sava īpašnieka iekšējiem principiem un goda kodeksam, lai arī kāds tas būtu, un atteiksies veikt darbības — vienalga, ļaunas vai labas —, kuras nonākt ar to pretrunās. Izteikti saprātīgs un jūtīgs zizlis.

LAPEGLE
Spēcīga, izturīga un krāsu ziņā silta, lapegles zižļi ilgi izsenis ir vērtēti kā vizuāli pievilcīgi un maģiski jaudīgiem, un to slava kā drosmi un pārliecību iedvesošiem ir nodrošinājusi, ka pieprasījums vienmēr ir pārsniedzis piedāvājumu, kaut gan tas savu īpašnieku ziņā ir izvēlīgs un grūtāk izmantojams, nekā daudzi iedomājas. No lapegles veidotie zižļiem, tāpat kā to saimniekiem, nereti piemīt slēpti talanti un spēja radīt neparedzamus rezultātus. Un, kaut arī burvis vai ragana līdz mirklim, kad viņus izvēlas lapegles zizlis, var neapzināties savu pilno potenciālu, viņu savienība vienalga var izrādīties neparasta un pārsteidzoša.

LAURU KOKS
Lai gan tiek uzskatīts, ka lauru koka zižļi nav spējīgi veikt nekrietnu rīcību, slavas meklējumos (kas nav rets to ideālo īpašnieku mērķis) tie ir spējīgi radīt spēcīgu un dažkārt arī nāvējošu maģiju. Lauru koka zižļa nereti tiek uzskatīti par svārstīgiem un nepastāvīgiem, taču patiesībā šis apgalvojums nav precīzs — nespēdami paciest šo īpašību, lauru koka zizlis nereti ļaujas tikt uzvarēts un nonākt cita kontrolē, ja tā īpašnieks ir kritis slinkuma valgos. Taču citādi zizlis ir gatavs palikt uzticīgs savam pirmajam īpašniekam. Turklāt laura koka zižļiem piemīt neparasta īpašība, proti, ja kāds cenšas to nozagt, zizlis atbild par spontānu zibens lādiņu.

KĻAVA
Tiem, ko izvēlas kļavas zižļi, nereti piemīt ceļotāja un pētnieka daba. Tie nav zižļi, kuri ir gatavi sēdēt uz vietas, tā vietā dodot priekšroku ambicioziem burvjiem un raganām — pretējā gadījumā to iekšējā maģija var kļūt smaga un gausa. Arvien jauni izaicinājumi un vides maiņas ir tas, kas liek zizlim spīdēt, nogludinot savas spējas līdz ar īpašnieka izaugsmi gan prasmēs, gan statusā. Kļava ir skaists un iekārots koks, un zižļi, kas veidoti no kvalitatīva koka, gadsimtiem ilgi ir bijuši starp dārgākajiem. Ņemot vērā tā slavu kā zizlim, kas izvēlas tos, kam ir potenciāls gūt augstus sasniegumus, kļavas zizlis izsenis ir uzskatīts par statusa simbolu.

BUMBIERE
Šis koks ar zeltainajām nokrāsām rada zižļus ar spīdošām maģiskām spējām, kas savu augstāko potenciālu sasniedz labestīgo, dāsno un viedo rokās. Bumbieres zižļu īpašnieki nereti ir iecienīti un godāti, turklāt nav zināms neviens gadījums, kad bumbieres zizlis būtu nonācis tumšā burvja vai raganas rokās. Bumbieres zižļi ir vieni no dzīvespriecīgākajiem un elastīgākajiem, un tiem ir tendence saglabāt svaigumu pat pēc lietošanas vairāku gadu garumā.

PRIEDE
Taisnšķiedrainie priedes koka zižļi vienmēr izvēlas neatkarīgus, individuālistiskus īpašniekus, kurus citi var uztvert kā intriģējošus un noslēpumainus vientuļniekus. Priedes zižļiem patīk tikt izmantotiem radošos veidos, un, atšķirībā no atsevišķiem citiem zižļiem, tie bez iebildumiem piemērosies jaunām metodēm un burvestībām. Daudzi zižļu meistari apgalvo, ka priedes zižļi ir ne tikai spējīgi atrast īpašniekus, kam lemta ilga dzīve un kuri nemirs jauni, bet arī savu potenciālu vislabāk realizē tieši šādu cilvēku rokās. Priedes zižļi ir vieni no jūtīgākajiem, ja runa ir par bezvārdu maģijas pielietošanu.

PAPELE
Ir sacīts, ka “ja vēlies taisnīgumu, meklē starp papeles zižļu īpašniekiem”. Tie ir zižļi, uz kuriem var paļauties, kas ir pastāvīgi un kuru spēks ir vienmērīgs un kuri vislabprātāk sadarbojas ar cilvēkiem ar skaidrām morāles nostādnēm. Par spīti vecam un apnicīgam zižļu meistaru jokam, ka papeles zizlis nekad nav izvēlējies politiķi, šādas savienības vēstures grāmatu lappusēs tomēr ir atrodamas.

SARKANAIS OZOLS
Lai gan nezinātāji mēdz apgalvot, ka sarkanā ozola zizlis ir droša zīme, ka tā īpašniekam piemīt straujš raksturs, patiesībā ideālais šī zižļa īpašnieks būtu cilvēks ar ātru reakciju — tādēļ sarkanais ozols ir kā radīts duelantu zižļiem. Zižļos retāk sastopams nekā parastais ozols, tas dod priekšroku tiem, kas ir apsviedīgi, atjautīgi un viegli pielāgojas, kā arī ar tendenci radīt īpatnējas, tikai sev vien raksturīgas burvestības. Šo zižļu īpašnieki ir tie, uz kuriem kaujas laukā var paļauties, turklāt vizuāli zižļi ir vieni no skaistākajiem.

SARKANKOKS
Sarkankoka zižļi teju vienmēr ir deficīts, būdami pieprasīti to kā veiksmes nesēju slavas dēļ. Kā ierasts zižļu zintīs, varētu teikt, ka neprofesionāļu viedoklis ir pareizs nepareizo iemeslu dēļ un ka patiesība ir apgriezta — ka sarkankoka zižļi nevis nes veiksmi, bet tikai izvēlas īpašniekus, kuriem jau iesākumā piemīt spēja vienmēr piezemēties uz visām četrām, saspringtos apstākļos pieņemt pareizo lēmumu un gūt labumu arī no katastrofas. Šāda burvja vai raganas savienība ar sarkankoka zizli vienmēr ir interesanta — ir ļoti ticams, ka drīz vien pēc iziešanas no zižļu veikala, būs dzirdami stāsti par abu aizraujošajiem piedzīvojumiem.

PĪLĀDZIS
Pīlādzis vienmēr ir bijis viens no iemīļotākajiem zižļu kokiem, jo tiek uzskatīts, ka tas ir vissargājošākajiem zižļiem, kuru radītās aizsardzības burvestības ir sevišķi spēcīgas un grūti salaužamas. Bieži tiek sacīts, ka nevienam tumšajam burvim vai raganai nekad nav piederējis pīlādža zizlis, un tas vislabāk darbojas kopā ar tiem, kas ir ar skaidru galvu un tīru sirdi. Tomēr nevajadzētu ļaut savu skatu aizmiglot stāstiem par tikumu — dueļos šie zižļi nereti mēdz citus pārspēt.

SUDRABLIEPA
Šis neparastais un ļoti pievilcīgais koks bija modē 19. gadsimtā, kad pieprasījums daudzkārt pārspēja piedāvājumu, liekot negodīgiem zižļu meistariem pārkrāsot no citiem kokiem veidotus zižļus, lai mēģinātu apkrāpt pircējus. Sudrabliepas iekārojamības iemesli ir balstīti ne tikai tā estētiski patīkamajā izskatā, bet arī uzskatā, ka vislabāk šie zižļi darbojas, nonākot pareģu un lasprāšu īpašumā. Kad pieprasījums bija sasniedzis savu virsotni, zižļu meistars Arturo Cefaloposs apgalvoja, ka saistība starp sudrabliepas zižļiem un gaišredzību ir “māņi, ko uzsākuši tādi zižļu meistari kā Gerbods Olivands, kuri savas darbnīcas ir piebāzuši ar sudrabliepas zižļiem un tagad cer pārdot pārpalikumu”. Bet, tā kā Cefaloposs bija draņķīgs un nezinošs meistars, neviens — pareģis vai nē — sevišķi nebrīnījās, kad viņa uzņēmums drīz vien bankrotēja.

EGLE
Neprasmīgi zižļu meistari mēdz uzskatīt egli par grūtu koku, bet tādējādi viņi tikai pierāda paši savu nekompetenci. Taču tā ir patiesība, ka, lai strādātu ar egli, vajag sevišķu prasmīgumu un rūpību, radot zižļus, kas slikti sader ar piesardzīgiem vai nervoziem raksturiem. Egles zizlim ir nepieciešama stingra roka, jo tam bieži vien ir savas idejas par to, kādas burvestības noteiktajā situācijā būtu jāizmanto. Tomēr, kad egle beidzot atrod savu ideālo partneri — kurš bieži ir pašapzinīgs būrējs ar labu humora izjūtu —, tas kļūst par lielisku palīgu, kas ir izteikti uzticīgs savam īpašniekam un spējīgs radīt īpaši ekstravagantas un dramatiskas burvestības.

KALNU KĻAVA
Kalnu kļava ir piedzīvojumu meklētāju un ceļotāju zizlis, kārs uz jaunas pieredzes gūšanu, kas zaudē savu mirdzumu, kad izmantots ikdienas problēmām. Viena no šo pievilcīgo zižļu interesantākajām īpašībām ir fakts, ka tie var spontāni uzsprāgt, ja tiem pārāk ilgi tiek ļauts garlaikoties — tādēļ daudzi burvji un raganas, pusmūžā nomierinoties un sākot iekārtot savu ligzdu, tiek pārsteigti, kad viņu uzticamais zizlis piepeši viņu rokā vienkārši uzliesmo pēc tam, kad tas kārtējo reizi ir bijis spiests pieburt čības. Kā var noprast, kalnu kļavas zižļa ideālais īpašnieks ir zinātkārs un dzīvīgs dēkainis, un, šādu personu sastopot, zizlis demonstrē augstu spēju mācīties un piemēroties, padarot kalnu kļavu par vienu no burvju pasaules visaugstāk novērtētajiem zižļu kokiem.

VĪNKOKS
Vīnkoks ir viens visretāk izmantotajiem zižļu kokiem. To saimnieki teju vienmēr ir cilvēki, kas meklē augstāku mērķi, kuru sapņi pārsniedz ierasto un kuri nereti pārsteidz pat tos, kuri ir pārliecināti, ka viņus pazīst. Visvairāk vīnkoka zižļus pievelk raksturi ar slēptiem rakursiem, turklāt tie ir vieni no jūtīgākajiem, kad jāatrod personas, ar kurām tie ir gatavi sadarboties. Uzticami avoti apgalvo, ka šie zižļi mēdz reaģēt jau tad, kad piemērots īpašnieks ierodas telpā.

RIEKSTKOKS
Inteliģentiem burvjiem un raganām valrieksta zižļus vajadzētu piedāvāt kā pirmos, jo deviņos gadījumos no desmit tie izrādīties esam to ideālie partneri. Riekstkoka zižļi izvēlas maģiskus inovatorus un izgudrotājus; šim kokam raksturīga neparasta daudzpusība un spēja piemēroties. Tomēr vienlaikus jābrīdina — lai gan daži koki var būt grūti pakļaujami un var pretoties, kad tiem liek izpildīt burvestības, kas ir pretrunā ar to iedabām, riekstkoka zizlis, reiz savaldīts, būs gatavs izpildīt jebkuru sava saimnieka uzdevumu ar noteikumu, ka izmantotājs ir pietiekami gudrs. Tas to padara par patiesi nāvējošu ieroci, ja to savā īpašumā iegūst burvis vai ragana bez sirdsapziņas, jo šādā gadījumā zizlis un tā īpašnieks var viens no otra baroties sevišķi neveselīgā veidā.

VĪTOLS
Vītols ir rets zižļa koks ar dziedinātāja spēku. Zižļu meistari ir manījuši, ka vītola zižļu īpašniekiem nereti piemīt kādi (parasti nepamatoti) kompleksi, neatkarīgi no tā, cik labi tie ir slēpti. Daudzi pašpārliecināti pircēji, to visnotaļ pievilcīgā izskata un spējas veikt arī sarežģītas vai bez vārdu burvestības) savaldzināti, bieži uzstāj, ka vēlas pamēģināt vītola zižļus, taču ir novērts, ka tie labprātāk izvēlas cilvēkus ar augstu, vēl nepiepildītu potenciālu, nevis tos, kuri domā, ka viņiem vairs nav atlicis teju nekas, ko mācīties. Ir teiciens, ka tie, kuriem ejams vistālākais ceļš, tur visātrāk nokļūs ar vītola zizli.

ĪVE
Īve zižļi ir vieni no retākajiem, un to ideālie īpašnieki ir tikpat neparasti, bieži vien pat bēdīgi slaveni. Tiek mēļots, ka īves zižļi saviem īpašniekiem dāvā gan dzīves, gan nāves spēku — kas gan varētu tikt attiecināts uz visiem zižļiem —, taču tajā pašā laikā tiem dueļu un lāstu jomās ir tumša un biedējoša reputācija. Tomēr vienlaikus būtu nepatiesi sacīt, ka īves zižļu īpašniekiem piemistu ievērojamāka interese par tumšajām zintīm nekā citiem, jo šāds cilvēks tikpat labi var izrādīties esam gatavs vienmēr neatlaidīgi pasargāt citus. Zižļi, kas veidoti no šī ilgdzīvojošā koka, varoņu rokās nonāk tikpat bieži, cik ļaundaru. Turklāt, ja šos zižļus apbeda kopā ar to īpašnieku, tas parasti izaug par koku, kas sargā saimnieka kapu. Un varētu pavisam droši apgalvot, ka īves zižļi nekad kā savu īpašnieku neizvēlēsies viduvējību vai cilvēku ar biklu raksturu.

 

2. ZIŽĻU SERDES
Katram no šiem retajiem un dārgajiem materiāliem piemīt savas unikālas īpašības, kuru vispārīgs apraksts ir atrodams šajā nodaļā. Tomēr lasītājiem vajadzētu ņemt vērā, ka zižļa dabu nosaka gan tā koks, gan serde, gan arī tā īpašnieka pieredze un personība — sastāvdaļas, kas var cita citu atsvērt vai līdzsvarot.


VIENRADŽA ASTRS
Kopumā vienradža astrs rada visvienmērīgāko un pastāvīgāko maģiju, un šai serdei ir vismazākā tendence uz svārstībām vai nosprostojumiem. Salīdzinot ar zižļus ar pūķa sirds dzīslas vai fēniksa spalvas serdēm, tos ir grūtāk nosliekt par labu tumšo zinšu izmantošanai. Tie ir vislojālākie no zižļiem un parasti paliks uzticīgi savam pirmajiem īpašniekiem neatkarīgi no tā, cik prasmīgs burvis vai ragana šī persona būtu.
Kā negatīvu īpašību var minēt to, ka parasti tīra spēka ziņā tie ir salīdzinoši vājāki, lai gan to var kompensēt ar zižļa koku, un ka tiem ir nosliece uz melanholiju, ja ar tiem nepareizi apietas, kas nozīmē, ka astrs var arī nomirt, kas nozīmē, ka rastos nepieciešamība to nomainīt.

PŪĶA SIRDS DZĪSLA
Ir droši izteikt apgalvojumu, ka tīra spēka ziņā pūķa sirds dzīsla var tikt uzskatīta par visievērojamāko. Zižļi ar šo serdi ir spējīgi uz spilgtām burvestībām; tie mēdz mācīties daudz ātrāk, nekā zižļi ar citām serdēm. Tie var mainīt piederību, ja to īpašnieks tiek sakauts, un tie būs uzticīgi savam tā brīža saimniekam.
Zižļi ar pūķa sirds dzīslas serdi ir visvieglāk pievēršami tumšajām zintīm, kaut arī tiem pašiem par sevi šādu noslieču nav. Tā kā pūķa sirds dzīsla ir visnotaļ temperamentīga, tā dažkārt arī var radīt negadījumus.

Ačgārnais opālacis ir Jaunzēlandes iemītnieks, lai gan zināms, ka tas mēdz migrēt uz Austrāliju, ja tam savā dzimtajā zemē sāk pietrūkt teritoriju. Tas mitinās ielejās nevis kalnos, kas pūķiem ir neparasti. Tas ir vidēja izmēra (starp divām un trīs tonnām). Iespējams, tas ir pats glītākais pūķu pārstāvis ar savām varavīkšņainajām, perlamutrā atspīdošajām un vizmojošajām, daudzkrāsainajām acīm bez zīlītēm, no šejienes arī tā vārds. Šis pūķis rada ļoti intensīvi sarkanas krāsas liesmas, bet pēc pūķu standartiem tas nav pārlieku agresīvs un nogalina kādu reti, ja vien nav izsalcis.

Ķīnas ugunslode ir košsarkans, ar gludām zvīņām, ar zeltainu dzelkšņu apkakli ap tā strupdegunaino ģīmi un izteikti izvelbtām acīm. Savu nosaukumu ugunslode ir ieguvis no sēnei līdzīgajām liesmām, kas izverd no tā nāsīm, kad pūķis ir saniknots. Tas sver no divām līdz četrām tonnām, un mātītes ir lielākas nekā tēviņi. Olas ir koši aveņsarkanas ar zelta lāsumiem, un Ķīnas burvju mākslās tās tiek augsti vērtētas. Ugunslode ir agresīvs, bet iecietīgāks pret saviem ciltsbrāļiem nekā lielākā daļa pūķu un dažkārt piekrīt dalīt savu teritoriju ar vienu vai diviem citiem.

Parastais Velsas zaļais pēc krāsas labi saplūst ar savas dzimtās zemes lekno zāli, lai gan tas ligzdo augstāk kalnos, kur ir izveidots rezervāts to saglabāšanai. Šī pūķu suga ir viena no vismazāk traucējošajām, kas, līdzīgi kā opālači, atzīst par labāku medīt aitas un noteikti izvairīties no cilvēkiem, ja vien to neizprovocē. Velsas zaļajam ir viegli atpazīstams un pārsteidzoši melodisks rēciens. Liesmas tiek izpūstas tievās strūklās.

Hebridu melnais ir vēl viens Britānijas iedzimtais pūķis ir agresīvāks par savu Velsas kolēģi. Tas prasa teritoriju vismaz simts kvadrātjūdzes uz vienu pūķi. Hebridu melnais ir līdz trīsdesmit pēdu garš, ar raupjām zvīņām, spožām purpurkrāsas acīm un ar nelielu, bet naža asuma zobu seksti pār muguru. Tā astes galā ir bultveidīgs dzelksnis, un tam ir sikspārņveidīgi spārni. Hebridu melnais barojas galvenokārt ar briežiem, lai gan ir zināms, ka tas mēdz aiznest lielus suņus un pat liellopus. Makkraķu burvju klans, kad mitinās Hebridās gadsimtiem ilgi, tradicionāli ir uzņēmušies savu dzimto pūķu pārvaldīšanu.

Ungārijas ragaste, domājams, visbīstamākā pūķu suga. Ungārijas ragastei ir melnas zvīņas, un tā ir līdzīga ķirzakai. Tam ir dzeltenas acis, bronzas krāsas ragi un līdzīgas krāsas dzelkšņi, kas rotā tā garo asti. Ragastei ir viens no tālākajiem uguns pūšanas rādiusiem (līdz piecdesmit pēdām).Tā olas ir cementkrāsas un īpaši cietu čaumalu. Jaunuļi izlaužas no tām ārā, lietojot savas astes, kuru dzelkšņi jau no dzimšanas ir lieliski attīstīti. Ungārijas ragaste barojas ar kazām, aitām un, kad iespējams, ar cilvēkiem.

Norvēģijas kuprainais daudzējādā ziņā pēc izskata atgādina ragasti, lai gan astes dzelkšņu vietā tas dižojas ar īpaši diženiem piķa melniem izciļņiem pār muguru. Savā veidā izcili agresīvs, kuprainis mūsdienās ir viena no retāk sastopamajām pūķu šķirnēm. Zināms, ka tas uzbrūk lielākajai daļai lielajiem sauszemes zīdītājiem, kā arī var baroties ar ūdenī mītošiem radījumiem, kas pūķiem ir neparasti. Neapstiprināts ziņojums apgalvo, ka kuprainis 1802. gadā Norvēģijas krastos ir pilnībā iznīcinājis vaļu mazuļus. Kupraiņa olas ir melnas, un jaunuļi iegūst spēju pūst uguni ātrāk nekā citu šķirņu pūķi (starp pirmo un trešo mēnesi).

Peru čūskzobis ir pats mazākais no visiem zināmajiem pūķiem un pats ātrākais lidojumā. Tikai apmēram piecpadsmit pēdas garš, Peru čūskzobis ir ar gludām zvīņām un vara krāsā ar melniem muguras iekrāsojumiem. Ragi ir īsi, un ilkņi ir īpaši indīgi. Čūskzobis labprāt ēd kazas un govis, bet tam ir tāda kāre pēc cilvēkiem, ka Starptautiskā burvju konfederācija deviņpadsmitā gadsimta beigās bija spiesta sūtīt iznīcinātājus, lai samazinātu čuskzobju populāciju, kas bija sākusi pieaugt satraucoši ātri.

Rumānijas garradzis ir ar tumši zaļām zvīņām un gari, spoži zeltaini ragi, ar kuriem tas sabada medījumu pirms izcepina to. Garradžu dzimtās vietas tagad ir kļuvušas par pasaules nozīmīgāko pūķu rezervātu, kurā visu tautību burvji tuvumā pētī visdažādākos pūķus. Tā kā garradžu skaits, lielākoties pateicoties tirdzniecībai ar tā ragiem, ir strauji samazinājies, tiem tiek piemērota intensīva audzēšanas programma.

Zviedrijas strupsnuķis ir pievilcīgs sudrabaini zils pūķis, kura āda ir ļoti pieprasīta aizsargcimdu un vairogu ražošanā. Liesmas, kuras tas izpūš caur nāsīm, ir koši zilas un spēj pārvērst koku vai kaulu pelnos dažu sekunžu laikā. Strupsnuķu rēķinā ir mazāk cilvēku slepkavību nekā lielākajai daļai citu pūķu, lai gan sakarā ar to, ka tam vairāk patīk dzīvot mežonīgos un neapdzīvotos kalnu reģionos, tas lielā mērā nav tā īpašs nopelns.

Ukrainas dzelzsvēderis ir lielākais no visiem pūķiem, dzelzsvēderis mēdz sasniegt sešu tonnu svaru. Apaļīgs un lēnāks lidojumā kā čuskzobis vai garradzis, dzelzsvēderis tik un tā ir ārkārtīgi bīstams, un spējīgs sagāzt mājas, uz kurām tas nosēžas. Zvīņas ir metāliski pelēkas, acis tumši sarkanas un nagi ir īpaši gari un neganti. Dzelzsvēderus kopš reizes, kad 1799. gadā šīs sugas pārstāvis Melnajā jūrā iznīcināja zvejas laivu (laimīgā kārtā tukšu), nepārtraukti novēro Ukrainas burvju varasiestādes.


FĒNIKSA ASTES SPALVA
Retākais serdes veids. Fēniksa spalvām ir visplašākā maģijas amplitūda, kaut gan tām ir nepieciešams ilgāks laiks nekā vienradža astriem un pūķa sirds dzīslām, lai to atklātu. Zižļi ar šo serdi izrāda visvairāk iniciatīvas, dažkārt rīkodamies paši pēc savas gribas, kas ir īpašība, kas daudzus burvjus un raganas var atbaidīt.
Kad jāizvēlas saimnieks, zižļi ar fēniksa spalvu nereti izrādās esam visizvēlīgākie, jo būtne, no kuras serde nākusi, ir viena no neatkarīgākajām un atsvešinātākajām pasaulē. Šos zižļus ir pakļaut un personalizēt ir visgrūtāk, un to lojalitāte ir kas tāds, ko iegūt ir grūti.
Piezīme: ja diviem zižļiem kuru serdes iegūtas no viena un tā paša avota, liek cīnīties, viens no tiem var otru piespiest atmest iepriekšējās burvestības, nekontrolēti izmantojot Priori Incantatem.

KELPIJA KRĒPJU MATS
Noslēpumainajam ūdenszirgam piemīt desmit zemes zirgu spēks, turklāt nereti šīs dzīvnieks ir neprognozējams to mēdz izmantot ļaunos nolūkos. Spēcīgiem burvestību efektiem.

NĀRZIRGA SPURU DZĪSLA
Nārzirga galva un ķermeņa priekšdaļa ir kā zirgam, bet aste un pakaļpuse kā milzīgai zivij. Lai gan šī suga parasti ir sastopama Vidusjūrā, ūdensļaudis 1949. gadā Skotijas jūras krastā bija noķēruši lielisku salnsirmu eksemplāru, ko vēlāk pieradinājuši. Jūras zirgs dēj lielas, puscaurspīdīgas olas, caur kurām var redzēt kumeļbērnu. Labs materiāls iesācēju zižļiem.

PEGAZA SPĀRNA SPALVA
pegazs ir spēcīgs spārnotais zirgs. Zizlim, kurā būs iestrādāta šī zirga spārna spalva piemitīs lieliska elastība un atsperīgums. Piemērots pieredzējušiem un spēcīgiem burvjiem. Šis zizlis lieliski sasaucas ar ūdeni, uguni un gaisu saistītajām burvestībām.

GREIFA NAGS
Greifa priekškājas un galva ir kā gigantiskam ērglim, bet ķermenis un pakaļkājas kā lauvam. Burvji mēdz izmantot greifus, lai apsargātu dārgumus. Zizlis ir lielisks aizsardzības maģijā un labi sadarbojas ar gaisa un zemes enerģijām.

MANTIKORAS KRĒPJU MATS
Reta zižļa serde, jo mantikoras ir retas; tas ir ļoti bīstams grieķu briesmonis ar cilvēka seju, lauvas ķermeni un skorpiona asti. Tikpat bīstams kā himēra un tikpat reti sastopams, mantikora ir pazīstams ar to, ka paklusām dungo, kad aprij savu medījumu. Mantikoras āda atvaira gandrīz visas zināmās burvestības, un astes dzēliens izraisa acumirklīgu nāvi. Mantikorām piemīt inteliģence, gudrība, drosme un niknums. Mantikoras spalva piemērota tiem, kam gudrs prāts un drosmīga sirds. Ideāla bīstamām, retām un brīnumainām burvestībām.

SFINKSAS VĒNA
Ēģiptes sfinksai ir cilvēka galva un lauvas ķermenis. Jau tūkstošiem gadus raganas un burvji to izmanto, lai apsargātu dārglietas un slepenas paslēptuves. Augsti inteliģentas, sfinksas tīksminās par mīklām un āķīgiem uzdevumiem. Tās parasti ir bīstamas vienīgi tad, kad top apdraudēts tas, ko tās sargā. Zizlis, kurā serde ir no sfinksas, būs labi piemērots grūtākajām burvestībām. Nav piemērots iesācējiem.

BAZILISKA INDES ZOBA DZĪSLA
Bazilisks ir spoži zaļa čūska, kas var sasniegt 50 pēdu garumu. Tēviņiem uz galvas ir koši sarkana sekste. Tam ir izcili indīgi ilkņi, bet tā visbīstamākais uzbrukuma veids ir tā lielo, dzelteno acu skatiens. Ikviens, kas paskatās tieši tajās piedzīvo acumirklīgu nāvi. Laba izvēle tumšajiem burvjiem, un tiem kas spēj labi kontrolēt savas radītās burvestības, lai nenodarītu pārāk lielu ļaunumu. Ideāls lāstiem.

ZIRGĒRGĻA NAGS
Zirgērglis ir Eiropas iedzimtais, lai gan mūsdienās tas ir sastopams visā pasaulē. Galva tam ir kā milzu ērglim, bet ķermenis kā zirgam. To var piejaucēt, bet tas būtu jādara vienīgi ekspertam. Tam piemīt gan zirga straujums, gan ērgļa izveicība. Labs materiāls ikvienai burvestībai un ikvienam burvim.

HARPIJAS SPĀRNU SPALVA
Sievišķīgas būtnes ar sievietes galvu, putna ķermeni un asiem nagiem. Šo būtņu tuvums mēdz ietekmēt cilvēku emocionālo stāvokli. Harpijas spalva zižļa serdenī ieteicama jau pieredzējušiem burvjiem.

SIRELLAS MATS
Sirellas iemieso sevī vienlīdz gan sievišķīgu skaistumu, gan arī neprognozējamību un pat bīstamību. Materiāls īpaši piemērots daiļā dzimuma zižļiem.

DRIĀDAS MATS
Driādas ir skaists un apburošas koku nimfas. Zizlis, kurā iestrādāts driādas mats, būs lielisks tiem kas mīl dabu, kā arī ikvienam jaunajam burvim vai raganai, jo tas ir zizlis, kas savu spēku smeļas dabā.

LAUMIŅAS SPĀRNU DZĪSLAS
Elektrozilas, līdz astoņām collām garas un ļoti palaidnīgas, laumiņas tīksminās par jebkāda veida blēņošanos un praktiskiem jokiem. Laumiņas spārns zizlī vislabāk derēs tiem, kas burvestības vēl tikai mācās, un kuram ir viegls un nepiespiests skatījums uz dzīvi un apkārtējo pasauli.

ŠAUSMIŅAS SPĀRNU DZĪSLAS
Šausmiņas bieži sajauc ar laumiņām, lai gan tās ir visai atšķirīga suga. Līdzīgi kā laumiņām, tām ir miniatūrs cilvēcīgs veidols, tikai šausmiņās ir klātas ar biezu melnu spalvu un tām ir papildus otrs pāris roku un kāju. Šausmiņu spārni ir cieti, izliekti un mirdzoši, līdzīgi kā vabolēm. Šausmiņas ir atrodamas Ziemeļu Eiropā un Amerikā, tām labāk patīk auksts klimats. Precīzām un smalkām burvestībām. Labs materiāls zižļa serdei, ja vien neesat izvēlīgs un nevēlaties ko cēlāku.

LEPREKONA MATS
Gudrāks par fejiņām un ne tik ļaunprātīgs kā šķelmis, laumiņas vai šausmiņas, leprekons tomēr ir palaidnīgs. Tas sastopams tikai Īrijā, sasniedz sešas collas garumu un ir pēc krāsas zaļš. Ir zināms, ka tas no lapām gatavo primitīvu apģērbu. Leprekoni ir dzīvdzemdētāji un galvenokārt dzīvo mežos un mežainos apvidos, tomēr tiem patīk piesaistīt vientiešu uzmanību, kā rezultātā tie tiek attēloti gandrīz tikpat daudz kā fejiņas vientiešu bērnu literatūrā. Leprekoni ražo īstam zeltam līdzīgu vielu, kas izgaist pēc dažām stundām, viņiem par lielu izklaidi. Leprekoni ēd lapas un, neskatoties uz blēņdaru reputāciju, nav ziņu, ka tie jel kad cilvēkiem būtu nodarījuši paliekošu kaitējumu. Zizlis ar serdeni, kas pagatavots no leprekona mata, piesaistīs bagātību.

ZIBUĻA SPALVA
Zelta zibulis ir ārkārtīgi reti sastopama un aizsargāta putnu suga. Pilnīgi apaļš, ar ļoti garu, tievu knābi un spožām, dārgakmenim līdzīgām sarkanām acīm, zelta zibulis ir ārkārtīgi ātrs lidotājs, kas var nomainīt virzienu ar gandrīz pārdabisku ātrumu un māku, pateicoties tā spārnu locītavām, kas pieļauj rotējošas kustības. Īpaši reta zižļa serde, jo mūsdienās iegūt materiālus no zibuļiem ir aizliegts, taču meistaru krājumos mēdz būt pieejami zižļi ar šādu serdi.

UZKRĪTOŅAS SPALVA
Uzkrītoņa ir Āfrikas putns ar ārkārtīgi spilgtu apspalvojumu. Tie var būt oranži, rozā, citronzaļi vai dzelteni. Kopš seniem laikiem uzkrītoņas dod modīgas rakstāmspalvas, un tiem ir arī žilbinoši rakstainas olas. Iesākumā patīkama, uzkrītoņas dziesma var galu galā klausītājam likt sajukt prātā. Burvestībām ar ilglaicīgu efektu.

ASUMIŅU DZELOŅI
Asumiņš ir Austrālijai raksturīgs kukainis. Tas ir apmēram puscollu garš un koši safīrzilā krāsā, un tā ātrums ir tāds, ka vientieši to pamana gauži reti, un parasti arī burvji neievēro, pirms tiem nav iedzelts. Asumiņa spārni ir piestiprināti tā galvas augšdaļai un tie ātri rotē tā, ka kukainis lidojot griežas ap savu asi. Ķermeņa apakšdaļā ir garš un tievs dzelonis. Tie, kuriem asumiņš iedzēlis, jūt skurbumu, kuram seko levitācija. Ātrām un precīzām burvestībām.

PĒDZĪMJA INDES ZOBA DZĪSLA
Pēdzīmis ir trīsgalvaina čūska, kas parasti sasniedz sešu vai septiņu pēdu garumu. Vienīgi, ka koši oranžo ar melnām svītrām pēdzīmi ir pārlieku viegli pamanīt, tāpēc Burkinafaso Burvestību ministrija ir padarījusi zināmus mežus neatklājamus un nodevusi tos pēdzīmjiem apdzīvošanai. Šo materiālu savos zižļos mēdz izmantot tumšie burvji.

HIMĒRAS VĒNA
Himēras ir reti sastopami grieķu monstri ar lauvas galvu, āža ķermeni un drakona asti. Nikna un asinskāra, himēra ir ārkārtīgi bīstama. Ir zināms viens vienīgs veiksmīgs himēras pievarēšanas gadījums, un tajā iesaistītais nelaimīgais burvis aiz pārmērīga noguruma drīz pēc tam gāja bojā sava spārnotā zirga dēļ. Šo materiālu zižļa serdenī ieteicams izmantot tikai tiem, kas burvestības jau ir apguvuši pietiekamā līmenī, lai spētu tās kontrolēt. Zizlis lieliski pārvalda uguns spēkus.

MASKOŅA SPALVA
Maskonis ir atrodams Tālajos Austrumos, lai gan ar lielām grūtībām, jo šis dzīvnieks apdraudējuma gadījumā ir spējīgs kļūt neredzams, un to var ieraudzīt tikai burvji, kas ir pieredzējuši to ķeršanā. Maskonis ir miermīlīgs zālēdājs dzīvnieks, pēc izskata līdzīgs piemīlīgam pērtiķim, ar lielām, melnām skumīgām acīm, kā likums noslēptām aiz tā matiem. Viss ķermenis ir klāts ar garu, smalku, zīdainu sudrabkrāsas vilnu. Kā mājdzīvnieki maskoņi tiek vērtēti augstu, jo to vilnu var savērpt, lai izgatavotu Paslēpņus. Kā zižļa materiāls piestāv burvjiem ar mierīgu un nosvērtu raksturu.

OKKAMI SPALVA
Okkami ir sastopams Tālajos Austrumos un Indijā. Spalvainais, divkājainais un spārnotais radījums ar čūskas ķermeni, tas var sasniegt piecpadsmit pēdu garumu. Okkami lielākoties pārtiek no žurkām un putniem, lai gan ir zināms, ka tas mēdz aizstiept arī pērtiķus. Okkami ir agresīvs pret visiem, kas grib tam tuvoties, galvenokārt tāpēc, ka sargā savas olas, kuru čaumalas ir no paša tīrākā un plastiskākā sudraba. Zizlis labi kalpos cēlam burvim.

3. ZIŽĻU IZMĒRS UN ELASTĪBA
Daudzi zižļu meistari vienkārši samēro zižļa garumu ar tās raganas vai burvja augumu, kas grasās to izmantot, tomēr tā ir diezgan pavirša metode, kas neņem vērā daudzus citus, daudz svarīgākus apstākļus. Iespējams, ka garāki zižļi var būt piemērotāki arī garākiem burvjiem, tomēr vienlaikus tos piesaista arī lielākas personības un tie, kuru maģijas stils ir plašāks un dramatiskāks. Īsāki zižļi dod priekšroku elegantākiem un smalkākiem buršanas veidiem.

Tomēr neviens zižļu radīšanas aspekts nevar tikt aplūkots izolēti no pārējiem, tādēļ ir iespējams, ka koks, serde un elastība var atsvērt vai, tieši otrādi, arī paspilgtināt īpašības, kas saistītas ar zižļa garumu.

Lielākā daļa zižļu ir garumā no 9 līdz 14 collām. Lai gan ir gadījumi, kad tiek pārdoti ļoti īsi zižļi (astoņas collas un mazāk) un ļoti gari zižļi (vairāk nekā piecpadsmit collas), tas notiek ārkārtīgi reti. Pēdējā gadījumā zižļa garumu ietekmēja fiziskas dabas īpatnības (pircējs bija pusmilzis). Tomēr anomāli īsi zižļi parasti izvēlas tos, kuru raksturā kaut kā trūkst, nevis tos, kuru auguma garums ir salīdzinoši neliels (daudzus mazus burvjus un raganas ir izvēlējušies garāki zižļi).

Zižļa elastība vai stingrība bieži vien norāda uz to, cik ļoti tā īpašnieks ir gatavs piemēroties vai mainīties. Tiek uzskatīts arī, ka minētie aspekti var norādīt uz iedzimtu zižļa īpašnieka talantu kādā maģijas jomā — dažādi elastības līmeņi var būt noderīgu dažādu zižļa kustību veikšanai. Taču atkal jāmin, ka šis faktors nevar tikt aplūkots šķirti ne no zižļa serdes, koka vai garuma, ne arī no tā īpašnieka dzīves pieredzes un maģijas stila, kā kombinācija padara katru zizli unikālu.

4. ZIŽĻU CENA UN TĀ IEGĀDE

Iegādājoties pirmo zizli (pērkot to līdz savai 17. dzimšanas dienai), tas ir lētāks, jo lielāko daļu tā iegādes izmaksas sedz Burvestību ministrijas fonds. Subsīdija pienākas Lielbritānijā un Īrijā pastāvīgi dzīvojošiem burvjiem vai Lielbritānijas, vai Īrijas pilsoņiem; pārējiem ir jāmaksā par zizli pilna cena. 
Situācijās, kad burvja ģimenei ir piešķirts trūcīgas ģimenes statuss vai tamlīdzīgi, pirmā zižļa iegādi ministrija sedz pilnībā. 
Zizļa cena ar atlaidi, ir sākot no 4 galeoniem (~134 eur) līdz 9 galeoniem (~306 eur)
Pilnā cena: minimālā cena 50 galeoni = ~1700 eur; dārgāki zižļi var maksāt arī 10 (un vēl vairāk) reizes vairāk.

Zizli ir iespējams iegādāties Londonā, Diagonalejā, veikaliņā “Zizlis ikvienam”, kur zižļus izgatavo meistars ar ilgu gadu pieredzi — Osberts Vanders.

^
Kristians
Iesūtīts: 06.06.2018 12:46
APTZ un MTA profesors
Grupa: Direktors
Raksti: 4 729
Sirpi: 263 084
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Absolvents 2011./2012.
Kristians Alans Ross
Čuč koptelpas dīvānā

ANKETAS PAPILDINĀŠANA PĒC REĢISTRĀCIJAS
___________________________________________________

Pēc tam, kad tēla konts ir izveidots un tēls ir apstiprināts (esat izmantojuši uz e-pastu aizsūtīto apstiprināšanas saiti), jums ir iespēja papildināt sava tēla anketu. To var izdarīt Lietotāja vadības panelī, sadaļā Personīgais profils.
Papildu sadaļas, kuras ir redzamas šajā informācijas papildināšanas anketā ir:

 • Tīmekļa vietnes adrese
 • Tēla dzīvesvieta
 • Tēla intereses
 • Tēla iesauka
 • Tēla tornis
 • Tēla izglītība
 • Tēla darba gaitas
 • Tēla valodu prasmes
 • Tēla aizstāvis
 • Tēla bubulis
 • Citas piezīmes
 • Apbalvojumi
Tīmekļa adreses logā ir iespējams norādīt vienu saiti, kas ir saistīta ar tēlu, piemēram, saite uz tēla tumblr lapu, pinterest attēlu mapi, tēla blogu vai citu vietni.
Tēla dzīvesvieta ir tā vietas nosaukums, kurā tēls dzīvo laikā, kad neatrodas skolā. Ja tēls dzīvo, piemēram, Rokšīldā, tad norāda to.
Tēla intereses — uzskaitījums ar lietām, kas tēlu interesē, kas tam patīk, kas to aizrauj.
Tēla iesauka — var minēt vārdu, vai vārdus, kādos vēl tēls ir pazīstams.
Tēla tornis — šo lauciņu aizpildīs vadība, kad, pienākot septembrim tēls būs piedzīvojis šķirošanas procesu.
Tēla izglītība — šī sadaļa vairāk attiecas uz pieaugušajiem tēliem, taču arī jaunie pirmziemnieki var būt mācījušies gan Rokšīldas burvju sākumskolā, gan kādās citās skolās (t.sk. vientiešu skolās), vai, piemēram, apmeklējuši mūzikas skolu vai mākslas studiju pirms mācību uzsākšanas Cūkkārpā.
Tēla darba gaitas — šī sadaļa vairāk attiecas uz pieaugušajiem vai vecāko kursu tēliem.
Tēla valodu prasmes — te var norādīt kādas valodas zina tēls un aprakstīt kādā līmenī, taču vēlams ņemt vērā tēlu vecumu, viņa situāciju un citus faktorus, kādas valodas un kādā līmenī tās būtu iespējams zināt. Mūsu spēlē lielākoties tēliem dzimtā valoda parasti ir angļu valoda.
Tēla aizstāvis jeb dvēseles dzīvnieks ir nemaģisks dzīvnieks, kas varētu parādīties, ja tēls varētu izpildīt ķermenisku aizstāvi (to var cerēt sasniegt aptuveni piektajā kursā). Tas ir dzīvnieks, kas varētu tavu tēlu raksturot. Šajā ailītē parasti tiek norādīta izvēlētā tēla dzīvnieka sugas nosaukums.
Tēla bubulis jeb lielākās bailes ir fizisks dziļāko baiļu attēlojums. Bubulis ir būtne, kas pārvēršas par to, no kā burvim ir bail. parasti bērniem ir bail no visai konkrētām lietām: briesmoņiem, dakteriem, šļircēm, dažādiem dzīvniekiem utt., ko var iedomāties.
Citas piezīmes ir sadaļa, kurā var norādīt citur anketā neminētas lietas.
Apbalvojumi ir sadaļa, kuru aizpilda administrācija un parasti tur tiek norādīti tēla spēles ietvaros saņemtie apbalvojumi vai cita līdzīga informācija.

ATTĒLI

Tēlam obligāts ir avatara attēls — mazais, kvadrātveida attēls (dimensijās tieši 150 x 150 pikseļi), kas redzams pie iesūtītajiem rakstiem. Visos attēlos, kas parādās profilā jābūt redzamam tēlam, kā arī tam jābūt atbilstošam tēla vecumam. Nav vēlams izmantot slavenus aktierus vai attēlus no Harija Potera filmām. Attēlus var meklēt dažādās pusaudžu modeļu aģentūru mājaslapās, orientējoties pēc vecuma 10 līdz 12 gadi pirmziemniekam.


Piemēri, ar to, kā izskatās pirmziemnieki:

Lietotāja ievietots attēlsLietotāja ievietots attēlsLietotāja ievietots attēlsLietotāja ievietots attēlsLietotāja ievietots attēlsLietotāja ievietots attēlsLietotāja ievietots attēlsLietotāja ievietots attēlsLietotāja ievietots attēlsLietotāja ievietots attēlsLietotāja ievietots attēlsLietotāja ievietots attēlsLietotāja ievietots attēlsLietotāja ievietots attēlsLietotāja ievietots attēlsLietotāja ievietots attēls


--------------------

Kristians Alans Ross
Direktors, Aizsardzības pret tumšajām zintīm, Maģijas teorijas un analīzes profesors.
Praktiskās maģiskās aizsardzības un Latīņu valodas pulciņu vadītājs.
“Cīnoties pastāv iespēja zaudēt, bet necīnoties jau esi zaudējis.”
Domnīca | Vēstulēm
^
Kristians
Iesūtīts: 16.06.2020 17:58
APTZ un MTA profesors
Grupa: Direktors
Raksti: 4 729
Sirpi: 263 084
Dzīvnieks: 1
Biedra krājumi: Skatīt
Absolvents 2011./2012.
Kristians Alans Ross
Čuč koptelpas dīvānā

IESAISTĪŠANĀS RAKSTVEIDA LOMUSPĒLĒ
___________________________________________________

Pēc tam, kad tēla konts ir izveidots un tēls ir apstiprināts (esat izmantojuši uz e-pastu aizsūtīto apstiprināšanas saiti), un esat anketu papildinājuši ar papildinformāciju un attēliem, ir pienācis laiks iesaistīties lomuspēles aktivitātēs.

Vietnes struktūra: izšķiramas divas galvenās sadaļas: ārpusspēles diskusijas un iekšspēles notikumi. Ārpusspēles diskusijās galvenais pavediens ir SARUNAS, kurās var uzdot interesējušos jautājumus, apspriesties par iekšspēles notikumiem utt. Saite uz tām ir meklējama izvēlnē lapas kreisajā malā. Vēl noderīgi pavedieni ir: “Gribu rakstīt” (ļauj sameklēt sarakstes partnerus lomuspēles notikumiem), “Rakstīšanas aklais randiņš” (ļauj sameklēt nejaušu partneri spēlei, un saņemt īpašu notikuma ideju no vietnes vadības, tādējādi pašiem nav jādomā notikuma tēma un vieta), “Radurakstu un draugu meklējumi” (palīdz atrast radieniekus un/vai draugus tēlam). Informācija, kas var noderēt sākuma periodā: “īsais palīgs rakstīšanā” un “Biežāk uzdotie jautājumi”, un vēl ļoti, ļoti daudz par lomuspēles pasauli var atrast VISATCERA ALMANAHĀ.

Iekšspēles pavedieni Vasaras laikā meklējami, galvenokārt, sadaļā ĀRPUS SKOLAS MŪRIEM, kur ir milzīgs plašums ar notikumiem, kuros iesaistīties.

Palīdzība: “Prasības pirmziemniekiem” un “Jauno biedru palīgi”!

Tālākais ceļš:  piesakies ESMU GATAVS DOTIES UZ SKOLU 2023! pavedienā!--------------------

Kristians Alans Ross
Direktors, Aizsardzības pret tumšajām zintīm, Maģijas teorijas un analīzes profesors.
Praktiskās maģiskās aizsardzības un Latīņu valodas pulciņu vadītājs.
“Cīnoties pastāv iespēja zaudēt, bet necīnoties jau esi zaudējis.”
Domnīca | Vēstulēm
^
0 lietotāji(s) vēro šo notikumu (0 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

| SLĒGTS NOTIKUMS || JAUNS NOTIKUMS |